Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

A tak se o dusiworze :p
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Dudy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Peter_Piper

PostWysłany: Sro Gru 31, 2008 15:14     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak, standardowy "pakistan" jak w przebierk? strzeli? Razz To samo mia?em tylko stroik jednak inny, bo ten jest nie mniej nie wi?cej jak równie? pakista?skiej produkcji (zawsze rozpoznasz taki po czerwonej nitce ??cz?cej). Nie mia?em z nim nigdy do czynienia, ale zdaje mi si?, ?e tego równie? mo?na rozk?ada? na cz??ci, a przynajmniej wyjmowa? listki. Jednak je?li nawet, gdy ci?gniesz za nie mocno, a one ani drgn? to lepiej zostawi? biedactwo w spokoju, bo jeszcze co? si? uszkodzi...

Hehe, typowe reakcje Smile Z ?wicze? nie rezygnuj i do pianina, z ca?ym szacunkiem dla tego pi?knego instrumentu, nie wracaj Very Happy Jak ju? mówi?em, niestety idealnie czystej gamy nie zagrasz na tym, bo to wersja standardowa, czyli krótka. Ze znalezieniem odpowiedniego poziomu zad?cia ka?dy musi poeksperymentowa? indywidualnie. Tylko pami?taj, ?e raczej nie b?dziesz z miejsca gra? ca?ej gamy w gór? i w dó? na jednym wydechu. Bierz g??bokie wdechy cz?sto, nie si?uj si? z przebierk?, jak co? nie wyjdzie lepiej od?ó? PC na godzin?, dwie albo nawet na dzie? i na spokojnie do niego wró?, nie napinaj mi??ni r?k i nie usztywniaj za bardzo palców, nie wydymaj policzków jak tr?bacze jazzowi i pompuj powietrze z przepony, pr?dzej wyrobisz sobie wi?cej pary w p?ucach i przeponie oczywi?cie równie? dzi?ki temu Wink Sporo rad jak na jeden raz, ale to pomaga Smile

Pomalowa? zawsze mo?na, ale pami?taj, ?e ni? musi by? nawoskowana, by si? trzyma?a w miejscu. Starym sposobem mo?esz takie co? otrzyma? kupuj?c bloczek wosku pszczelego w jakim? sklepie zielarskim czy czym? w tym stylu, a potem dociskaj?c zwyk??, cienk? nitk? do tego bloczka nak?adasz wosk Smile Nawi? grubo, ale nie za ciasno, ?eby pod wp?ywem wilgoci, któr? ni? z?apie, nie zacz??o p?ka? drewno i nie za wiele, bo b?dziesz musia? przy ka?dym nak?adaniu i zdejmowaniu ustnika uprawia? amatorskie zapasy. Odkr?caj?c ustnik nie trzymaj przebierki za spód, tam gdzie metalowa stopka, tylko za tzw. "bell", czyli to zgrubienie nad ostatnimi dziurkami inaczej mo?e by? tak, ?e pewnego dnia po ?wiczeniu rozmontowuj?c PC w r?kach zostan? ci dwa z?amane kawa?ki przebierki i ustnik Shocked

Dzi?ki za uznanie, ja planuj? powita? Nowy Rok tak samo jak rok temu wychodz?c na dwór i dudz?c ku uciesze napitych s?siadów i ich go?ci; ciekawe czy znów b?d? prosili o bis Laughing Jakby co, to da rad?, bo repertuar szerszy Wink
Before "Going Home" "The Wild Rover" bade his "Farewell To The Creeks". "All Through The Night" he travelled, saw "The Back Of The Moon" and at "The Dawning Of The Day" finally came back to his home in "Bonnie Dundee" Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mnich

PostWysłany: Sro Gru 31, 2008 15:38     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hihihi Smile z mila checia bym to uslyszal Smile fajny taki nowy roczek ^_^

a co do mojego kochanego Szmelcu dam mu rade :p Dzieki za podpowiedz z tym pszczelim woskiem bo wlasnie myslalem czym nikte natrzec. Lakier bedzie czarny i to bardzo czarny ( metal jestem, lubie ten kolor a blekitna przebierka to by glupio wygladala :p )

Listkow sie nie wyciaga:( niestety niktni nie puszczaja ale i tak jestem dobrej mysli Smile pluca wycwiczone od basenu i nie skarzone zadnym papierosem daja rade dmiac troche :p ku niklej uciesze gawiedzi zgromadzonej w moim domu:]

A i wlasnie pytanko: To jest PC do dudow szkockich tak ? a do Uilleann Pipes wyglada inaczej czy jak sie bede uczyl grac na tym to potem mniej wiecej bede przygotowany do jednych i drugich ? Bardzo mi sie podoba w Uilleann Pipes mozliwosc 2 oktawy no i jeszcze jakis tam gratisow ale cena jest zatwarzajaca Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Peter_Piper

PostWysłany: Sro Gru 31, 2008 16:52     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano bardzo fajny, szczególnie kiedy dwa balkony pe?ne imprezuj?cej ludno?ci krzycz? "Jeszcze! Jeszcze!" Laughing

Czarny to kolor idealny, co wida? po kolorystyce wystroju moich dud jak i cz?sto mojego ubioru Wink A metalu odmian wszelkich jestem mi?o?nikiem wielkim, cho? mój niepozorny "imid?" tego nie zdradza. Jednak dodaje to do elementu zaskoczenia, gdy w?ród s?uchanych gatunków muzyki wymieniam metal w?a?nie Razz

Skoro jest to stroik, ?e tak powiem, jednolity lepiej go w takim razie nie torturowa?, tylko gra? po prostu Smile Basen i brak papierosów to bardzo, ale to bardzo dobrze rokuje na przysz?o??, bo ja zaczyna?em od zera, a ty ju? masz na dzie? dobry "power" w p?ucach Wink

Zgadza si?. Ten PC jest tylko i wy??cznie do dud szkockich. Wypada doda?, ?e dudy szkockie jako jedne z niewielu, je?li nie jedyne ze wszystkich rodzajów, maj? co? takiego jak instrument ?wiczebny. Uilleann Pipes s?, jak wiesz, nap?dzane miechem, wi?c co? takiego jak practice chanter do dud irlandzkich nie istnieje. Istnieje za to practice set, nota bene kosztuje on mniej wi?cej tyle, co moje Dunbary, który posiada przebierk?, worek i miech. Jednak jest to inwestycja na przysz?o??, bo z takiego practice seta, gdy ju? opanujesz granie i pompowanie powietrza miechem, awansujesz (czyt. dokupujesz) na half set, czyli odsy?asz worek do wytwórcy (najlepiej tego samego, który wykona? dla ciebie practice seta), on wycina ci w nim dziur? i montuje tzw. common stock, wraz z dronami, ale jeszcze bez piszcza?ek z regulatorami akordowymi (te dochodz? w ostatniej fazie, czyli w full secie). Nie zmienia to niestety faktu, ?e cena rzeczywi?cie potrafi zdo?owa?...
Before "Going Home" "The Wild Rover" bade his "Farewell To The Creeks". "All Through The Night" he travelled, saw "The Back Of The Moon" and at "The Dawning Of The Day" finally came back to his home in "Bonnie Dundee" Smile
Powrót do góry
Peter_Piper

PostWysłany: Pią Sty 02, 2009 15:33     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie krótkie post scriptum odno?nie practice setu Uilleann Pipes. Na eBayu odkry?em w?a?nie practice chanter z ustnikiem do tego rodzaju dud. Jednak jest to produkcja pakista?ska i szczerze w?tpi?, ?eby renomowani wytwórcy robili tego typu instrumenty, bo nie ma wi?kszego sensu kupowa? najpierw PC, gra? na nim dmuchaj?c, a pó?niej przesiada? si? na set i uczy? w sumie od nowa, bo inaczej gra si? u?ywaj?c zad?cia, a inaczej miecha Confused
Powrót do góry
michal18c

PostWysłany: Pon Sie 09, 2010 10:06     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi podoba si?, ?e w uillean jest mo?liwo?? grania 2 oktaw. Moje pytanie odno?nie uilleanów jaka mo?e by? najni?sza cena za practice set w miar? dobrze "stroj?cy"?

http://cgi.ebay.com/GEOFFREY-NEW-MODEL-HIGHTED-UILLEANN-PRACTICE-SET-UR5-/280433070060?pt=LH_DefaultDomain_0
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Luki

PostWysłany: Wto Sie 10, 2010 12:51     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

michal18c napisał:
Mi podoba si?, ?e w uillean jest mo?liwo?? grania 2 oktaw. Moje pytanie odno?nie uilleanów jaka mo?e by? najni?sza cena za practice set w miar? dobrze "stroj?cy"?

http://cgi.ebay.com/GEOFFREY-NEW-MODEL-HIGHTED-UILLEANN-PRACTICE-SET-UR5-/280433070060?pt=LH_DefaultDomain_0

Tam jest napisane, ?e wyprodukowano je w Pakistanie.

Ja da?em 750$ za Budget practice set o tutaj:
http://www.patricksky.com/Pipes%20prices-5.htm

Mo?na na nich pogra?, ale solo, bo jest ma?y problem z H,C i C# i troch? z A. ?eby zagra? z w duecie trzeba kilku piw lub kupi? t? wersj? dud za 1250$. Wink

To tyle je?li chodzi o moje do?wiadczenia.
michal18c

PostWysłany: Wto Sie 10, 2010 17:00     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A takie "co?" http://cgi.ebay.com/UILLEANN-PRACTICE-CHANTER-ROSEWOOD-/350373941373?pt=LH_DefaultDomain_0

gra w jednej czy 2 oktawach? No i czy jak by od nowo?ci by?y problemy ze strojeniem - da si? przygotowa?/zmodyfikowa?/naprawi? by gra?o?
Powrót do góry
adam prószy?ski

PostWysłany: Wto Sie 10, 2010 22:00     Temat postu: UP chanter Odpowiedz z cytatem

Od razu wida? r?k? Pakista?czyka Smile
Powrót do góry
Luki

PostWysłany: Sro Sie 11, 2010 21:56     Temat postu: Re: UP chanter Odpowiedz z cytatem

Ostatnio mój znajomy powiedzia? patrz?c na moje dudy, ?e jego kolega ma ?liczne i pi?kne brzmi?ce dudy,
ale nie ma domu.
BeardedPagan

PostWysłany: Nie Mar 18, 2012 15:21     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chce robi? nowego postu, wi?c pytam tutaj.
Od razu mówi? ?e jestem pocz?tku?cy i planuje kupno chantera.
Ale nie o to mi chodzi. Ogl?dalem pe?no ró?nych filmików na youtubie gdzie nie ma praktycznie mowy o niczym innym ni? ozdobniki... Throw'u dublingi etc. Cz to jest tak bardzo istotna rzecz w graniu na dudach?
Mówi? rzecz jasna o GHB Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Dudy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: