Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

GHB

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Dudy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yoshi
Site Admin

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2008 12:34     Temat postu: GHB Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie odno?nie szkockich dud. Warto kupowa? sobie taniego pakistana i w?o?y? kas? w jego remont, czy ju? raczej zainwestowa? w jaki? dro?szy/lepszy egzemplarz?

A mo?e kto? ma jaki? dobry kontakt do dobrych i tanich dud? Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jasiek

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2008 12:40     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie kupuj pakistana! To by?y pierwsze dudy jakie mia?em i niestety nie da?o si? na nich gra? a je?li chodzi o remont.. hmmm... trzeba wymieni? worek, przebierk?, wszystkie stroiki, przy odrobinie szcz??cia drony b?d? si? nadawa? do grania.. wychodzi na to, ?e za niewiele dro?ej kupisz jaki? porz?dny set...

A na pocz?tek to polecam sprawi? sobie practice chanter i zobaczy? czy to b?dzie pasowa? Smile

A co, chcesz sobie sprawi? GHB?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yoshi
Site Admin

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2008 12:45     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z zakupem dud nosz? si? ju? jaki? czas... Ale chyba najpierw jednak wol? kupi? poprzeka Wink

A co do practice chantera to troch? mi szkoda kasy... Wiem, ?e teoretycznie od tego trzeba by zacz??, ?eby oby? si? z przebierk?, a nie kaleczy? uszy ludzi tworz?c jakie? dziwne d?wi?ki Wink

Tak swoj? drog?, nie da si? gra? na samej przebierce od dud bez worka oczywi?cie?
Powrót do góry
Jasiek

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2008 12:53     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na samej przebierce da si? gra?, tylko wymaga to troch? wi?cej si?y ni? na bombardzie i jest cholernie g?o?ne. Ju? chyba lepiej ?wiczy? normalnie. Po za tym nie wiem jaki to ma wp?yw na stroik.

Practice chanter jest przede wszystkim cichy.
Powrót do góry
Peter_Piper

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2008 13:34     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego, co mi wiadomo nigdy nie mo?na gra? na chanterze od GHB ze stroikiem w ustach, gdy? w jamie ustnej czyha na? m.in. nadmierna wilgo? (a? tyle nie potrzeba i na pewno nie z bezpo?redniego ?ród?a Razz), bakterie, które mog? uszkodzi? struktur? listków trzciny, z ryzykiem przypadkowego zajechania stroikiem po z?bach i od?amania poka?nego kawa?ka trzcinki na ko?cu, a wtedy mo?na stroikowi pomacha? na po?egnanie Wink

Jedyny czas kiedy ja tak robi? ze swoim chanterem to wtedy, gdy chc? go szybko sprawdzi? i nieznacznie nawil?y? przed zamontowaniem w dudach, ale trwa to dos?ownie kilka sekund (skala w gór? i w dó?, par? ozdobników na prób? i tyle).

Na sam koniec popr? Ja?ka w sprawie pakistanów i dodam, ?e Bagpipes Galore (bagpipe.co.uk) sprzedaje porz?dne practice chantery (long jest najlepszy, ale standard na pocz?tek wystarczy), a je?li o full set GHB idzie to najta?sze obecnie s? Dunbar P1 (u?ywam, polecam Smile) z Polypenco (plastik, ale mocny jak cholera) lub McCallum ABS (drewno jak si? patrzy Wink)
Before "Going Home" "The Wild Rover" bade his "Farewell To The Creeks". "All Through The Night" he travelled, saw "The Back Of The Moon" and at "The Dawning Of The Day" finally came back to his home in "Bonnie Dundee" Smile
Powrót do góry
michal18c

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2008 15:19     Temat postu: dudy... Odpowiedz z cytatem

A co my?licie o tym http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250289375832&ssPageName=MERC_VI_RCRX_Pr4_PcY_BIN_Stores_IT&refitem=250289299999&itemcount=4&refwidgetloc=active_view_item&usedrule1=CrossSell_LogicX&refwidgettype=cross_promot_widget&_trksid=p284.m184&_trkparms=algo%3DCRX%26its%3DS%252BI%252BSS%26itu%3DISS%252BUCI%252BSI%26otn%3D4

http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250289375823&ssPageName=MERC_VI_RCRX_Pr4_PcY_BIN_Stores_IT&refitem=250289299999&itemcount=4&refwidgetloc=active_view_item&usedrule1=CrossSell_LogicX&refwidgettype=cross_promot_widget&_trksid=p284.m184&_trkparms=algo%3DCRX%26its%3DS%252BI%252BSS%26itu%3DISS%252BUCI%252BSI%26otn%3D4

te w kratke to widzia?em na allegro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Peter_Piper

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2008 16:02     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdy widz? co? takiego, zawsze niczym Kruk Edgara A. Poe chce mi si? krzycze? ku producentom tych (nie)wspania?o?ci "Nevermore!" Very Happy

Najbardziej ?mieszy mnie cz??? opisu na obu aukcjach, gdzie sprzedaj?cy twierdzi, ?e, cytuj?: "It has a Peter Henderson Bore" Laughing

Biedny Henderson przewraca si? zapewne w grobie. Znów przywo?am tu swoje Dunbary, poniewa? one naprawd? maj? jego wewn?trzny profil dronów, a to tylko dzi?ki temu, ?e Jack Dunbar uczy? si? zawodu pipemakera u w/w Hendersona Razz To "drewno kominkowe" z aukcji lekko mówi?c si? nie kwalifikuje Wink

Podsumowuj?c: zawsze, wsz?dzie, o ka?dej porze i ka?demu szczerze odradzam.
Before "Going Home" "The Wild Rover" bade his "Farewell To The Creeks". "All Through The Night" he travelled, saw "The Back Of The Moon" and at "The Dawning Of The Day" finally came back to his home in "Bonnie Dundee" Smile
Powrót do góry
michal18c

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2008 16:13     Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

Dobrze wiedzie?, a to z polskiego sklepu http://www.kobimpex.pl/go/_search/full_search.php?sess_id=fb03658e4ad45cc1f4cfdb849583d1dd&search_query_words=dudy te? pewnie bubel?
Powrót do góry
Peter_Piper

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2008 17:02     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W rzeczy samej Smile To samo okropie?stwo, które widzia?e? na allegro, niekiedy ukryte pod tajemnicz? nazw? "Nowy Szkockie Wzgórza Dudy" Rolling Eyes

Ach, Kobimpex zwany równie? pieszczotliwie Kombipexem Wink
Znam drog? do "dud" w tym sklepie na pami??, bo któ? móg?by zapomnie? o wspania?ych tulejach z plastiku, metalowych pier?cieniach, dudach jako?ci Q1A czy te? rurach do bordonów potocznie nazywanych stroikami do burdonów tudzie? piszcza?ek. Nomenklatura nie z tego ?wiata, która niezmiennie poprawia mi humor Very Happy

Ja na swoje dudy zbiera?em jakie? 3-4 lata (2700 z?ociszy spe?nienie tego marzenia mnie kosztowa?o), ale by?o warto i jest nadal. Dla w?asnej przyjemno?ci grania na czym?, co naprawd? gra, a nie j?czy, skrzeczy i piszczy, jak i równie? dla spojrze? zdziwionych przechodniów i rowerzystów, którzy akurat si? na mnie natkn? na polnej drodze o porze popo?udniowej Wink
Powrót do góry
michal18c

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2008 17:45     Temat postu: .. Odpowiedz z cytatem

Czyli w my?l powiedzenia" Cierpliwo?? jest gorzka, ale jej owoce s? s?odkie" lepiej poczeka? ni? katowa? siebie i innych "skrzecz?cym byleczym" i grosik do grosza... a mo?e Peter nagrasz jakie? mp3 i wrzucisz do sieci bym sobie poslucha? (polecam wrzuca? na odsiebie.com)
Powrót do góry
Peter_Piper

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2008 18:26     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dok?adnie tak Smile

Mia?em akurat pod r?k? swoje nagranie sprzed paru dni, a oto i link: http://odsiebie.com/pokaz/511581---6653.html
Stary, dobry strathspey "Keel Row".
Od razu zastrzegam, ?e nie jest to najwy?sza forma mojego stroika (nie wspomn? tu o mojej formie i boja?ni moich palców, gdy s? przed kamer? Razz), bo jestem w trakcie prób, ?eby uzyska? jak najbardziej optymalny ton ka?dej nuty. Oby nikomu nie zacz??y uszy krwawi?, gdy tego b?dzie s?ucha? Wink

Dorzuc? jeszcze dwie w?asne kompozycje, na razie bez tytu?ów, lecz jestem w trakcie procesu twórczego:
Slow Air http://odsiebie.com/pokaz/511624---303f.html
March http://odsiebie.com/pokaz/511642---db41.html
Tu nie oby?o si? bez s?yszalnych potkni??, ale przynajmniej te tak nie zabol?, bo gram w obu kawa?kach na Practice Pipes, czyli taki practice chanter z workiem i dronami Smile

Mam nadziej?, ?e komu? co? cho? troch? si? z tego wszystkiego spodoba Razz
Powrót do góry
Jasiek

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2008 19:22     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Peter_Piper napisał:
bo gram w obu kawa?kach na Practice Pipes, czyli taki practice chanter z workiem i dronami Smile

Mam taki do sprzedania je?li kto? jest zainteresowany Smile Bardzo fajna sprawa Smile
Powrót do góry
michal18c

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2008 20:43     Temat postu: . Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mam nadziej?, ?e komu? co? cho? troch? si? z tego wszystkiego spodoba

SUPER!
Powrót do góry
Peter_Piper

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2008 21:11     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W?asnym krytycznym uchem s?uchaj?c zawsze stwierdzam, ?e mog?o by? lepiej i pewnie by?oby, gdybym mia? wi?cej czasu na ?wiczenie.

Ale odstawiaj?c moje wnioski na bok: dzi?ki i ciesz? si?, ?e si? podoba?o Smile
Powrót do góry
michal18c

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 11:55     Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

D?wi?k dud jest bardzo fajny, fajne jest po??czenie ich d?wi?ku z low lub tin whistle'ami podczas gry... pamietam chyba, ?e soundtrack z Titanic'a i "Back To Titanic" zawieraj? "melodie" gdzie ten instrument (dudy) s?ycha? i bardzo mi si? to podoba.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Dudy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: