Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

GHB

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Dudy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yoshi
Site Admin


Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 129

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2008 12:34     Temat postu: GHB Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie odnośnie szkockich dud. Warto kupować sobie taniego pakistana i włożyć kasę w jego remont, czy już raczej zainwestować w jakiś droższy/lepszy egzemplarz?

A może ktoś ma jakiś dobry kontakt do dobrych i tanich dud? Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jasiek



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 113
Skąd: JędrzejĂłw/KrakĂłw

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2008 12:40     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie kupuj pakistana! To były pierwsze dudy jakie miałem i niestety nie dało się na nich grać a jeśli chodzi o remont.. hmmm... trzeba wymienić worek, przebierkę, wszystkie stroiki, przy odrobinie szczęścia drony będą się nadawać do grania.. wychodzi na to, że za niewiele drożej kupisz jakiś porządny set...

A na początek to polecam sprawić sobie practice chanter i zobaczyć czy to będzie pasować Smile

A co, chcesz sobie sprawić GHB?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yoshi
Site Admin


Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 129

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2008 12:45     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z zakupem dud noszę się już jakiś czas... Ale chyba najpierw jednak wolę kupić poprzeka Wink

A co do practice chantera to trochę mi szkoda kasy... Wiem, że teoretycznie od tego trzeba by zacząć, żeby obyć się z przebierką, a nie kaleczyć uszy ludzi tworząc jakieś dziwne dźwięki Wink

Tak swoją drogą, nie da się grać na samej przebierce od dud bez worka oczywiście?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jasiek



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 113
Skąd: JędrzejĂłw/KrakĂłw

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2008 12:53     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na samej przebierce da się grać, tylko wymaga to trochę więcej siły niż na bombardzie i jest cholernie głośne. Już chyba lepiej ćwiczyć normalnie. Po za tym nie wiem jaki to ma wpływ na stroik.

Practice chanter jest przede wszystkim cichy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Peter_Piper



Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 81
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2008 13:34     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego, co mi wiadomo nigdy nie można grać na chanterze od GHB ze stroikiem w ustach, gdyż w jamie ustnej czyha nań m.in. nadmierna wilgoć (aż tyle nie potrzeba i na pewno nie z bezpośredniego źródła Razz), bakterie, które mogą uszkodzić strukturę listków trzciny, z ryzykiem przypadkowego zajechania stroikiem po zębach i odłamania pokaźnego kawałka trzcinki na końcu, a wtedy można stroikowi pomachać na pożegnanie Wink

Jedyny czas kiedy ja tak robię ze swoim chanterem to wtedy, gdy chcę go szybko sprawdzić i nieznacznie nawilżyć przed zamontowaniem w dudach, ale trwa to dosłownie kilka sekund (skala w górę i w dół, parę ozdobników na próbę i tyle).

Na sam koniec poprę Jaśka w sprawie pakistanów i dodam, że Bagpipes Galore (bagpipe.co.uk) sprzedaje porządne practice chantery (long jest najlepszy, ale standard na początek wystarczy), a jeśli o full set GHB idzie to najtańsze obecnie są Dunbar P1 (używam, polecam Smile) z Polypenco (plastik, ale mocny jak cholera) lub McCallum ABS (drewno jak się patrzy Wink)
_________________
Before "Going Home" "The Wild Rover" bade his "Farewell To The Creeks". "All Through The Night" he travelled, saw "The Back Of The Moon" and at "The Dawning Of The Day" finally came back to his home in "Bonnie Dundee" Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2008 15:19     Temat postu: dudy... Odpowiedz z cytatem

A co myślicie o tym http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250289375832&ssPageName=MERC_VI_RCRX_Pr4_PcY_BIN_Stores_IT&refitem=250289299999&itemcount=4&refwidgetloc=active_view_item&usedrule1=CrossSell_LogicX&refwidgettype=cross_promot_widget&_trksid=p284.m184&_trkparms=algo%3DCRX%26its%3DS%252BI%252BSS%26itu%3DISS%252BUCI%252BSI%26otn%3D4

http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250289375823&ssPageName=MERC_VI_RCRX_Pr4_PcY_BIN_Stores_IT&refitem=250289299999&itemcount=4&refwidgetloc=active_view_item&usedrule1=CrossSell_LogicX&refwidgettype=cross_promot_widget&_trksid=p284.m184&_trkparms=algo%3DCRX%26its%3DS%252BI%252BSS%26itu%3DISS%252BUCI%252BSI%26otn%3D4

te w kratke to widziałem na allegro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Peter_Piper



Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 81
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2008 16:02     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdy widzę coś takiego, zawsze niczym Kruk Edgara A. Poe chce mi się krzyczeć ku producentom tych (nie)wspaniałości "Nevermore!" Very Happy

Najbardziej śmieszy mnie część opisu na obu aukcjach, gdzie sprzedający twierdzi, że, cytuję: "It has a Peter Henderson Bore" Laughing

Biedny Henderson przewraca się zapewne w grobie. Znów przywołam tu swoje Dunbary, ponieważ one naprawdę mają jego wewnętrzny profil dronów, a to tylko dzięki temu, że Jack Dunbar uczył się zawodu pipemakera u w/w Hendersona Razz To "drewno kominkowe" z aukcji lekko mówiąc się nie kwalifikuje Wink

Podsumowując: zawsze, wszędzie, o każdej porze i każdemu szczerze odradzam.
_________________
Before "Going Home" "The Wild Rover" bade his "Farewell To The Creeks". "All Through The Night" he travelled, saw "The Back Of The Moon" and at "The Dawning Of The Day" finally came back to his home in "Bonnie Dundee" Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2008 16:13     Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

Dobrze wiedzieć, a to z polskiego sklepu http://www.kobimpex.pl/go/_search/full_search.php?sess_id=fb03658e4ad45cc1f4cfdb849583d1dd&search_query_words=dudy też pewnie bubel?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Peter_Piper



Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 81
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2008 17:02     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W rzeczy samej Smile To samo okropieństwo, które widziałeś na allegro, niekiedy ukryte pod tajemniczą nazwą "Nowy Szkockie Wzgórza Dudy" Rolling Eyes

Ach, Kobimpex zwany rĂłwnieĹź pieszczotliwie Kombipexem Wink
Znam drogę do "dud" w tym sklepie na pamięć, bo któż mógłby zapomnieć o wspaniałych tulejach z plastiku, metalowych pierścieniach, dudach jakości Q1A czy też rurach do bordonów potocznie nazywanych stroikami do burdonów tudzież piszczałek. Nomenklatura nie z tego świata, która niezmiennie poprawia mi humor Very Happy

Ja na swoje dudy zbierałem jakieś 3-4 lata (2700 złociszy spełnienie tego marzenia mnie kosztowało), ale było warto i jest nadal. Dla własnej przyjemności grania na czymś, co naprawdę gra, a nie jęczy, skrzeczy i piszczy, jak i również dla spojrzeń zdziwionych przechodniów i rowerzystów, którzy akurat się na mnie natkną na polnej drodze o porze popołudniowej Wink
_________________
Before "Going Home" "The Wild Rover" bade his "Farewell To The Creeks". "All Through The Night" he travelled, saw "The Back Of The Moon" and at "The Dawning Of The Day" finally came back to his home in "Bonnie Dundee" Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2008 17:45     Temat postu: .. Odpowiedz z cytatem

Czyli w myśl powiedzenia" Cierpliwość jest gorzka, ale jej owoce są słodkie" lepiej poczekać niż katować siebie i innych "skrzeczącym byleczym" i grosik do grosza... a może Peter nagrasz jakieś mp3 i wrzucisz do sieci bym sobie posluchał (polecam wrzucać na odsiebie.com)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Peter_Piper



Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 81
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2008 18:26     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie tak Smile

Miałem akurat pod ręką swoje nagranie sprzed paru dni, a oto i link: http://odsiebie.com/pokaz/511581---6653.html
Stary, dobry strathspey "Keel Row".
Od razu zastrzegam, że nie jest to najwyższa forma mojego stroika (nie wspomnę tu o mojej formie i bojaźni moich palców, gdy są przed kamerą Razz), bo jestem w trakcie prób, żeby uzyskać jak najbardziej optymalny ton każdej nuty. Oby nikomu nie zaczęły uszy krwawić, gdy tego będzie słuchał Wink

Dorzucę jeszcze dwie własne kompozycje, na razie bez tytułów, lecz jestem w trakcie procesu twórczego:
Slow Air http://odsiebie.com/pokaz/511624---303f.html
March http://odsiebie.com/pokaz/511642---db41.html
Tu nie obyło się bez słyszalnych potknięć, ale przynajmniej te tak nie zabolą, bo gram w obu kawałkach na Practice Pipes, czyli taki practice chanter z workiem i dronami Smile

Mam nadzieję, że komuś coś choć trochę się z tego wszystkiego spodoba Razz
_________________
Before "Going Home" "The Wild Rover" bade his "Farewell To The Creeks". "All Through The Night" he travelled, saw "The Back Of The Moon" and at "The Dawning Of The Day" finally came back to his home in "Bonnie Dundee" Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jasiek



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 113
Skąd: JędrzejĂłw/KrakĂłw

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2008 19:22     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Peter_Piper napisał:
bo gram w obu kawałkach na Practice Pipes, czyli taki practice chanter z workiem i dronami Smile


Mam taki do sprzedania jeśli ktoś jest zainteresowany Smile Bardzo fajna sprawa Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2008 20:43     Temat postu: . Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mam nadzieję, że komuś coś choć trochę się z tego wszystkiego spodoba

SUPER!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Peter_Piper



Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 81
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2008 21:11     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Własnym krytycznym uchem słuchając zawsze stwierdzam, że mogło być lepiej i pewnie byłoby, gdybym miał więcej czasu na ćwiczenie.

Ale odstawiając moje wnioski na bok: dzięki i cieszę się, że się podobało Smile
_________________
Before "Going Home" "The Wild Rover" bade his "Farewell To The Creeks". "All Through The Night" he travelled, saw "The Back Of The Moon" and at "The Dawning Of The Day" finally came back to his home in "Bonnie Dundee" Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 11:55     Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

Dźwięk dud jest bardzo fajny, fajne jest połączenie ich dźwięku z low lub tin whistle'ami podczas gry... pamietam chyba, że soundtrack z Titanic'a i "Back To Titanic" zawierają "melodie" gdzie ten instrument (dudy) słychać i bardzo mi się to podoba.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Dudy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group