Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mikrofon
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Offtopic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lavaa102

PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 12:32     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi?kuj? za pomys?, na pewno go przemy?l? cho? jest on bardzo trudny do zrealizowania, chodzi o to ?e program który napisz? b?dzie moj? prac? licencjack? i z tego co wiem to ju? by si? móg? kto? przyczepi? do samego formatu mp3 ?e to zastrze?one i tym podobne. Ale pomys? bardzo ciekawy:D
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Luki

PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 20:23     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Format mp3 nie jest nigdzie zastrze?ony. Mo?esz napisa? w?asne dekoder lub koder. Mo?esz tak?e wykorzysta? jeden z wielu ju? napisanych pod warunkiem, ?e jego licencja na to pozwala (a takich jest wiele).
Programów, które dekoduj? mp3 do zapisu nutowego te? jest kilka - w wi?kszo?ci s? p?atne, a wersje darmowe pozwalaj? na zdekodowanie tylko kilku pierwszych sekund nagrania (ja na takim pracowa?em). Z dekodowanim sygna?u audio na nuty jest kilka problemów. Pierwszy to wyst?powanie wielu instrumentów o ró?nych charakretystykach d?wi?ku (jak graj? jednocze?nie) drugi podstawowy, to strojenie takiego programu ?eby poprawnie zapisywa? nuty. W muzyce irlandzkiej robimy ozdobniki. Program komputerowy nie wie, ?e to s? ozdobniki, on je zdekoduje jako osobne d?wi?ki. Trzeba ustawi? opcje programu, ?eby je na przyk?ad ignorowa?. Ja nie znalaz?em takiej opcji w narz?dziu, które testowa?em i wysz?a z tego straszna kaszanka.

Co do syntezowania d?wi?ku zapisanego jako nuty (pliki MIDI) programów s? tysi?ce. Ja u?ywam czasami traktorów do robienia muzyki takich jak Fruity Loops czy Reason, gdzie mo?na sobie ustawi? parametry sytezatora lub samplera które odpowiadaj? za barw? i ogóln? charakterystyk? d?wi?ku. Nawet windows 3.11 albo nawet wcze?niejsze otwarza?y MIDI co pokazuje jak bardzo ten temat jest powszechny.
Co do zamiany nut na oczka w whistlu to nie spotka?em si? z takim programem. Sam pomys? wydaje mi si? interesuj?cy i szczerze go popieram Smile. Mo?na by doda? opcj? zmiany tonacji whistla Smile i u?atwi? ?ycie paru ludziom Smile
Powrót do góry
michal18c

PostWysłany: Sob Lis 08, 2008 12:13     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Utwór midi mo?na roz?o?y? na nuty za pomoc? Anvil Studio
http://www.tucows.com/preview/193454
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Feaorn

PostWysłany: Nie Cze 07, 2009 17:50     Temat postu: Reaktywacja mikrofoniczna... Odpowiedz z cytatem

Pozwol? sobie reaktywowa? temat mikrofonów...

Jak oceniacie Sennheisery na tle Shure'ów? Dla przyk?adu, taki Sennheiser evo 440? Do teraz jeszcze decyzji nie podj??em, a pragn?, by wybór by? idealny. Wink

Pozdrawiam i z góry dzi?kuj?!
padre

PostWysłany: Nie Cze 07, 2009 19:48     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a do czego ci jest potrzebny mikrofon?
Feaorn

PostWysłany: Pon Cze 08, 2009 0:35     Temat postu: Majkrofo?n Odpowiedz z cytatem

Do whistlów/poprzeków + konferansjerka (najlepiej by by?o). Ostatecznie zdecydowa?em si? na taki montowany na stojaku, nie na klipsie.
poznanskapyrka

PostWysłany: Pon Cze 08, 2009 18:23     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bym poleca?a Shure'a (beta) 57A - na tym gram sama lub AKG 535.

W kwestii Shure vs Sennheiser - na tym drugim nie gra?am- wi?c dok?adnie nie wiem jak by si? zachowywa? w przypadku fletu- ale je?li u?ywa? go do wokalu to ma z natury swej ciemn? barw?.

pozdrawiajki!
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Feaorn

PostWysłany: Pon Cze 08, 2009 22:44     Temat postu: Re: Reaktywacja mikrofoniczna... Odpowiedz z cytatem

Feaorn napisał:
Dla przyk?adu, taki Sennheiser evo 440?

Chyba co? pogiba?em. Chodzi?o mi o Sennheisera e 840. Szukam czego? w tych granicach cenowych, czyli ok. 500 z?ociszy.

Niemniej, dzi?ki Ci, Ewelino, za wskazówk?!
michal18c

PostWysłany: Pon Kwi 11, 2011 22:51     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam inne pytanie. Niedawno gra?em z u?yciem mikrofonu na scenie. Instrumenty duduk i whistle. Moje pytanie brzmi: jaka powinna by? odleg?o?? instrumentów od mikrofonu ?eby nie by?o charakterystycznego pisku podczas grania wysokich tonów (2 i 3 oktawa na whistle) itp.?
Graj?c na duduku przez ok. 1s by? 'pisk' ale oddali?em si? na oko?o 5cm i dalej by?o ok. Na whistle 2 oktawa te? na 5cm i te? wporz?dku bez wpadki. Pytanie, które zada?em dotyczy w wi?kszym stopniu whistlea.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pama22

PostWysłany: Pon Maj 23, 2011 15:12     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

michal18c napisał:
Ja mam inne pytanie. Niedawno gra?em z u?yciem mikrofonu na scenie. Instrumenty duduk i whistle. Moje pytanie brzmi: jaka powinna by? odleg?o?? instrumentów od mikrofonu ?eby nie by?o charakterystycznego pisku podczas grania wysokich tonów (2 i 3 oktawa na whistle) itp.?
Graj?c na duduku przez ok. 1s by? 'pisk' ale oddali?em si? na oko?o 5cm i dalej by?o ok. Na whistle 2 oktawa te? na 5cm i te? wporz?dku bez wpadki. Pytanie, które zada?em dotyczy w wi?kszym stopniu whistlea.

równie? czekam na odp, bo jak dam za blisko to nie jest to co ma byc Sad
Feaorn

PostWysłany: Czw Maj 26, 2011 18:42     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hejka,

Zale?y od ustawienia "czu?o?ci" (g?o?no?? np. na mikserze), mikrofonu oraz pasma przenoszenia. Dlatego w?a?nie te? muzycy prowadz? tzw. soundcheck przed koncertem, ?eby zobaczy?, jak w danych warunkach akustycznych i sprz?towych wszystko ze sob? wspó?gra.

Z?otej zasady za?atwiaj?cej ten problem raczej nie ma - graj?c na np. whistlach trzeba albo pami?ta? o tym, by przy drugiej oktawie nieznacznie si? wycofa?, albo dzia?a? jeszcze dynamik? instrumentu/g?o?no?ci?/ilo?ci? wdmuchiwanego powietrza.

Pozdrawiam serdecznie! Smile
louder

PostWysłany: Nie Wrz 03, 2017 17:38     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świetne do nagrywania instrumentów akustycznych są rejestratory. Na przykład te
https://muzyczny.pl/136332_Tascam-DR-05-V2-rejestrator-cyfrowy.html
https://hurtowniamuzyczna.pl/offer/160/18185/zoom-h1-v2-matte-black.html
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Offtopic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: