Forum Whistlowisko Strona G³ówna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

A tak se o dusiworze :p
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona G³ówna -> Dudy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Peter_Piper



Do³±czy³: 07 Lis 2007
Posty: 81
Sk±d: Lublin

PostWys³any: Sro Gru 31, 2008 15:14     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak, standardowy "pakistan" jak w przebierkę strzelił Razz To samo miałem tylko stroik jednak inny, bo ten jest nie mniej nie więcej jak również pakistańskiej produkcji (zawsze rozpoznasz taki po czerwonej nitce łączącej). Nie miałem z nim nigdy do czynienia, ale zdaje mi się, że tego również można rozkładać na części, a przynajmniej wyjmować listki. Jednak jeśli nawet, gdy ciągniesz za nie mocno, a one ani drgną to lepiej zostawić biedactwo w spokoju, bo jeszcze coś się uszkodzi...

Hehe, typowe reakcje Smile Z ćwiczeń nie rezygnuj i do pianina, z całym szacunkiem dla tego pięknego instrumentu, nie wracaj Very Happy Jak już mówiłem, niestety idealnie czystej gamy nie zagrasz na tym, bo to wersja standardowa, czyli krótka. Ze znalezieniem odpowiedniego poziomu zadęcia każdy musi poeksperymentować indywidualnie. Tylko pamiętaj, że raczej nie będziesz z miejsca grał całej gamy w górę i w dół na jednym wydechu. Bierz głębokie wdechy często, nie siłuj się z przebierką, jak coś nie wyjdzie lepiej odłóż PC na godzinę, dwie albo nawet na dzień i na spokojnie do niego wróć, nie napinaj mięśni rąk i nie usztywniaj za bardzo palców, nie wydymaj policzków jak trębacze jazzowi i pompuj powietrze z przepony, prędzej wyrobisz sobie więcej pary w płucach i przeponie oczywiście również dzięki temu Wink Sporo rad jak na jeden raz, ale to pomaga Smile

Pomalować zawsze można, ale pamiętaj, że nić musi być nawoskowana, by się trzymała w miejscu. Starym sposobem możesz takie coś otrzymać kupując bloczek wosku pszczelego w jakimś sklepie zielarskim czy czymś w tym stylu, a potem dociskając zwykłą, cienką nitkę do tego bloczka nakładasz wosk Smile Nawiń grubo, ale nie za ciasno, żeby pod wpływem wilgoci, którą nić złapie, nie zaczęło pękać drewno i nie za wiele, bo będziesz musiał przy każdym nakładaniu i zdejmowaniu ustnika uprawiać amatorskie zapasy. Odkręcając ustnik nie trzymaj przebierki za spód, tam gdzie metalowa stopka, tylko za tzw. "bell", czyli to zgrubienie nad ostatnimi dziurkami inaczej może być tak, że pewnego dnia po ćwiczeniu rozmontowując PC w rękach zostaną ci dwa złamane kawałki przebierki i ustnik Shocked

Dzięki za uznanie, ja planuję powitać Nowy Rok tak samo jak rok temu wychodząc na dwór i dudząc ku uciesze napitych sąsiadów i ich gości; ciekawe czy znów będą prosili o bis Laughing Jakby co, to da radę, bo repertuar szerszy Wink
_________________
Before "Going Home" "The Wild Rover" bade his "Farewell To The Creeks". "All Through The Night" he travelled, saw "The Back Of The Moon" and at "The Dawning Of The Day" finally came back to his home in "Bonnie Dundee" Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Mnich



Do³±czy³: 21 Gru 2008
Posty: 10

PostWys³any: Sro Gru 31, 2008 15:38     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hihihi Smile z mila checia bym to uslyszal Smile fajny taki nowy roczek ^_^

a co do mojego kochanego Szmelcu dam mu rade :p Dzieki za podpowiedz z tym pszczelim woskiem bo wlasnie myslalem czym nikte natrzec. Lakier bedzie czarny i to bardzo czarny ( metal jestem, lubie ten kolor a blekitna przebierka to by glupio wygladala :p )

Listkow sie nie wyciaga:( niestety niktni nie puszczaja ale i tak jestem dobrej mysli Smile pluca wycwiczone od basenu i nie skarzone zadnym papierosem daja rade dmiac troche :p ku niklej uciesze gawiedzi zgromadzonej w moim domu:]

A i wlasnie pytanko: To jest PC do dudow szkockich tak ? a do Uilleann Pipes wyglada inaczej czy jak sie bede uczyl grac na tym to potem mniej wiecej bede przygotowany do jednych i drugich ? Bardzo mi sie podoba w Uilleann Pipes mozliwosc 2 oktawy no i jeszcze jakis tam gratisow ale cena jest zatwarzajaca Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Peter_Piper



Do³±czy³: 07 Lis 2007
Posty: 81
Sk±d: Lublin

PostWys³any: Sro Gru 31, 2008 16:52     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano bardzo fajny, szczególnie kiedy dwa balkony pełne imprezującej ludności krzyczą "Jeszcze! Jeszcze!" Laughing

Czarny to kolor idealny, co widać po kolorystyce wystroju moich dud jak i często mojego ubioru Wink A metalu odmian wszelkich jestem miłośnikiem wielkim, choć mój niepozorny "imidż" tego nie zdradza. Jednak dodaje to do elementu zaskoczenia, gdy wśród słuchanych gatunków muzyki wymieniam metal właśnie Razz

Skoro jest to stroik, że tak powiem, jednolity lepiej go w takim razie nie torturować, tylko grać po prostu Smile Basen i brak papierosów to bardzo, ale to bardzo dobrze rokuje na przyszłość, bo ja zaczynałem od zera, a ty już masz na dzień dobry "power" w płucach Wink

Zgadza się. Ten PC jest tylko i wyłącznie do dud szkockich. Wypada dodać, że dudy szkockie jako jedne z niewielu, jeśli nie jedyne ze wszystkich rodzajów, mają coś takiego jak instrument ćwiczebny. Uilleann Pipes są, jak wiesz, napędzane miechem, więc coś takiego jak practice chanter do dud irlandzkich nie istnieje. Istnieje za to practice set, nota bene kosztuje on mniej więcej tyle, co moje Dunbary, który posiada przebierkę, worek i miech. Jednak jest to inwestycja na przyszłość, bo z takiego practice seta, gdy już opanujesz granie i pompowanie powietrza miechem, awansujesz (czyt. dokupujesz) na half set, czyli odsyłasz worek do wytwórcy (najlepiej tego samego, który wykonał dla ciebie practice seta), on wycina ci w nim dziurę i montuje tzw. common stock, wraz z dronami, ale jeszcze bez piszczałek z regulatorami akordowymi (te dochodzą w ostatniej fazie, czyli w full secie). Nie zmienia to niestety faktu, że cena rzeczywiście potrafi zdołować...
_________________
Before "Going Home" "The Wild Rover" bade his "Farewell To The Creeks". "All Through The Night" he travelled, saw "The Back Of The Moon" and at "The Dawning Of The Day" finally came back to his home in "Bonnie Dundee" Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Peter_Piper



Do³±czy³: 07 Lis 2007
Posty: 81
Sk±d: Lublin

PostWys³any: Pi± Sty 02, 2009 15:33     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie krótkie post scriptum odnośnie practice setu Uilleann Pipes. Na eBayu odkryłem właśnie practice chanter z ustnikiem do tego rodzaju dud. Jednak jest to produkcja pakistańska i szczerze wątpię, żeby renomowani wytwórcy robili tego typu instrumenty, bo nie ma większego sensu kupować najpierw PC, grać na nim dmuchając, a później przesiadać się na set i uczyć w sumie od nowa, bo inaczej gra się używając zadęcia, a inaczej miecha Confused
_________________
Before "Going Home" "The Wild Rover" bade his "Farewell To The Creeks". "All Through The Night" he travelled, saw "The Back Of The Moon" and at "The Dawning Of The Day" finally came back to his home in "Bonnie Dundee" Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
michal18c



Do³±czy³: 18 Sty 2008
Posty: 326
Sk±d: MÄ…kolno

PostWys³any: Pon Sie 09, 2010 10:06     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi podoba się, że w uillean jest możliwość grania 2 oktaw. Moje pytanie odnośnie uilleanów jaka może być najniższa cena za practice set w miarę dobrze "strojący"?

http://cgi.ebay.com/GEOFFREY-NEW-MODEL-HIGHTED-UILLEANN-PRACTICE-SET-UR5-/280433070060?pt=LH_DefaultDomain_0
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Luki



Do³±czy³: 10 Gru 2007
Posty: 123
Sk±d: WrocÅ‚aw

PostWys³any: Wto Sie 10, 2010 12:51     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

michal18c napisa³:
Mi podoba się, że w uillean jest możliwość grania 2 oktaw. Moje pytanie odnośnie uilleanów jaka może być najniższa cena za practice set w miarę dobrze "strojący"?

http://cgi.ebay.com/GEOFFREY-NEW-MODEL-HIGHTED-UILLEANN-PRACTICE-SET-UR5-/280433070060?pt=LH_DefaultDomain_0


Tam jest napisane, że wyprodukowano je w Pakistanie.

Ja dałem 750$ za Budget practice set o tutaj:
http://www.patricksky.com/Pipes%20prices-5.htm

Można na nich pograć, ale solo, bo jest mały problem z H,C i C# i trochę z A. Żeby zagrać z w duecie trzeba kilku piw lub kupić tą wersję dud za 1250$. Wink

To tyle jeśli chodzi o moje doświadczenia.
_________________
--------------------------------------------------------------------------------------------
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
michal18c



Do³±czy³: 18 Sty 2008
Posty: 326
Sk±d: MÄ…kolno

PostWys³any: Wto Sie 10, 2010 17:00     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A takie "coÅ›" http://cgi.ebay.com/UILLEANN-PRACTICE-CHANTER-ROSEWOOD-/350373941373?pt=LH_DefaultDomain_0

gra w jednej czy 2 oktawach? No i czy jak by od nowości były problemy ze strojeniem - da się przygotować/zmodyfikować/naprawić by grało?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
adam prószyński



Do³±czy³: 07 Wrz 2007
Posty: 198
Sk±d: Dzierzkowice

PostWys³any: Wto Sie 10, 2010 22:00     Temat postu: UP chanter Odpowiedz z cytatem

Od razu widać rękę Pakistańczyka Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Luki



Do³±czy³: 10 Gru 2007
Posty: 123
Sk±d: WrocÅ‚aw

PostWys³any: Sro Sie 11, 2010 21:56     Temat postu: Re: UP chanter Odpowiedz z cytatem

Ostatnio mój znajomy powiedział patrząc na moje dudy, że jego kolega ma śliczne i piękne brzmiące dudy,
ale nie ma domu.
_________________
--------------------------------------------------------------------------------------------
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
BeardedPagan



Do³±czy³: 10 Pa¼ 2011
Posty: 5
Sk±d: Opole

PostWys³any: Nie Mar 18, 2012 15:21     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chce robić nowego postu, więc pytam tutaj.
Od razu mówię że jestem początkuący i planuje kupno chantera.
Ale nie o to mi chodzi. Oglądalem pełno różnych filmików na youtubie gdzie nie ma praktycznie mowy o niczym innym niż ozdobniki... Throw'u dublingi etc. Cz to jest tak bardzo istotna rzecz w graniu na dudach?
Mówię rzecz jasna o GHB Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona G³ówna -> Dudy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group