Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Bombarda
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Luki



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 123
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Maj 26, 2008 21:42     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też myślałem o dudach, ale postanowiłem, że najpierw kupię samochód.
Samochodem będę wyjeżdżał za miasto w zaciszne miejsca i bezlitośnie tą ciszę zakłucał Wink. W przeciwnym wypadku sąsiedzi w akcie desperacji mogliby posunąć się do... na pewno za daleko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adidadi



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 261
Skąd: Szczytno/Olsztyn

PostWysłany: Pon Maj 26, 2008 22:57     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj dudy też mi się marzą, ale najlepiej to Uilleann Pipes. Nie są w sumie takie "ekspansywne" w brzmieniu, ale za to, z tego co się orientuję, są drogie i trudne, choć dają dużo możliwości. Może kiedyś się na nie zdobędę. Jak do tego dojdzie to się nie będę nawet sąsiadami przejmował. Są w końcu pewne priorytety.
_________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
akukuq



Dołączył: 04 Kwi 2008
Posty: 32
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Maj 27, 2008 0:20     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Priorytety - kotlety?

sorki za oftop ale tak mi się zrymowało pięknie Razz

Co do ćwiczenia, to moim głównym problemem póki co nie są sąsiedzi tylko moja siostra. (sąsiadów jeszcze nie ma - nowy budynek) Reakcja negatywna pojawia się średnio po 3 sekundach grania. ;P Nauczyłem się więc ćwiczyć jak jej nie ma. Smile

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Peter_Piper



Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 81
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob Wrz 06, 2008 13:11     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę odgrzeję ten temat (niczym kotlety) Very Happy

Uilleann Pipes też mi się marzą, ale żeby mnie było na biedny practice set, czyli tylko worek, miech i przebierka, stać musiałbym sprzedać swoje dudy szkockie w cenie ok. 3000 złociszy Confused Zatem tymczasowo wolę pozostać przy moich "Wielkich Szkotach" Wink

Bombardy również bym chciał popróbować, ale zaiste na otwartej przestrzeni, z dala od osad ludzkich Laughing

U mnie, jeśli o dudy, a czasem nawet o takie maleństwo jak tin whistle, chodzi to sprawa ćwiczeń ma się dokładnie jak u akukuq. Jak mieszkanie puste, mogę 40 minut nawet na dudach grać i nikt z sąsiadów się nie wydziera żebym skończył (chwała im za to) Smile Natomiast jak coś chcę sobie poćwiczyć na w miarę cichym practice chanterze, gdy wszyscy są w domu to maksymalnie 15 minut jestem tolerowany, choć zamykam się sam w pokoju.
Zatem morał z tego taki, że (pozwolę sobie tutaj poetycko sparafrazować ostatnie zdanie akukuq) "trzeba grać, gdy nie ma komu grać" lub też w stylu wieszcza A.M. "grajmy, nikt nie woła" Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
adam prószyński



Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 198
Skąd: Dzierzkowice

PostWysłany: Sob Wrz 06, 2008 22:50     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W czasach kiedy pojawiła się kaseta Open folk Bretonstone zakupilem bombarde z Hobgoblina. Pakistanskie bydle bylo i stroik padl po kilku godzinach grania. Nie byl na pewno z trzciny, raczej z tego co Pakistanczyk znalazl gdzies na drodze w Sialkot. Dorobilem na bazie rurki od tego stroika nowy stroik z pudelka po Bakomie. Bombarda przestala stroic w Bb a zaczela w A i to na tyle fajnie ze dzialala na przedecia jak Uilleanny wiec mozna bylo grac na niej dwie oktawy. Czysty przypadek ale radosc moja byla wielka. Potem sprzedalem go jakiejs dziewczynie na Allegro bo sasiedzi mi zyc nie dawali. Ostatnio bedac na koncercie North Wind w Sandomierzu gralem na bretonskich Biniou. To bydle jest dopiero glosne. Byly strojone w G i dzieki temu byly troche cichsze niz te najbardziej popularne w Bb. Ale w uszach piszczalo mi cala droge powrotna do domu. A propos Uilleannow. Na C&F ktos sprzedawal half set Raya Sloana za 2000 funtow.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
padre



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 258
Skąd: An Baile Breac

PostWysłany: Nie Wrz 07, 2008 1:03     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co Piotrek Lasko ma zrobic
jak ma te biniou nacodzien?
_________________
gdyby zaba miala skrzydla, nie obijalaby sobie dupy skaczac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Peter_Piper



Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 81
Skąd: Lublin

PostWysłany: Wto Wrz 09, 2008 14:42     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze tak się zapytam odnośnie samej bombardy.
Jak się doczytałem w poście p. Adama, stroik tej z Hobgoblina długo nie pożył. Za to wczoraj, przeglądając przeróżne strony o bombardach (budowa, historia, palcowanie, itp.), znalazłem stwierdzenie na jakimś forum, że stroiki (naturalnie tylko te trzcinowe) od dud szkockich to ponoć to samo i działają idealnie. W sumie rzeczywiście jak się przyjrzeć to wygląd jest identyczny, tylko pozostaje kwestia dźwięku.

Czy ktoś może wie coś na ten temat dokładniej lub też chociaż opinią mógłby się podzielić? Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Perry



Dołączył: 30 Sie 2007
Posty: 212
Skąd: Jozee pod Warszawa

PostWysłany: Wto Wrz 09, 2008 14:49     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grzesiek Tomaszewicz zbudował ostatnio bombarde do kameralnego grania i w zamknietych pomieszczeniach. Bardzo sympatyczny instrumnet. Zupełnie inny niż te bombardy bretońskie i średniowieczne. Nie wali tak po uszach. Jeździ to na stroikach od fagotu Smile
Testowaliśmy ją intensywnie w Będzinie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krzysztof_b79



Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 30
Skąd: warszawa

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 13:27     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.... a mogę wtrącić?
pisałem już na tym forum pytanie i o bombardę i o whistle. Na jedno pytanie ktoś z Was odpowiedział, na drugie nie... Jest czymś, co mnie nurtuje jak trudno wejść w środowisko, w tym przypadku miłośników - nie wiem jak lepiej to określić - ITM, tym bardziej, że moja kuzynka gra na skrzypcach muzykę irlandzką... ale mam wrażenie, że nie traktuje mnie poważnie... Pisałem również do MIchała Żaka, ale pewnie adres nieaktualny, więc odpowiedzi nie dostałem. No trochę poskarżyłem się, ale proszę nie miejcie mi tego za złe... Bo bardzo chcę, spróbować bombardy i whistla, ale nie znam nikogo, kto byłby chętny pokazać mi jak grać... może warsztaty jakieś? gdzie szukać? A gdyby Administrator stwierdził, że nudzę, niech da znać otwarcie...

pozdrawiam. Krzysztof...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Barfly



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 237
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 14:00     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba po prostu chodzić na koncerty, sesje (jeżeli jakieś się trafią) poznawać ludzi. Nie ma lepszego sposobu. Dla chcącego nic trudnego - nawet do Irlandii na warsztaty za sprawą tanich linii nie jest już tak daleko Cool
Jakby co, zawsze chętnie pomogę osobiście w kwestii fletu i whistla (choć jazda z Warszawy do Gliwic, w najszybszym wariancie zajmie Ci co najmniej tyle co lot do Dublina Smile )
Na bombardach się nie znam Twisted Evil
_________________
Strings in the earth and air
make music sweet


Ostatnio zmieniony przez Barfly dnia Sro Sty 14, 2009 18:03 , w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Perry



Dołączył: 30 Sie 2007
Posty: 212
Skąd: Jozee pod Warszawa

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 15:04     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisalem Ci priva 3 tyg temu Krzysiek a nie odpisales. przeczytaj go...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krzysztof_b79



Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 30
Skąd: warszawa

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 20:28     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a wiesz co Perry? ja nie dostałem od Ciebie żadnej wiadomości, tj. pewnie nie doszła. mam czasem z tym kłopot na mojej skrzynce pocztowej... bardzo proszę wyślij ten mail do mnie jeszcze raz... dziękuję i pozdrawiam. krzysiek...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulu



Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 51
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Wto Kwi 19, 2011 16:30     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozwolę sobie reaktywować temat bombardy Wink

Niedawno wypatrzyłem coś takiego - http://folkfriends.com/shop/showproddtl.php?item=27&grp=16
Czy ktoś miał kontakt z ww. instrumentem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Peter_Piper



Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 81
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pią Kwi 22, 2011 9:28     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pakistańska bombarda jak każda inna.
Miałem wątpliwą przyjemność na niej grać. Próbowałem zmieniać stroik, który z nią dostałem (wykonany z materiału trzcinopodobnego), na markowy stroik od dud, ale nic to w sumie nie dawało. Trzy górne dziurki mają taką samą średnicę i oklejanie taśmą, by sprowadzić dźwięki do właściwej skali nie pomagało. Można by ostatecznie spróbować podłubać przy nich i je odpowiednio powiększyć, ale to już wyższa szkoła jazdy.

Cena w tym sklepie jest dość wysoka, 240 złotych; na ebay można kupić taki sam sprzęt zdecydowanie taniej, choć szczerze mówiąc nie polecam.
_________________
Before "Going Home" "The Wild Rover" bade his "Farewell To The Creeks". "All Through The Night" he travelled, saw "The Back Of The Moon" and at "The Dawning Of The Day" finally came back to his home in "Bonnie Dundee" Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lulu



Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 51
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Pią Kwi 22, 2011 16:40     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Piotrze za odpowiedź!

Teraz już wiem, że nie warto jej kupować (choć na filmiku na stronie sklepu brzmi znośnie). Niemniej, nie wydam kasy na niepewny instrument.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group