Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

a czego pos?ucha? i gdzie kupi??

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> ITM
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzysztof_b79

PostWysłany: Sro Sty 07, 2009 9:49     Temat postu: a czego pos?ucha? i gdzie kupi?? Odpowiedz z cytatem

... a niech kto? z Was podpowie mi, czego pos?ucha?, je?eli chc? pozna? ITM, muzyk? celtyck?, albo breto?sk?? Chodzi mi szczególnie o whistle i bombard? i przede wszystkim gdzie kupi?, bo w tak zwanych "dobrych sklepach muzycznych" jest za przeproszeniem szajs jaki?, albo co gorsze nie wiem czego szuka?.... (?)

pozdrawiam, krzysztof...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Luki

PostWysłany: Czw Sty 08, 2009 0:14     Temat postu: Re: a czego pos?ucha? i gdzie kupi?? Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobry temat, sam kilka razy szuka?em muzyki irlandzkiej do pos?uchania i mia?em problemy z jej znalezieniem. Nie wpad?em jeszcze na pomys? ?eby szuka? w polskich sklepach, ale nie spodziewam si? wielkiego wyboru (mo?e któ? z forumowiczów ma bogatsze do?wiadczenia w tym zakresie).

Próbowa?em kupi? muzyk? irlandzk? za granic?, a konkretnie w Londynie. Obszed?em najwi?ksze sklepy muzyczne w centrum - powiedzmy 6 mega sklepów. W ka?dym co? irlandzkiego. Najcz??ciej jednak tylko Enia i U2 Wink.
W tych naprawd? du?ych sklepach znalaz?em po dwa dosy? spore rega?y z folkiem irlandzkim. To co znajdowa?o si? na pó?kach w du?ej cz??ci by?o muzyk? popularn? bazuj?c? na folku (Enia, The Cors itp.), ale by?y tak?e p?yty gwiazd takich jak Dubliners(wiele p?yt i niektóre w promocji), Mat Molloy(ok 3), McGoldrick, Flook, Solas, Davy Spillane, The Chieftains, Mary Bergin (ale tylko Feadoga Stain 1 a ja szuka?em dwójki). Chodzi?em z karteczk? z list? zakupów i z oko?o sze?ciu pozycji jakie mia?em zapisane nie znalaz?em nic, ale uprzejmi sprzedawcy zaproponowali mi sprowadzenie poszukiwanych przezemnie p?yt w ci?gu tygodnia/dwóch. Tak wygl?da sytuacja w Londynie, jak by nie by?o zaplecze Irlandii Wink.

Nie by?o ?le ale postanowi?em zrobi? zakupy przy okazji wizyty w Dublinie.
Tutaj du?o nie chodzi?em, zwiedzi?em raptem 3 sklepy z muzyk? i znów nie znalaz?em czego szuka?em, ale w r?ce wpad?a mi p?ytka Kilfenora Ceili Band i Sean Maguire. Oczywi?cie reszta dost?pna na zamówienie.
I teraz nie jestem pewien czy aby rzeczywi?cie dost?pna, czy mo?e za dwa tygodnie b?dzie ale nie ma pewno?ci czy w ogóle.
Moim zdaniem najszybciej mo?na zakupi? muzyk? irlandzk?, jak by nie by?o niszow?, przez internet.

Znacie jakie? miejsca na ziemi, mo?e sklepik gdzie? pod jakim? ukrytym klifem gdzie mo?na znale?? skarby w postaci wielu tradycyjnie irlandzko nagranych p?yt, najlepiej bez ?mieciowych nagra? dla turystów (trafi?a mi si? p?ytka z airami na kórej utwory brzmi? jak nagrane z plików midi)?
padre

PostWysłany: Czw Sty 08, 2009 10:22     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Dublinie plyty mozna kupic w Celtic Note na Nassau St.
ale prawde mowiac, zdecydowanie polecam Claddagh Records na Temple Bar - obsluga jest kompetentna.
Barfly

PostWysłany: Czw Sty 08, 2009 22:05     Temat postu: Re: a czego pos?ucha? i gdzie kupi?? Odpowiedz z cytatem

Luki napisał:
Znacie jakie? miejsca na ziemi, mo?e sklepik gdzie? pod jakim? ukrytym klifem gdzie mo?na znale?? skarby w postaci wielu tradycyjnie irlandzko nagranych p?yt, najlepiej bez ?mieciowych nagra? dla turystów?

Dwie nazwy, jakie od razu przychodz? mi do g?owy:
- Custy's Traditional Music Shop w Ennis (Clare)
- Coleman Traditional Irish Music Centre w Gurteen (Sligo)
Wiele wspania?ych, bardzo rzadkich nagra? - gorr?co polecam!
Jak sobie jeszcze cosik przypomn? - dam zna?.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
adam prószy?ski

PostWysłany: Sro Sty 28, 2009 23:21     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mo?e to:
http://www.myspace.com/cruachanfanpage
Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
michal18c

PostWysłany: Wto Mar 31, 2009 20:52     Temat postu: . Odpowiedz z cytatem

Waking Ned - Original Soundtrack
http://www.amazon.com/gp/product/B0012X802E/ref=dm_sp_alb/182-1183785-0506836 fajne utworki sample pod tym linkiem
Natomiast Jackie's Theme na YT
http://www.youtube.com/watch?v=PNBQS23oEZY
Powrót do góry
padre

PostWysłany: Sro Kwi 01, 2009 0:04     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

film fajny
poznanskapyrka

PostWysłany: Sro Kwi 01, 2009 16:28     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie si? przypomina niez?y sklepik Magnetic Music w ma?ej wiosce Doolin, na zachodzie Irlandii, jakie? 10 km od Klifów Moheru. Tu jest jego strona internetowa: http://www.magnetic-music.com/magnetic-music/magnetic1.html
aczkolwiek wydaje mi si?, ?e nie ma na niej wszystkiego, co jest dost?pne na miejscu w sklepiku.
Poza tym tez troch? mo?na znale?? w polskim sklepie internetowym Fan : http://www.fan.pl
------
Wydaje mi si?, ?e kiedy? by?a wi?ksza dost?pno?? takich p?yt (a wcze?niej jeszcze kaset). Osobi?cie mam kilka cd, kupionych dobre par? lat temu, np. Eilen Ivers "crossing the bridge" zakupion? w MediaM albo Veillona "Beo" z pozna?skiego sklepiku Sharp, ale podobno podrzuci? j? tam Bretomek, wi?c si? nie liczy:P
A tak w ogóle to najlepiej jest kupowa? p?yty na koncercie/ na festiwalach. Cz?sto s? dost?pne w okazyjnych (polskich) cenach.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
adam prószy?ski

PostWysłany: Sro Kwi 01, 2009 22:19     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja trafilem np na Grad? i Lunas? na Allegro Smile. Swojego czasu jaki? kole? sprzedawa? ca?? swoj? p?ytow? kolekcj? (jakie? 200-300 pozycji) folku z ca?ego ?wiata. By?o tak sporo szweckiej i finskiej muzy. Sporo Tuwy i muzy z Asturii. Niestety wtedy kasy nie bylo no i ceny w okolicach 50-75z?/szt.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> ITM Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: