Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Harmonia rosyjska i pochodne

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pees



Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 54
Skąd: ChorzĂłw

PostWysłany: Pon Sty 05, 2009 18:00     Temat postu: Harmonia rosyjska i pochodne Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z forowiczów wie, jaki jest układ dźwięków prawej ręki w poniższym i jemu podobnych?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=519296750

Właściciele nie mają o tym, niestety, zielonego (hehe Smile) pojęcia.

Z góry dzięki za oświecenie w temacie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
padre



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 258
Skąd: An Baile Breac

PostWysłany: Pon Sty 05, 2009 18:17     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

konfiguracja moze byc dowolna
ale powiem, szczerze ze cena jest troche wysoka
jakis czas temu sledzilem troche takich na allegro
i takie kacapy raczej nie siegaly 200pln.
za 200pln mozna bylo kupic Hohnera, co prawda do roboty
ale zawsze - prawde mowiac, bardzo watpie, zeby w tym sprzecie - nawet jezeli to nowka sztuka nie smigana, wszystkie dzwieki stroily.

jezeli szukasz czegos ala "diabelska skrzynka"
to przyjrzyj sie raczej temu
http://www.allegro.pl/item522124450_stara_harmonia_guzikowa_meinel_herold_bcm.html
_________________
gdyby zaba miala skrzydla, nie obijalaby sobie dupy skaczac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pees



Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 54
Skąd: ChorzĂłw

PostWysłany: Pon Sty 05, 2009 20:14     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki, Padre, ten dałem tylko jako przykład. W tej chwili jest ich równolegle ze cztery, za bardzo różne pieniądze. Przyszło mi do głowy, że mogłaby się trafić taka w BC - do nauki byłoby jak znalazł, zwłaszcza że realnie można to-to kupić poniżej 100 zł.

A jedną skrzynkę już mam, tyle że C/F - Delicja w nienagannym stanie za... 100 zł właśnie. Bardzo jestem dumny z tego zakupu, ale tonacje takie nieirlandzkie Sad ...

P.S. Może zresztą powinienem zmodyfikować pytanie - czy ktoś kiedyś 'widział' (słyszał?) coś podobnego w B/C (H/C na nasze i ichnie)?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
padre



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 258
Skąd: An Baile Breac

PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 2:42     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zeby zmienic na BC to musialbys wymienic stroiki
nie wiem jak to jest z budowa, czy na przyklad pudlo nie jest robione tak, zeby rezonowalo przy odpowiednich dzwiekach - za malo sie znam na akordeonach.
CF moze przestroic na DG - tez niestety malo irlandzkie strojenie, ale za to idealne do muzy angielskiej.
ze znalezieniem BC w kraju bedziesz mial spory problem
bo na naszych terenach taki stroj nie byl popularny, z niemiec przenikaly do nas raczej wlasnie te CF.
i nawet jezeli Delicja robila boxy w BC, to niestety raczej na eksport.
ale wiesz, BC to tylko jeden ze strojow boxow w muzie irlandzkiej, najpopularniejszy, ale to nic nie znaczy.
Jackie Daly uzywa C#D,
koles z Dervisha zdaje sie DD#
inni uzywaja CC#
Swego czasu Kuba ode mnie z kapeli kupil sobie Hohnera w CF i po jakims czasie pomykal juz melodyjki irlandzkie.
wiec, teoretycznie mozna
z czym bedziesz mial problem, to z ozdobnikami, ktore nie beda wygladaly jak na BC, ale dla chcacego nie ma nic trudnego.
a jezeli chcesz BC to raczej obserwuj ebaya, czasami trafiaja sie niedrogie sprzety, hohner black dot czy cos w tym stylu.
ew. mozesz zaszalec i zamowic Celtic Dance Mastera z USA
tylko, ze sam box bedzie cie kosztowal prawie 1k $ plus przesylka i clo.
_________________
gdyby zaba miala skrzydla, nie obijalaby sobie dupy skaczac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adam prószyński



Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 198
Skąd: Dzierzkowice

PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 12:41     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam się w jakiej tonacji jest moja skrzynka, bo odkad ja zakupilem zdazylem ja tylko przeczyscic. Wydaje sie ze jest to wlasnie albo B/C albo C/F. Kiedys widzialem hohnera coronę B/C na allegro. Poszedl za 275zł.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Pees



Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 54
Skąd: ChorzĂłw

PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 15:05     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Corony chyba były tylko 3-rzędowe, ale mogę się mylić. Hohnery B/C, znane jako "Double Ray/Black Dot", wywodziły się z modelu Erica, popularnego i dostępnego w wielu tonacjach w stroju kwartowym. Część B/C występowała pod taką - Eriki - nazwą. Może więc chodziło o Erikę?

Basy "ruskich arcydzieł" sztuki akordeonowej sugerują chromatykę w prawej ręce, a układ B(H)/C prawej ręki wydaje się najbardziej naturalnym rozwiązaniem tematu (choć, kurczę, równie dobrze mogłoby być C/Cis, jak w harmonijkach ustnych...).

Zatem - czekam dalej. Może ktoś wie, jak to jest z tymi harmoniami NAPRAWDę Question Question Question Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adam prószyński



Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 198
Skąd: Dzierzkowice

PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 23:29     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to się wypowiem dalej. Mialem taki ruski sprzet. Jeden mam nadal, tylko taki dla dzieci. Ten co mam jest w C i nie jest to absolutnie diatonik. Gra jak normalny akordeon!!!!! Wcisk i wycisk ten sam dzwiek. Dzwieki leca po kolei tzn

CD
EF
GA

itd

Ten drugi był strojony w A i faktycznie pod lewa lapa mial pelna chromatyke, a to po to, ze sa wersje chromatyczne wiec ida na latwizne. Marcin Ruminski uzywal dokladnie takiego samego na plycie Shannon Shannon.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Pees



Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 54
Skąd: ChorzĂłw

PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 23:44     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki! Tego mi było trzeba Smile.

Wielka Demistyfikacja.

Wydam tę stówę na coś innego.


Wszystkich pomocnych pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group