Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mandolina
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Strunowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
padre



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 258
Skąd: An Baile Breac

PostWysłany: Pią Lis 21, 2008 12:44     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://cgi.ebay.co.uk/European-Made-MANDOLIN-All-Solid-Wood-GREAT-VALUE_W0QQitemZ350128188147QQcmdZViewItemQQptZUK_Musical_Instruments_Sting_Instruments?hash=item350128188147&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=66%3A2%7C65%3A3%7C39%3A1%7C240%3A1318

http://cgi.ebay.co.uk/B-STOCK-NEW-OZARK-CELTIC-MANDOLIN-SLIGHT-MARKS-gm03B1_W0QQitemZ290271382754QQcmdZViewItemQQptZUK_Musical_Instruments_Sting_Instruments?hash=item290271382754&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=66%3A2%7C65%3A3%7C39%3A1%7C240%3A1318

http://cgi.ebay.co.uk/Mandolin-Ozark-8-string-curved-back_W0QQitemZ320318202531QQcmdZViewItemQQptZUK_Musical_Instruments_Sting_Instruments?hash=item320318202531&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=66%3A2%7C65%3A3%7C39%3A1%7C240%3A1318

http://cgi.ebay.co.uk/Mandolin-By-Vintage_W0QQitemZ390010322358QQcmdZViewItemQQptZUK_Musical_Instruments_Sting_Instruments?hash=item390010322358&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=66%3A2%7C65%3A3%7C39%3A1%7C240%3A1318

linki do tego rodzaju sprzetow na ebayu.
nie wiem co prawda ile teraz funt stoi, ale prawde mowiac, jezeli mandolina lezala u kolesia na szafie i sie kurzyla, to najpierw zapytalbym goscia ile za nia chce. potem zaproponowal cene 150pln, jezeli sie zgodzi to bomba, a jak nie to mozesz ponegocjowac. moze ci sie uda dostac ja taniej niz te 350 o ktorych wspominalem.
_________________
gdyby zaba miala skrzydla, nie obijalaby sobie dupy skaczac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adam prószyński



Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 198
Skąd: Dzierzkowice

PostWysłany: Nie Lis 23, 2008 21:32     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jacek Loroch sprzedaje na allegro dwie swoje czeskie mandoliny:
http://www.allegro.pl/item489976561_mandolina_cremona_czechoslowacja.html

http://www.allegro.pl/item489981080_mandolina_bluegrassowa_lebeda_f5.html


ale cena tej drugiej jest zaporowa Smile Jemu akurat co do jakosci instrumentow mozna zaufac w ciemno.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
padre



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 258
Skąd: An Baile Breac

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 0:11     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lebeda to swietny lutnik
ale podejrzewam, ze cena bedzie gdzies w okolicach 3500pln
szczegolnie, ze dolar skoczyl.
ale ta cremona na poczatek da rade.
_________________
gdyby zaba miala skrzydla, nie obijalaby sobie dupy skaczac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adidadi



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 261
Skąd: Szczytno/Olsztyn

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 0:21     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

padre napisał:
teoretycznie tak
ale to ma byc instrument a nie szatkownica.
jezeli struny bede za twarde [...] to paluchy beda cie bolec. a co to za przyjemnosc z grania jak po godzinie nie jestes w stanie nacisnac strun.


Na szczęście nie bolą mnie paluchy od grania na tej mandolinie. Niemniej jednak nie stroi zbyt rewelacyjnie. Okaże się jak zmienię struny. A tak przy okazji, jakie najlepiej struny zakupić do tej mandolinki (firma, grubość, rodzaj)?
_________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
padre



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 258
Skąd: An Baile Breac

PostWysłany: Sro Sie 10, 2011 23:53     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba mnie poj...
kupilem mandoline.
jutro powinna przyjsc.
_________________
gdyby zaba miala skrzydla, nie obijalaby sobie dupy skaczac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
QuendiX



Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 35
Skąd: Wojenna Piła ;)

PostWysłany: Czw Sie 11, 2011 8:24     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak to jest jak się ogląda i słucha i nagle Cię nachodzi taka ochota, że w końcu kupujesz Wink

A potem się zastanwiasz "a po co mi tak naprawdę ... (i tu wstawiasz przedmiot x)" Wink

A Banjo juĹź Ci nie wystarcza Razz ?

K.J.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
padre



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 258
Skąd: An Baile Breac

PostWysłany: Czw Sie 11, 2011 17:50     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

banjo mi sie znudzilo
od dluzszego czasu pracuje u kolegi Wink
_________________
gdyby zaba miala skrzydla, nie obijalaby sobie dupy skaczac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adidadi



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 261
Skąd: Szczytno/Olsztyn

PostWysłany: Czw Sie 11, 2011 20:29     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dojdzie to się pochwal, bo jestem ciekaw.
_________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulu



Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 51
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Pią Mar 02, 2012 0:46     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalazłem coś takiego
http://www.ebay.pl/itm/BRUNSWICK-FLAT-BACK-MANDOLA-/251005110444?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a711208ac

Generalnie szukam mandoli lub mandoliny z odczuwalnie większą skalą.
Nie znalazłem danych technicznych tego instrumentu narazie. Może koś z was, słyszał, miał w ręku... Będę wdzięczny za informacje Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
padre



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 258
Skąd: An Baile Breac

PostWysłany: Sob Mar 03, 2012 5:15     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co rozumiesz przez wieksza skale?
bo tego nie rozumiem.
ta mandolina nie nadaje sie nawet na ognisko.
_________________
gdyby zaba miala skrzydla, nie obijalaby sobie dupy skaczac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulu



Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 51
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sob Mar 03, 2012 21:41     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz Padre, 2,5 roku temu kupiłem bas, do tej pory troszkę na nim pogrywam (menzura 34") od 5 miesięcy mam w domu gitarę (25,5"). Wymyśliłem, że mogę grać na mandolinie (nastrojonej A D F# H) melodyjki tak jak na gitarze gdy założę kapodaster na 12 próg (wtedy "skracam menzurę do ok 34 cm.).
Wczoraj byłem w sklepie muzycznym, miałem w ręku mandolinę o menzurze 35 cm. palce mi się nie mieściły na progach, masakra... Nie szło w pierwszej pozycji palcami ruszać (choć na gitarze zaczynając od 14 progu daje radę, sam tego nie rozumiem), po tym zrozumiałem, ze musiałbym mieć instrument o większej skali. Najłatwiej byłoby zrealizować pomysł u lutnika, zwłaszcza że widzę zastosowanie 12 strun i stroju E A D F# H E.
No, ale kasa jest tu przeszkodą (jak zwykle) więc poszukuje jakiś fabrycznych mandol/mandolin na których mógłbym grać...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
padre



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 258
Skąd: An Baile Breac

PostWysłany: Nie Mar 04, 2012 9:48     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jezeli chodzi o poruszanie palcami to podejrzewam, ze masz zle ustawiona dlon na gryfie. obejrzyj sobie ponizsze video gdzie Mike Marshall pokazuje jak to sie robi
http://www.youtube.com/watch?v=NmagoBQunZI&feature=relmfu
jezeli chodzi o dluzsza skale to bedziesz mial problem. bo 35cm to prawie maks jaki mandoliny osiagaja - skala w ktorej sa Gibsony to 35.8cm. z mandolin ktore widzialem tylko mandoliny sobella mialy dluzsze, ale to one kosztuja krocie.
teoretycznie moglbys sprobowac poszukac mandoli, ale one sa dosyc rzadkie. szczegolnie w kraju. ale pewnie byloby ci latwiej bo tu juz skala jest okolo 50cm. zdaje sie Hora w Rumunii robi mandole. mozna je dostac za przyzwoite pieniadze. a potem to juz tylko kwestia dobrania strun, zeby nastroic ja tak jak chcesz.
inna opcja jaka mi przychodzi do glowy to niemieckie waltzithers albo gitary portugalskie Very Happy
_________________
gdyby zaba miala skrzydla, nie obijalaby sobie dupy skaczac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adidadi



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 261
Skąd: Szczytno/Olsztyn

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 12:06     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja trochę z innej strony. Jak pierwszy raz miałem mandolinę w ręku, to też myślałem, że progi są za małe i nie dam rady na tym grać (a mam małe dłonie, jak na faceta). Z czasem się przyzwyczaiłem i wręcz pokochałem małe progi za to, że praktycznie cały gryf mieści mi się pod ręką. Patrząc w drugą stronę, jak miałem pierwszy raz w ręku low whistle, też myślałem, że nie dam rady nic zagrać bo mam za małe dłonie. Teraz gram na większych. Po prostu daj sobie trochę czasu, o ile małe dłonie mogą w pewnym stopniu ograniczać grę na bardzo dużych fletach, nie sądzę, żeby za duże dłonie mogły przeszkadzać w grze na małych progach.
_________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulu



Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 51
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sob Mar 10, 2012 14:54     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Padre - nie wiedziałem wcześniej o gitarach portugalskich, (a takie coś by mi odpowiadało) waltzither odpada w standardowej wersji z dziewięcioma strunami. Dzieki! Wink
Mandola hory - na stronie producenta napisali że ma menzure 40,2 cm... Być może by mi to wystarczyło, ale odstrasza mnie fakt, że pudło zaczyna się przy 9 progu. I chyba naprawdę potrzebuje (jeżeli już mam wydawać kasę na nowy instrument) więcej niż 4 par strun, bo ja jestem leniwy i chce mieć ponad 2 oktawy w jednej pozycji Very Happy

Adidiadi - dzięki za "pocieszenie" Razz
Sprawa wygląda tak, że ja chce grać w taki sposób by palce mieć ustawione tak jak na gitarze czy basie (jeden palec - jeden próg) a wtedy menzura naprawdę potrzebna jest większa.
Pewnie dałbym radę grać z takim skrzypcowo-mandolinowym ustawieniem palców, ale no jakoś siebie nie widzę w tym (jeden palec obsługujący 2 progi, puste struny, zupełnie inne opalcowanie dźwięków ehh...).

Jeszcze takie pytanie: czy na mandolinie idzie robić pull-off'y i hammer-on'y?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tomekscyrek



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 48
Skąd: Toruń

PostWysłany: Nie Lut 17, 2013 12:07     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na ebay'u znalazłem takie cuś : http://www.ebay.pl/itm/Sopran-Cister-Mandoline-Laute-Mandola-/230929174655?pt=Streich_und_Zupfinstrumente&hash=item35c473907f

Nadaje się to do czegoś ? Wygląda mi to chyba na Hore, ale nie jestem pewien.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Strunowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group