Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wybór fletu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Flet irlandzki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
przemek

PostWysłany: Wto Wrz 09, 2008 13:12     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barfly napisa?
Cytat:
kiedy? rzeczywi?cie trzeba by?o poczeka?, ale teraz jest zdecydowanie lepiej. Je?eli masz mo?liwo?? - koniecznie spróbuj fletu od Perry'ego. Mia?aby? doskona?y instrument (nie tylko do nauki) z zerowym czasem oczekiwania - a to w przypadku irlandzkich fletów ogromna korzy??. Rzadko s? dost?pne "od r?ki"

ma?a ciekawostka:
Po tym jak kupi?em low D u Colina, zapyta?em jaki irish flute on poleca. Po roku otrzyma?em maila z odpowiedzi?, tyle ,?e jego ?ona odpisa?a, oto fragment :
"Colin, as you know he plays flutes himself, and he has quite a nice collection of old flutes but also of makers who are still making today. He will be happy to give you any tips he can or what he knows about the makers.... he personally thinks Chris Wilkes is one of the best if not the best maker at present for wooden flutes, "

wszed?em wi?c na stron? Chrisa Wilkesa http://www.wilkesflutes.co.uk/Site/Contact.html
" The waiting list for a flute is now ten years "
To i tak nie?le, bo jak sprawdza?em to dwa miesi?ce temu, to by?o 12 lat...

przy okazji, co? wiecie o tych fletach?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Barfly

PostWysłany: Wto Wrz 09, 2008 13:23     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chris Wilkes to zdecydowanie ?wiatowa czo?ówka. Instrumenty te cz?sto kojarzone s? z osob? Jeana Michela Veillona, który - jak wiadomo - wyczynia na drewnianym flecie wszelakie cuda w wielu gatunkach muzycznych. Oprócz najwy?szej jako?ci znane s? równie? z artystycznego wyko?czenia - ka?dy instrument to takie ma?e dzie?o sztuki.

Ale, jak ju? gdzie? tam pisa?em - niezale?nie od jako?ci, nie ka?dy model nie ka?dego makera b?dzie Ci "le?e?". To bardzo indywidualna kwestia i my?l?, ?e niemo?liwe jest jednoznaczne stwierdzenie który maker/flet jest "najlepszy". Najlepszy dla (tu wstaw imi?) to chyba najdalsze sensowne przybli?enie. Jest wiele doskona?ych fletów - ka?dy jest doskona?y na swój sposób (bo przecie? nie s? wszystkie takie same). Dlatego warto próbowa? i porównywa? ile si? da, cho? pewnie nie tak ?atwo b?dzie zdoby? Wilkesa na "jazd? próbn?". Rolling Eyes To niezwykle cenny sprz?t (jak widzicie nie tylko z punktu widzenia "kasy").

PS Niektórzy ludzie s?ysz?c JMV ?udz? si?, ?e jak ju? b?d? mieli taki sam flet, to i gra? zaczn? jak on. Niestety, nic bardziej mylnego. "Topowe" instrumenty s? cz?sto równie? bardzo wymagaj?ce.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
padre

PostWysłany: Wto Wrz 09, 2008 18:23     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzialem Jean-Micha tydzien temu
i nie gral na swoim Wilkesie
nie wiem co to byl za flet, ale zupelnie inaczej brzmial
nie mowiac o wygladzie.
panna rozyczka

PostWysłany: Nie Wrz 14, 2008 8:01     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja od wczoraj mam po?yczone flety poprzeczne, a? trzy:)
Dzi?ki Perry raz jeszcze!
Od wieczora rozci?gam palce. O zgrozo, my?la?am ,ze jak 17 lat cz?owiek gra? na poprzecznym klasycznym to irlandzki b?dzie pestk?. prze?y?am niemi?e zaskoczenie... 17 lat mo?na do kosza wsadzi?. Zaczynam od pocz?tku, jakbym cofn??a si? w czasie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
poznanskapyrka

PostWysłany: Nie Wrz 14, 2008 10:45     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panna rozyczka napisał:
A ja od wczoraj mam po?yczone flety poprzeczne, a? trzy:)
Dzi?ki Perry raz jeszcze!
Od wieczora rozci?gam palce. O zgrozo, my?la?am ,ze jak 17 lat cz?owiek gra? na poprzecznym klasycznym to irlandzki b?dzie pestk?. prze?y?am niemi?e zaskoczenie... 17 lat mo?na do kosza wsadzi?. Zaczynam od pocz?tku, jakbym cofn??a si? w czasie...

to dzia?a w dwie strony, choc z irlandeza na fl. wspó?czesny jest chyba jednak ?atwiej ni?li odwrotnie Cool
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Perry

PostWysłany: Nie Wrz 14, 2008 22:48     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tez mam takie wrazenie ze jest latwiej z irlandeza na klasyk. Wogóle na klasycznym to 3 oktawa wchodzi jako? latwo. Na irlandezie trzeba sie napoci? sporo ..
Powrót do góry
poznanskapyrka

PostWysłany: Sob Wrz 20, 2008 3:20     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Perry napisał:
tez mam takie wrazenie ze jest latwiej z irlandeza na klasyk. Wogóle na klasycznym to 3 oktawa wchodzi jako? latwo. Na irlandezie trzeba sie napoci? sporo ..

niestety to prawda, na irl. 3 oktawa jest ci??ka. Ale nie a? tak ci??ka, by jej nie grac Wink
Sumar

PostWysłany: Nie Paź 05, 2008 0:09     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ci mi powiecie o takim... czym?.
Bo nie wiem jak to nazwa?.

http://cgi.ebay.com/IRISH-FLUTE-Wooden-1-Key-BRASS-TUNNING-SLIDE-EBONY-WOOD_W0QQitemZ250301011112QQcmdZViewItem?hash=item250301011112&_trkparms=72:570|39:1|66:2|65:12|240:1318&_trksid=p3286.c0.m14

Ew. http://cgi.ebay.com/IRISH-FLUTE-Wood-CORK-JOINTS-Rosewood-23in-NEW_W0QQitemZ250302896958QQcmdZViewItem?hash=item250302896958&_trkparms=72:570|39:1|66:2|65:12|240:1318&_trksid=p3286.c0.m14

Wiem, ?e to z pewno?ci? jakie? pakista?skie badziewie... Ale po prostu nie zapowiada si?, ?ebym w ciagu roku nazbiera? na co? miary Doyle, czy inne które na aktualne moje mo?liwo?ci kosztuja kosmicznie. A 200... w porywach 300z? mo?? i bym mia?. Tylko pytanie, czy w ogóle warto. ?eby pó?niej nie nabra? z?ych nawyków i w ogóle... Czy ma to jakikolwiek sens?
A mo?e macie jakie? inne propozycje w granicach totalny maks 500z?? Jak nie to trudno... trza zbierac i m?czy? sie na czym sie ma... ;P

Z góry dzi?ki i mam nadzieje, ?? nie powtarzam... Wink
Perry

PostWysłany: Nie Paź 05, 2008 1:11     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten pierwszy to pikulina pakistanska, drugi to tenor (albo jak nazywaja to klasycy - sopran). Generalnie odradzam. Te pieni?dze lepiej przeznaczy? na co? innego. Samo drewno na taki flet jest duuuuuuuuzo wiecej warte. Pakista?ski palisander (rosewood) to syf. U nich jest to tak popularne jak u nas sosna.
Pod?ej jako?ci drewno.

Palisander z hondurasu albo ekwadoru jest znakomity ale to kosztuje...
Nikt Ci nie sprzeda fletu z takie drewna za tak male pieni?dze.
Te flety na ebayu to ?miecie. Nawet na sciane sie to ?rednio nadaje.

Moja rada taka: wszstrzymaj si? i zbieraj cierpliwie gotówke.. Skup sie na whistlu i na nim cwicz technike.

Na flet przyjdzie czas. Jezeli nawet kupisz ten flet za te pieniadze to potem i tak predzej czy pozniej wyl?duje w kominku. One sie kompletnie nie nadaja do gry...
Powrót do góry
Sumar

PostWysłany: Nie Paź 05, 2008 10:12     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm... takiej odpowiedzi si? spodziewa?em...
No có?... wygl?da na to, ?e ten rok, czy dwa b?de musia? wytrzyma? na Whistlu... ;/
Wiadomo... gor?czka m?odego dopad?a, to szuka na wszystkie sposoby... Razz
Jednakowo? wygl?da na to ?e znów b?de musia? si? odznaczy? cierpliwo?ci?...
Poza tym mam czas... nawet jak dopiero za jakie? dwa lata dostan? w ?apy Flet... to b?de mia? dopiero 19 lat Very Happy
;D
michal18c

PostWysłany: Nie Paź 05, 2008 13:52     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na allegro pojawi?y si? irlandzkie flety jest jaki? za chyba 3000 z?.
Kiedy? my?la?em o irlandzkim flecie poprzecznym, ale chyba pozostan? przy swoich whistle'ach tin i low. Interesowa?em si? swego czasu native american flute/ fletem india?skim i teraz to od?y?o i chyba b?d? zbiera? na flet mid F# (podstawowy, ?redni) z drzewa cedrowego, poprostu barwa tego instrumentu mnie "zahipnotyzowa?a" i do tego muzyka jak si? pó?niej dowiedzia?em zdobywów Grammy w USA utwierdzi?a mnie w ch?ci posiadania tego instrumentu. Jeden uda?o mi si? naby? na allegro z bambusa w wersji low. Playerzy i makerzy maj? nawet co roku spotkanie na festiwalu fletowym NAF w Yosemite. Jakby kto? kiedy? zahaczy? o NAF-a to polecam muzyk? Autumn's Child (Mark Holland) i Mary Youngblood. Sorrki za offtop. Wszystkim ?ycz? wytrwa?o?ci w zbieraniu $$$ na upragniony instrument i sobie te? Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Perry

PostWysłany: Nie Paź 05, 2008 21:04     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten flet na allegro za 3000 to moj prywatny Doyle Smile
Powrót do góry
akukuq

PostWysłany: Pon Paź 06, 2008 0:15     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ech... Gdybym tylko mia? te pieni?dze to bez zawahania wyda?bym je na ten flet. Very Happy

Lubi? sobie czasem pogdyba?. Pozdrawiam!
Powrót do góry
poznanskapyrka

PostWysłany: Pon Paź 06, 2008 6:09     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

akukuq napisał:
Ech... Gdybym tylko mia? te pieni?dze to bez zawahania wyda?bym je na ten flet. Very Happy

Lubi? sobie czasem pogdyba?. Pozdrawiam!

nie gdybaj, tylko buduj swój! Wink
adam prószy?ski

PostWysłany: Pon Paź 06, 2008 11:02     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mog?em kupi? taki 9 letni w cocus za 500 eurosów. Te? rozegrany przez lask? graj?c? muz? tradycyjn?. Mia? niestety p?kni?cie ok 1cm w cz??ci podkorkowej, ale sklejone. Dlatego si? niezdecydowa?em.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Flet irlandzki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

Skocz do: