Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nowy whistle

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
FloydFan



Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 3

PostWysłany: Wto Sty 13, 2009 11:10     Temat postu: Nowy whistle Odpowiedz z cytatem

Witam,
pisze do Was z pytaniem co sądzicie o instrumencie firmy FEADOG, proponowanego na stronie: http://www.flazolet.net/index.php??
A może macie jakieś inne fajne whistle do polecienia?
Tylko że niestety nie mogę w niego za dużo zainwestowć czyli na przyklad Goldfinch nie wchodzi w gre...
W sumie to gram na gitarze dość długo i to czasem troche nieporęczny instrument Wink wiec pomyślełem ze taki flecik też by się przydał, zwłaszcza gdy opłata za bagaz do samolotu nie pozwala zabrać ze sobą gitarki...
pozdrawiam,
Maciek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Barfly



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 237
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Sty 13, 2009 11:48     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hejka! Myślę że tu znajdziesz to co Cię interesuje -> http://www.whistle.art.pl/forum/viewtopic.php?t=7
_________________
Strings in the earth and air
make music sweet
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
FloydFan



Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 3

PostWysłany: Wto Sty 13, 2009 21:22     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I mam jeszcze jedno pytanie:
jakie właściwości brzmieniowe bedzie miał czarny WHISTLE w porównaniu do niklowanego i mosiężnego??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sumar



Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 26
Skąd: Ełk

PostWysłany: Wto Sty 13, 2009 23:27     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm.... To może ja się wypowiem, jako że sam posiadam FEADOG'owego Whistla...

Ogólnie rzecz biorąc grać na tym można... Jak to Whistle... W sumie aby w ogóle, ot tak grać nie trzeba mieć czegoś wyśmienicie wielkiego i drogiego. W końcu kiedyś, kiedyś zwykli rolnicy kupowali takie, za przysłowiowego miedziaka i stąd też nazwa "Pennywhistle"... I grali! Grali tak, że do dziś przetrwało sporo "tjunów".

A więc na początek, przy niewielkim zasobie pieniężnym - może być. Przy większym zasobie to bym się nie zastanawiał i brałbym coś lepszego. Sam chcę w końcu kupić Goldfincha - naszego debiutanckiego, forumowego whistla.

Hmmm... co poza tym?

Aha...
Rożnice między mosiężnym, niklowanym i czarnym:
Niklowany się ślizga... Very Happy Bardziej "chwytne" są czarny i mosiężny. Jak to któryś z zagranicznych osób testujących różne whistle, powiedział się na swojej stronie: Sprawia wrażenie, że wyleci nam z rąk.
Chociaż gram na niklowanym najwięcej i nie jest to coś, co by okropnie przeszkadzało.

Ponadto niklowany chyba jest odrobineczkę głośniejszy... Tak mi się wydaje i inni też to zauważyli. Ale różnica jest naprawdę niewielka.

"Różnice brzmieniowe"? Hmmm... Sądzę, że przy takiego rodzaju sprzęcie nie ma to wielkiej różnicy. Jak sama nazwa wskazuje są to gwizdałki i przy FEADOG'ach chyba są niewyczówalne różnice.


To tyle ode mnie.

PS Wybacznie, że tak się rozpisuję, ale tak już mam. ;D
_________________
Marzyciel...
Marzy o Irlandii, Flecie Irlandzkim i o wiecznej miłości do ITM.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
FloydFan



Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 3

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 9:03     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co byście powiedzieli na taki instrument: http://www.allegro.pl/item523288087_clarke_meg_c_whistle_flazolet_flet.html ? Wiem że za granicą są dużo tańsze i to najtańsza wersja dostępna w Polsce? czy może wiecie kto je sprowadza taniej?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Luki



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 123
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 13:05     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem pewen czy Clark Meg ma łączenie blachy z tyłu whistla w postaci grzebienia przechodzącego od gwizdka aż do końca, ale mój Clarke Sweettone tak ma, a oba whistle mają budowę koniczną i pochodzą z jednej firmy, więc możliwe, że są tak samo zbudowane.
W każdym razie możesz w tym whistlu trafić na blachę przebiegającą tam gdzie trzymasz kciuki. Da się z tym żyć, ale przyjemne to nie jest.

Za to polecam tago whistla:
http://www.allegro.pl/item528828416_waltons_mellow_d_tin_whistle_flazolet_flet.html
W porównaniu do Feadogów ładniej brzmi (barzdziej miękko) i łatwiej się na nim gra, potrafi wybaczać niedociągnięcia grającego.
_________________
--------------------------------------------------------------------------------------------
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
padre



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 258
Skąd: An Baile Breac

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 13:28     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy kogos choliba totalnie pogielo?
wlasnie zajrzalem na strone Waltonsa
http://waltons.ie/index.php?cPath=123_126
i tam one sa po 3.99 euro.
ja nie wiem ale jakbym kurde nie przeliczal to mi za ch.. nie wychodzi 42 pln.
az sie chyba wybiore w weekend do miasta i zobacze czy one wogole sa.
_________________
gdyby zaba miala skrzydla, nie obijalaby sobie dupy skaczac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Perry



Dołączył: 30 Sie 2007
Posty: 212
Skąd: Jozee pod Warszawa

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 16:01     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

www.bigwhistle.co.uk. Tam kosztuje Mellow D 5 Eur Jak sie doliczy wysylke Air Mailem (prawie drugie tyle) i 15% VAT to i tak wychodzi taniej niz cena samego whistla na allegro. Pomijam fakt ze przy wiekszej ilosci jest jeszcze taniej Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
giorg



Dołączył: 12 Maj 2008
Posty: 6

PostWysłany: Sro Sty 28, 2009 10:08     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak ktoś jest zainteresowany to zacząłem robić z miedzi whistle D, jak ktoś chce wypróbować to piszcie na giorg@poczta.onet.pl wygląda tak http://www.wrzuta.pl/obraz/al4437Otc3/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Perry



Dołączył: 30 Sie 2007
Posty: 212
Skąd: Jozee pod Warszawa

PostWysłany: Sro Sty 28, 2009 23:38     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyglada fajnie Smile Nagraj jakies probki brzmienia to posluchamy Smile I polombinuj cos z ustnikiem. Mam awersje do wszelkiego rodzaju metalowych ustnikow. Trzymanie w ustacj aliuminium, miedzi. mosiadzu, itp itd nie jest zbyt zdrowe..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
giorg



Dołączył: 12 Maj 2008
Posty: 6

PostWysłany: Czw Sty 29, 2009 20:52     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może coś takiego (ah jaka siara, wykasowałem)

Ostatnio zmieniony przez giorg dnia Pią Kwi 02, 2010 15:50 , w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 20:33     Temat postu: pytanie Odpowiedz z cytatem

a jamam pytanie o dixon'y a mianowicie Dixon Polymer Low Whistle były kiedyś na allegro, i na www.whistle.pl ale ta ostania strona w przebudowie już od jakiegoś czas - ktoś wie czy ruszy, ja ma low d stylizowany na Chieftain'a aluminiowy, ale wiesza się tzn. nie można długo pograć bo para osadza się i trzeba ogrzewać ustnik więc wersja dixonowa byłaby rozwiązaniem, i tu pytanie jak to jest z wysyłką, a raczej zapłatą za instrument z zagranicy tzn. zamawiam (cena w euro, funty) i przychodzi listonosz i w jakiej walucie żąda zapłaty Question - laik pyta
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
przemek



Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 111
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 21:51     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak zamawiasz, to najpierw z reguły płacisz, np. kartą-wiele razy to robiłem -nie ma strachu! wtedy listonoszowi nic nie płacisz, chyba,że kupiłeś poza unią. To wtedy płacisz 22% cła, jeśli wartość przekracza 150 $.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group