Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Konserwacja i czyszczenie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Feaorn



Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 211
Skąd: Bydgoszcz - Goldfinch Whistles

PostWysłany: Sob Sty 05, 2008 23:34     Temat postu: Konserwacja i czyszczenie Odpowiedz z cytatem

Chciałbym Was, drodzy Whistlowiskowicze, zapytać, jakie znacie sposoby sprawnego, taniego i bezpiecznego czyszczenia whistli? Preferujecie zakupione wyciory, czy też stwierdzacie, że patyk ze szmatką sprawdza się świetnie? Czy whistle metalowe (np. aluminiowe, miedziane) wymagają jakiegoś specjalnego traktowania, jak jest to w przypadku drewnianych instrumentów? I wreszcie, jak najskuteczniej i najbezpieczniej oczyszczać tzw. "windway" - kanał powietrzny w ustniku, by przypadkiem nie uszkodzić ostrza?

Za te kilka praktycznych wskazówek pięknie i z góry dziękuję. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Perry



Dołączył: 30 Sie 2007
Posty: 212
Skąd: Jozee pod Warszawa

PostWysłany: Nie Sty 06, 2008 13:36     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyciory bawelniane ze do fletow prostych moga byc. ale ja preferuje patyczek ze szmatka. Dobre sa szmatki z mikrofibry.
Oczywiscie trzeba uwazac z patyczkiem zeby nie byl to np metalowy pręt, bo mozna porysowac sobie kanał.

Co do windway to polecam kawalek wloczki, grubej nitki, ew wyciory fo fajki. mozna tez spszatulkami do uszu i wykalaczkami jak masz jakies brudy w narozach wyciecia. Grunt to robic to delikatnie.

Whistle metalowe nie wymagaja konserwacji jakiejs szczegolnej. Ja lubie pokrywaja sie naturalna patyna i maja delikatne slady pod palcami. Pamietaj ze trzeba je wycierac bardzo dokladnie bo pot (a dokladnie sole i kwasy zawarte w nim) zostawia wzery.
Szczegolnie na miedzi. Aluminium i nikiel jest malo wrazliwe. Mosiadz tak srednio

Niewazne jaki instrument masz podstawowe zasady higieny sa te same Smile
Poprostu czyscic i wycierac Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Feaorn



Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 211
Skąd: Bydgoszcz - Goldfinch Whistles

PostWysłany: Pon Sty 07, 2008 19:08     Temat postu: Doświadczenie matką mądrości... Odpowiedz z cytatem

Dzięki za cenne wskazówki!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 10:41     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do czyszczenia zewnątrz feadoga brass d używać najlepiej startej kredy z wodą ("papka") lub proszku do prania z octem i trochę wody też papka, po czyszczeniu zewnętrzny wygląd whistle'a powinien się poprawić
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ywysme



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 41
Skąd: stolica powiatu

PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 20:35     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam takie pytanie w temacie: odnośnie czyszczenia low whistla susato. Na karteczce jest napisane, żeby co jakis czas myć w wodzie z mydłem- co jakiś czas, znaczy się co ile?
_________________
Never was a cornflake girl...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Barfly



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 237
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 8:16     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według uznania. Jak się już zapcha, zabrudzi to oczywiście czas najwyższy, ale można i częściej, jak kto lubi.
_________________
Strings in the earth and air
make music sweet
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
poznanskapyrka



Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 190
Skąd: w drodze...

PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 11:14     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w whistlach cześciej wypadałoby czyścić sam ustnik, bo najbardziej się brudzi. a korpus można rzadziej.
_________________
Poznań miasto Doznań
www.ewelinagrygier.art.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
padre



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 258
Skąd: An Baile Breac

PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 19:15     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale juz zdecydowanie musisz, jak przy graniu palce nie chca ci sie odklejac od przebierki
Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
poznanskapyrka



Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 190
Skąd: w drodze...

PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 23:38     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe..ale mnie rozbawiłeś Padre:) hehe....a tak na marginesie jak już mówimy o higienie to wypadałoby też-być może to truizm- myć zęby i łapy przed graniem Cool
_________________
Poznań miasto Doznań
www.ewelinagrygier.art.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ywysme



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 41
Skąd: stolica powiatu

PostWysłany: Sro Lut 06, 2008 11:40     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z zębami to może już przesada, ale ręcę to jak najbardziej. Wogóle inny komfort z grania:) Dzieki za odpowiedzi.
_________________
Never was a cornflake girl...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
padre



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 258
Skąd: An Baile Breac

PostWysłany: Sro Lut 06, 2008 21:03     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z zebami to nie do konca przesada
po jedzeniu zmienia ci sie gestosc wydychanego powietrza
a tym samym, zmienia ci sie dzwiek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ywysme



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 41
Skąd: stolica powiatu

PostWysłany: Sro Lut 20, 2008 14:22     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zadam to pytanie tutaj, troche pokrwwne a za głupie na nowy temat. Potrzebuje jakiegoś pokrowca na low whistla, jakoś to trzeba nosić bo w normalnym etii to aż strach. Pewnie jakaś przeczulona jestem ale możecie polecić jakiś z tych fletówych co by pasował? jedna część ma jakieś 22cm a druga 35.
_________________
Never was a cornflake girl...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Feaorn



Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 211
Skąd: Bydgoszcz - Goldfinch Whistles

PostWysłany: Sro Lut 20, 2008 14:59     Temat postu: Domowej roboty pokrowce... Odpowiedz z cytatem

Ja, do mego low wykorzystuję "profesjonalny" futerał wykonany z trzech elementów: dżinsowej powłoki z paskiem umożliwiającym założenie na ramię, całkiem grubej, tekturowej tuby wzmocnionej taśmami izolacyjnymi, zamkniętej z jednej strony i zszytej, delikatnej powłoki wewnętrznej, wykonanej ze starego (acz czystego Wink) prześcieradła, która dodatkowo otula whistle wewnątrz "protektora". Kolejność warstw następująca: dżins, tuba, prześcieradło. Smile

Jeżeli posiadasz umiejętności potrzebne do sprawnego i owocnego szycia, oraz dysponujesz materiałami - zapraszam do korzystania z projektu. Gdyby nie zdolności mej mamusi, ja zapewne nie podołałbym wyzwaniu. Wink

Skądinąd, jest to pytanie, na które sam poznałbym z chęcią odpowiedź. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Sro Lut 20, 2008 21:04     Temat postu: .. Odpowiedz z cytatem

Myślę, żę jakieś zdolności szczególne nie są potrzebne do zrobienia pokrowca. Myślę, że trzeba być cierpliwym. Jak dostanę swojego low whistle'a to sobie zrobię znaczy się uszyję. Się zobaczy jeszcze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ywysme



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 41
Skąd: stolica powiatu

PostWysłany: Czw Lut 21, 2008 15:17     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z szyciem u mnie dobrze, pomysłow (np. średniowieczna suknia) tez nie brakuje, więc myśle, że sobie poradzę. Dzieki za odpowiedź.
_________________
Never was a cornflake girl...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group