Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Uilleann Pipes
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Dudy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Luki



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 123
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2008 16:01     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedź. Z dnia na dzień coraz łatwiej przychodzi mi granie, drugiej oktawy także, ale nie da się ukryć, że jeszcze długa droga przedemną do osiągnięcia poziomu znośnego w słuchaniu Wink


Cytat:
Jeśli druga oktawa ciągle wchodzi ciężko, może spróbować troche przesunać "bridle" żeby usta stroika się lekko przymknęły.


Póki co postaram się nie modyfikować stroika, przeczytałem w broszurze od Patricka Sky'a, że jak instrument gra to należy postarać się nauczyć panować nad nim, żeby przez własną niewiedzę nie zepsuć czegoś co jest dobre. Chętnie dałbym instrument do oględzenia komuś kto zna się na tym, ale w najbliższym czasie nie będę miał ku temu okazji.

Cytat:
...albo jest tam zdjęcie dud Lukiego Smile


Mogę się mylić, ale moje dudy wyglądają dokładnie tak jak na zdjęciu (którego nie było na stronie przed moim zakupem).

Cytat:
... Tylko Twoje są zrobione z innego drewna, czy to jest Rosewood? Ja mam z Hebanu.


Tak, chanter jest zrobiony w Rosewood.


Cytat:
Nie mam zdjęcia swoich, ale wkleję zdjęcie dud Gretinga:


Piękne irlandzkie kolory (widzę tylko trzeci obrazek), ale nie ma chantera na zdjęciu.
Chętnie zobaczę Twój model od Sky'a, jak będziesz w stanie to zachęcam do wrzucenia Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jasiek



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 113
Skąd: JędrzejĂłw/KrakĂłw

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2008 20:33     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Piękne irlandzkie kolory (widzę tylko trzeci obrazek), ale nie ma chantera na zdjęciu.


Poprawiłem już, powinny teraz wyświetlać się wszystkie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jasiek



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 113
Skąd: JędrzejĂłw/KrakĂłw

PostWysłany: Wto Wrz 16, 2008 9:54     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yoshi napisał:
Co do tej obręczy to jeśli nie jest to jakaś ciekawa praktyka w przebierkach, to strzelam, że komuś się za duży otwór nie w stroju zrobił i to taka sprytna metoda na uratowanie drewienka Wink


Tak. Patrick napisał mi, że to jest po to, aby obniżyć strój.
Zamawiam teraz stroik u niego i pytał się czy Cię znam, więc przy okazji zapytałem o to.

Jak postępy w pajpieniu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yoshi
Site Admin


Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 129

PostWysłany: Wto Wrz 16, 2008 10:18     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasiek napisał:

[...]
Zamawiam teraz stroik u niego i pytał się czy Cię znam, więc przy okazji zapytałem o to.


Emm... Znaczy się Patrick pytał czy mnie znasz? Wink

Jasiek napisał:

Jak postępy w pajpieniu?


Coś mi się wydaje, że post jest skierowany do Lukiego, co? Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jasiek



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 113
Skąd: JędrzejĂłw/KrakĂłw

PostWysłany: Wto Wrz 16, 2008 10:23     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, do Lukiego Smile Zacytowałem tylko fragment o obniżeniu stroju i jak widać nie wyszło tak jakbym chciał Smile hahahaha Sorry Yoshi Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Luki



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 123
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Wrz 16, 2008 15:14     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zamawiam teraz stroik u niego i pytał się czy Cię znam, więc przy okazji zapytałem o to.

Jak postępy w pajpieniu?


Dzięki, postępy są.
Na razie gram 3 melodie Wink i to w pierwszej oktawie. W drugiej już dochodzę do E Smile.
Mam też za sobą pierwsze zmiany w stroiku. Musiałem w nim trochę otworzyć szczelinę, bo dolne D było bardzo niestabilne i wpadało w nieprzyjemne i niekontrolowane wibracje. Teraz D gra wspaniale, ale mam większy problem z wejściem w A i B w górnej oktawie. Myślę, że jak się nauczę dobrze kontrolować ciśnienie w worku, to granie drugiej oktawy będzie łatwiejsze.

Przypomniałeś mi teraz, żebym wysłał jakiś konkretny feedback do Patricka Skya. Mnie pytał się o to czy ktoś w Polsce gra na dudach, ale wtedy nie mogłem mu dać konkretnej odpowiedzi. Wcześniej widziałem tylko Darjusza Sojkę z Carrantuohill na irlandzkich i Marcina Rumińskiego na szkockich no i Częstochowa Pipes & Drums. Teraz horyzont się trochę poszerzył Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jasiek



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 113
Skąd: JędrzejĂłw/KrakĂłw

PostWysłany: Wto Wrz 23, 2008 20:38     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niech nas będzie coraz więcej to i łatwiej będzie wymieniać doświadczenia Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Conor



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 5
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Nie Paź 12, 2008 16:56     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam dudziarzy; kiedys z czescia z Was rozmawialem na temat warsztatow (zbyt szumna nazwa - moze bardziej spotkania) w celu wymiany doswiadczen i pogrania razem kilku melodyjek; odpowiedzcie kto bylby chetny na taki meeting
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Yoshi
Site Admin


Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 129

PostWysłany: Pon Paź 13, 2008 15:17     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam na forum Wink Ja tak offtop'owo... Czyżbyś drogi Conor'ze był tym słynnym bodhranistą z tricity? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Conor



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 5
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon Paź 13, 2008 16:03     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm, na bodhranie cos tam stukam, ale sa tu znacznie lepsi Wink to raczej nie o mnie chodzi, chyba ze jest cos o czym nie wiem Very Happy moja domena sa generalnie dudy i wszystkie inne piszczalki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
przemek



Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 111
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Paź 13, 2008 17:07     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam na forum!

Ale b. proszę nowych i starych!!! piszcie w profilu chociaż z jakiego jesteście miasta!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Luki



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 123
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Sty 03, 2009 0:34     Temat postu: Plastikowy stroik Odpowiedz z cytatem

Haha
Zrobiłem swój pierwszy stroik do dud irlandzkich.
Ma rurke z orginału, nić woskowaną z orginału (który połamałem za mocno zaciskając kombinerkami) i plastikowe listki.
Listki są zbyt długie, przepuszczają powietrze bokami, ale wdają dźwięk.
Około ośmiu rodzajów dźwięków bąka.

Nie mniej jednak jestem zadowolony, jutro następne podejście Smile
_________________
--------------------------------------------------------------------------------------------
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adam prószyński



Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 198
Skąd: Dzierzkowice

PostWysłany: Nie Sty 04, 2009 0:12     Temat postu: czyje to dudki Odpowiedz z cytatem

No akurat mogę powiedzieć kto robił ten secik ze zdjęcia. Ten sam maker co Przemka z Annamów-Michael Vignoles. I jak widzę wykonanie o niebo lepsze. Podobno od pewnego czasu robi dwa typy dud tzn instrument muzyczny i przedmiot dla turystów zwany podobno instrumentem muzycznym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jasiek



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 113
Skąd: JędrzejĂłw/KrakĂłw

PostWysłany: Sro Mar 18, 2009 14:07     Temat postu: Re: czyje to dudki Odpowiedz z cytatem

adam prĂłszyński napisał:
No akurat mogę powiedzieć kto robił ten secik ze zdjęcia. Ten sam maker co Przemka z Annamów-Michael Vignoles. .


Też tak myślałem, ale nikt na zagranicznym forum nawet tego nie zaproponował. Po czym poznajesz, że to Vignoles?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
soulman



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 13
Skąd: Sandomierz

PostWysłany: Pon Wrz 06, 2010 19:59     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie.
To tak na początek. Nie wiem czemu nie trafilem na to forum wcześniej Smile

Może Adaś masz rację, jednak te Greetinga są troszkę inne. Być może to i Michaela. Będę u niego w październiku, to zapytam, czy to jego dzieło.
Być może jest to wcześniejszy model, który produkował (i to ma sens, jesli Greeting ma te Juliany od 92 roku).
Moje są z 2006.

Zresztą sami zobaczcie.
PoniĹźej mĂłj practice set.







Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Dudy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group