Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Konserwacja fletów
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Flet irlandzki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bobatikla

PostWysłany: Nie Maj 04, 2008 19:43     Temat postu: Konserwacja fletów Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie technicze: czym czy?cicie lub konserwujecie flety drewniane? najlepszy ma by? olejek migda?owy ale... gdzie go naby?? bo na pewno nie odwa?? sie u?y? olejku migda?owego do ciasta Very Happy
B?d? wdzi?czna za wszelakie porady; mój flet jest wykonany w blackwood
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yoshi
Site Admin

PostWysłany: Nie Maj 04, 2008 20:20     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu masz ma?e info: http://www.whistle.art.pl/forum/viewtopic.php?t=65
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
przemek

PostWysłany: Nie Maj 04, 2008 22:47     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kupi?em w sklepie zielarskim, a w?a?ciwie z tak?, wiecie ?ywno?ci? zdrow? i nie z tego ?wiata. To olejek ze s?odkich migda?ów do kompozycji zapachowych. producentem jest PROFARM LeBORK i 100 ml kosztowa?o co? ko?o 10 z?. Wydaje mi si? , ?e jest OK.
Powrót do góry
Perry

PostWysłany: Pon Maj 05, 2008 0:03     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kup najlepiej taki w brazowej butelce do masazu.
Producent Pollena Aroma.

Jezeli kto? mia?by problem z dost?pem do tego oleju to moge go kupi?.
Jest w 100% pewny. Troszke go podrasowalem dodaj?c witaminy E która jest przeciwutleniaczenem i zwi?ksza ?ywtno?? oleju.

U?ywam go do hebanu, grenadillu, cocuswood. Grzesiek Tomaszewicz te? go zna.

Znam jego sk?ad chemiczny bo wyci?gn??em od dystrybutora. (Pollenie aromie dostarcza to firma Adviser Consult. Kupowa?em kiedy? u nich 2 kg tego oleju. Teraz niestety min ilo?? to 25 kg ;/ ) Pollena Aroma tylko go konfekcjonuje. Nie dodaje nic do niego.

Musia?bym zobaczy? ten olej co kupi?e?. Czysty olej migda?owy jest praktycznie bezwonny. Boje sie ?e mogli tam doda? jakie? domieszki..
Powrót do góry
bobatikla

PostWysłany: Pon Maj 05, 2008 18:13     Temat postu: Konserwacja fletów Odpowiedz z cytatem

Very Happy wielkie dzi?ki za wszelkie porady ; natychmiast przelec? wszystkie drogerie:D
A gdybym nie znalaz?a- to czy preparaty do drewnianych podstrunnic w gitarach (np.Dunlop)-jak poleca? mi pan w sklepie muzycznym- te? si? nadaj?? Oczywi?cie wola?am zna? najpierw zdanie fachowców fletowych.
I jeszcze chcia?am spyta?-jak cz?sto powinno si? flet drewniany czy?ci??
Z góry przepraszam je?eli pytania s? oczywiste- przechodz? trudne pocz?tki z fletem poprzecznym Very Happy i wszelkie uwagi s? dla mnie cenne. Pozdrawiam.
Powrót do góry
przemek

PostWysłany: Pon Maj 05, 2008 18:57     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do Perrego!
Ten olejek o którym pisa?em wy?ej jest bezwonny.
producent : PROFARM L?bork
sk?ad: wg etykiety -Prunus Dulcis , Tocopheryl Acelate
zastosowanie : olej bazowy do sporz?dzania kompozycji z olejków eterycznych.

Dobrze by by?o jakby? go kupi? i, jako najbardziej kompetentny w tej kwestji,
wypowiedzia? si? na forum.
Mieliby?my jasn? spraw?.

Tak w ogóle to ?wiczymy, ?wiczymy
Powrót do góry
Perry

PostWysłany: Pon Maj 05, 2008 20:51     Temat postu: Re: Konserwacja fletów Odpowiedz z cytatem

bobatikla napisał:

A gdybym nie znalaz?a- to czy preparaty do drewnianych podstrunnic w gitarach (np.Dunlop)

ZDECYDOWANIE NIE !!! Odradzam to ka?demu. Mog? one uszkodzi? drewno i zmieni? d?wi?k. Ja jestem te? przeciwny wszelkiego rodzaju olejkom do klarnetów itp. Pisze to z punktu widzenia osoby która gra na fletach cz?sto maj?cych ponad 100 lat, gdzie drewno jest w ró?nym stanie. Oleje naturalne tak jak ten migda?owy s? bezpieczne.

Je?eli flet jest nowy najlepiej zapyta? sie producenta co poleca (producenta a nie sklepu) Bardzo cz?sto poleci nam jaki? swój specyfik którego w du?ym prawdopodobie?stwem u?ywa? podczas produkcji fletu.

Migada?owy jest bezpieczny zawsze.

Co do tego jak cz?sto czy?ci? flet to. Hmmm. Pytanie s?uszne.
Po ka?dym graniu do sucha.. To troszke tak jak z myciem z?bów. Im cz??ciej tym lepiej. Je?li chodzi o smarowanie to ju? d?u?sza dyskusja Smile
Chyba sko?cze w ko?cu ten swój artykulik o piel?gnacji fletów.

Wracaj?c do oleju migda?owego to ten którego u?ywam wygl?da tak:

http://www.kappa-medyczny.pl/photo/m_736.jpg
Powrót do góry
Efraim

PostWysłany: Pon Paź 20, 2008 11:25     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam! W ci?gu kilku dni stan? si? szcz??liwym posiadaczem fletu Very Happy i chcia?bym od razu zapyta? o par? rzeczy. Co do olejowania fletu to jak cz?sto trzeba to robi?? Rozumiem, ?e wyciera? do sucha trzeba po ka?dym graniu. B?d? mie? flet 4-cz??ciowy, wobec tego czy przechowywa? go roz?o?onego na cz??ci? Podejrzewam, ?e ??czenia b?d? si? wyrabia?. Prosi?bym o rad?
Powrót do góry
Barfly

PostWysłany: Pon Paź 20, 2008 12:31     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W kwestii oliwienia - najlepiej zwróci? si? z takim pytaniem bezpo?rednio do makera. Sa ró?ne szko?y - najlepiej trzyma? si? zalece? makera, który zna swoje instrumenty od podszewki. Z pewno?ci? na pocz?tku, kiedy flet b?dzie si? dopiero przyzwyczaja? do wilgoci, b?dzie potrzebowa? tego bardziej, potem ju? nieco mniej - prawie wcale. Najlepsz? metod? na utrzymanie rozegranego fletu w dobrej kondycji jest po prostu regularne granie. A i przesmarowa? raz na jaki? czas nie zaszkodzi.

W kwestii przechowywania - jak najbardziej niech le?y roz?o?ony. Dzi?ki temu korek (czy cokolwiek innego, co znajdzie si? na ??czeniach) zachowa odpowiedni? elastyczno?? - ??czenie b?dzie solidne i szczelne. W przeciwnym razie mo?e si? "skompresowa?" i spowodowa?, ?e ??czenie b?dzie zbyt lu?ne.

A có? to za cacko do Ciebie idzie?, je?eli wolno zapyta? Rolling Eyes
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Efraim

PostWysłany: Pon Paź 20, 2008 14:02     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest to flet w blackwood, z tunning slide, klap? es. Przerobiony w pracowni Grzegorza Tomaszewicza
Powrót do góry
Perry

PostWysłany: Pon Paź 20, 2008 14:16     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To wiem nawet ktory Smile Pare dni temu gralem na nim Smile Baaaardzo przyjemny flecik Smile
Powrót do góry
Efraim

PostWysłany: Pon Paź 20, 2008 14:36     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Có?, dobrze s?ysze? takie rzeczy o swoim nabytku Very Happy Mam nadziej?, ?e nie odpadn? po kilku pierwszych dniach nauki
Powrót do góry
bobatikla

PostWysłany: Wto Paź 21, 2008 20:59     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing Pozdrawiam koleg? w " pocz?tkowym bólu" ; ?ycz? wytrwa?o?ci i niechaj zad?cie b?dzie Ci lekkim, a d?wi?k czysty i mocny( ale warto , oj warto si? pom?czy?; mnie przesz?o w na?óg; gorzej z efektami ale ?yj? nadziej?... Very Happy )
Powrót do góry
Barfly

PostWysłany: Sro Paź 22, 2008 7:08     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bobatikla napisał:
niechaj zad?cie b?dzie Ci lekkim, a d?wi?k czysty i mocny
A jak b?dzie brudny i mocny to tysz dobrze - takie w?a?nie lubi? najbardziej! Cool
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Efraim

PostWysłany: Sob Paź 25, 2008 11:55     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam ju? wreszcie swoje cacko Very Happy Baardzo mi przypad? do gustu. Przez wzgl?d na wycieranie my?l?, ?e nie op?aca si? krótko gra? Smile Mam pytanko a propos tunning slide. Jak si? z tym obchodzi?? Pewnie trzeba po prostu poci?gn?? lub pchn??. W moim flecie ten element wydaje si? by? mocno osadzony i póki co ani drgnie. Nie chc? na si?? ci?gn?? czy co?, ?eby ju? na starcie nie zepsu? Smile Prosz? o jakie? wskazówki
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Flet irlandzki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: