Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Uilleann Pipes
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Dudy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Luki

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2008 16:01     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi?ki za odpowied?. Z dnia na dzie? coraz ?atwiej przychodzi mi granie, drugiej oktawy tak?e, ale nie da si? ukry?, ?e jeszcze d?uga droga przedemn? do osi?gni?cia poziomu zno?nego w s?uchaniu Wink

Cytat:
Je?li druga oktawa ci?gle wchodzi ci??ko, mo?e spróbowa? troche przesuna? "bridle" ?eby usta stroika si? lekko przymkn??y.

Póki co postaram si? nie modyfikowa? stroika, przeczyta?em w broszurze od Patricka Sky'a, ?e jak instrument gra to nale?y postara? si? nauczy? panowa? nad nim, ?eby przez w?asn? niewiedz? nie zepsu? czego? co jest dobre. Ch?tnie da?bym instrument do ogl?dzenia komu? kto zna si? na tym, ale w najbli?szym czasie nie b?d? mia? ku temu okazji.

Cytat:
...albo jest tam zdj?cie dud Lukiego Smile

Mog? si? myli?, ale moje dudy wygl?daj? dok?adnie tak jak na zdj?ciu (którego nie by?o na stronie przed moim zakupem).

Cytat:
... Tylko Twoje s? zrobione z innego drewna, czy to jest Rosewood? Ja mam z Hebanu.

Tak, chanter jest zrobiony w Rosewood.

Cytat:
Nie mam zdj?cia swoich, ale wklej? zdj?cie dud Gretinga:

Pi?kne irlandzkie kolory (widz? tylko trzeci obrazek), ale nie ma chantera na zdj?ciu.
Ch?tnie zobacz? Twój model od Sky'a, jak b?dziesz w stanie to zach?cam do wrzucenia Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jasiek

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2008 20:33     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Pi?kne irlandzkie kolory (widz? tylko trzeci obrazek), ale nie ma chantera na zdj?ciu.

Poprawi?em ju?, powinny teraz wy?wietla? si? wszystkie Smile
Powrót do góry
Jasiek

PostWysłany: Wto Wrz 16, 2008 9:54     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoshi napisał:
Co do tej obr?czy to je?li nie jest to jaka? ciekawa praktyka w przebierkach, to strzelam, ?e komu? si? za du?y otwór nie w stroju zrobi? i to taka sprytna metoda na uratowanie drewienka Wink

Tak. Patrick napisa? mi, ?e to jest po to, aby obni?y? strój.
Zamawiam teraz stroik u niego i pyta? si? czy Ci? znam, wi?c przy okazji zapyta?em o to.

Jak post?py w pajpieniu?
Powrót do góry
Yoshi
Site Admin

PostWysłany: Wto Wrz 16, 2008 10:18     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasiek napisał:

[...]
Zamawiam teraz stroik u niego i pyta? si? czy Ci? znam, wi?c przy okazji zapyta?em o to.

Emm... Znaczy si? Patrick pyta? czy mnie znasz? Wink

Jasiek napisał:

Jak post?py w pajpieniu?

Co? mi si? wydaje, ?e post jest skierowany do Lukiego, co? Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jasiek

PostWysłany: Wto Wrz 16, 2008 10:23     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, do Lukiego Smile Zacytowa?em tylko fragment o obni?eniu stroju i jak wida? nie wysz?o tak jakbym chcia? Smile hahahaha Sorry Yoshi Smile
Powrót do góry
Luki

PostWysłany: Wto Wrz 16, 2008 15:14     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Jak post?py w pajpieniu?

Dzi?ki, post?py s?.
Na razie gram 3 melodie Wink i to w pierwszej oktawie. W drugiej ju? dochodz? do E Smile.
Mam te? za sob? pierwsze zmiany w stroiku. Musia?em w nim troch? otworzy? szczelin?, bo dolne D by?o bardzo niestabilne i wpada?o w nieprzyjemne i niekontrolowane wibracje. Teraz D gra wspaniale, ale mam wi?kszy problem z wej?ciem w A i B w górnej oktawie. My?l?, ?e jak si? naucz? dobrze kontrolowa? ci?nienie w worku, to granie drugiej oktawy b?dzie ?atwiejsze.

Przypomnia?e? mi teraz, ?ebym wys?a? jaki? konkretny feedback do Patricka Skya. Mnie pyta? si? o to czy kto? w Polsce gra na dudach, ale wtedy nie mog?em mu da? konkretnej odpowiedzi. Wcze?niej widzia?em tylko Darjusza Sojk? z Carrantuohill na irlandzkich i Marcina Rumi?skiego na szkockich no i Cz?stochowa Pipes & Drums. Teraz horyzont si? troch? poszerzy? Smile
Powrót do góry
Jasiek

PostWysłany: Wto Wrz 23, 2008 20:38     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niech nas b?dzie coraz wi?cej to i ?atwiej b?dzie wymienia? do?wiadczenia Smile
Powrót do góry
Conor

PostWysłany: Nie Paź 12, 2008 16:56     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam dudziarzy; kiedys z czescia z Was rozmawialem na temat warsztatow (zbyt szumna nazwa - moze bardziej spotkania) w celu wymiany doswiadczen i pogrania razem kilku melodyjek; odpowiedzcie kto bylby chetny na taki meeting
Powrót do góry
Yoshi
Site Admin

PostWysłany: Pon Paź 13, 2008 15:17     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam na forum Wink Ja tak offtop'owo... Czy?by? drogi Conor'ze by? tym s?ynnym bodhranist? z tricity? Smile
Powrót do góry
Conor

PostWysłany: Pon Paź 13, 2008 16:03     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm, na bodhranie cos tam stukam, ale sa tu znacznie lepsi Wink to raczej nie o mnie chodzi, chyba ze jest cos o czym nie wiem Very Happy moja domena sa generalnie dudy i wszystkie inne piszczalki
Powrót do góry
przemek

PostWysłany: Pon Paź 13, 2008 17:07     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam na forum!

Ale b. prosz? nowych i starych!!! piszcie w profilu chocia? z jakiego jeste?cie miasta!!!
Powrót do góry
Luki

PostWysłany: Sob Sty 03, 2009 0:34     Temat postu: Plastikowy stroik Odpowiedz z cytatem

Haha
Zrobi?em swój pierwszy stroik do dud irlandzkich.
Ma rurke z orgina?u, ni? woskowan? z orgina?u (który po?ama?em za mocno zaciskaj?c kombinerkami) i plastikowe listki.
Listki s? zbyt d?ugie, przepuszczaj? powietrze bokami, ale wdaj? d?wi?k.
Oko?o o?miu rodzajów d?wi?ków b?ka.

Nie mniej jednak jestem zadowolony, jutro nast?pne podej?cie Smile
adam prószy?ski

PostWysłany: Nie Sty 04, 2009 0:12     Temat postu: czyje to dudki Odpowiedz z cytatem

No akurat mog? powiedzie? kto robi? ten secik ze zdj?cia. Ten sam maker co Przemka z Annamów-Michael Vignoles. I jak widz? wykonanie o niebo lepsze. Podobno od pewnego czasu robi dwa typy dud tzn instrument muzyczny i przedmiot dla turystów zwany podobno instrumentem muzycznym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jasiek

PostWysłany: Sro Mar 18, 2009 14:07     Temat postu: Re: czyje to dudki Odpowiedz z cytatem

adam prószy?ski napisał:
No akurat mog? powiedzie? kto robi? ten secik ze zdj?cia. Ten sam maker co Przemka z Annamów-Michael Vignoles. .

Te? tak my?la?em, ale nikt na zagranicznym forum nawet tego nie zaproponowa?. Po czym poznajesz, ?e to Vignoles?
Powrót do góry
soulman

PostWysłany: Pon Wrz 06, 2010 19:59     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie.
To tak na pocz?tek. Nie wiem czemu nie trafilem na to forum wcze?niej Smile

Mo?e Ada? masz racj?, jednak te Greetinga s? troszk? inne. By? mo?e to i Michaela. B?d? u niego w pa?dzierniku, to zapytam, czy to jego dzie?o.
By? mo?e jest to wcze?niejszy model, który produkowa? (i to ma sens, jesli Greeting ma te Juliany od 92 roku).
Moje s? z 2006.

Zreszt? sami zobaczcie.
Poni?ej mój practice set.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Dudy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

Skocz do: