Forum Whistlowisko Strona G³ówna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witam.
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona G³ówna -> Dla "nowych"
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Aistiharha



Do³±czy³: 13 Mar 2009
Posty: 9

PostWys³any: Pi± Mar 13, 2009 13:42     Temat postu: Witam. Odpowiedz z cytatem

Witam. Skoro już się zarejestrowałam to wypadałoby się przedstawić...

Na imię mi Agata. Gram na flecie prostym od ośmiu lat, oraz na whistlu w D od niemalże roku.

Pochodzę z rodziny, która z muzyką nie ma nic wspólnego, jedynie wujek grywał do kotleta ze swoim zespołem. Zaczęłam grać w szkole podstawowej, jako że na muzyce było to obowiązkowe. I wtedy wyszedł na jaw mój słuch muzyczny - okazało się, że gram lepiej ze słuchu, niż reszta klasy potrafiąca czytać nuty. Więc dla zabawy grałam na lekcjach różne melodie, które mi się podobały. Potrafiłam zagrać nawet piosenki, które aktualnie były na listach przebojów - a dzieci mówiły o mnie "A niech ją, ona wszystko potrafi zagrać...".

Po kilku latach przerwy, tj w trzeciej klasie gimnazjum, znalazłam swój stary flet. Odezwały się wspomnienia, usiadłam przy szafce i zaczęłam grać... Cóż, nie przestałam do dziś Razz Jedyne co się zmieniło to częstotliwość ćwiczeń (codziennie przynajmniej godzina) i moje podejście do gry. Uświadomiłam sobie bowiem, że kocham grać i wyrażam siebie w ten sposób, nie wolno mi tego rzucić.

Rok temu będąc na Festiwalu Kultury Dawnej w Malborku wybrałam się z koleżanką do sklepu muzycznego. Okazało się bowiem, że mój flet został w domu, a miałam tego wieczoru przygrywać mojemu ówczesnemu bractwu rycerskiemu do tańca. W sumie i tak potrzebowałam nowego, więc co mi szkodziło... Niestety, w sklepie był jedynie Hohner. Uwagę moją jednak przykuł stojący bardziej w cieniu czarny jakby-flet. Nie był drogi, więc z sklepu wyszłam z Hohnerem i tym właśnie flecikiem. Jak później się dowiedziałam, jest to tin whistle w D, produkcji Muzy.
Na początku bałam się wydobyć z niego jakikolwiek dźwięk, grając na flecie czułam się dużo pewniej. Po kilku tygodniach postanowiłam wyjąć whistla z szuflady. Rezultat jest taki, że teraz gram na whistlu częściej niż na flecie.

Słucham różnej muzyki, od klasycznej po ciężki metal, jednak kilka gatunków ma szczególne miejsce w moim serduchu - wszelaki folk, folkrock, folkmetal itp.

Co do posiadanego "sprzętu" Razz niestety nie jestem wyposażona jak rycerz na bitwę pod Grunwaldem, z racji ograniczeń finansowych mogłam sobie pozwolić na:

- flet prosty Hohner
- tin whistle w D Muza
- tin whistle w D Walton's
- flet bambusowy Wink
- fletnia bambusowa (niestety uszkodzona :/)

Niestety nie gram w żadnym zespole, gdyż nie mogę znaleźć muzyków. Chyba że zespołem można nazwać polsko-francuski projekt folkmetalowy, w którym uczestniczę. Możecie posłuchać naszego jak na razie jedynego utworu na www.myspace.com/slvemusic - kawałek niestety samplowany, z racji odległości nie bardzo jesteśmy w stanie to nagrać.
Długa przede mną droga, tak naprawdę dopiero zaczynam się uczyć. W listopadzie zapisałam się na lekcje gry na flecie, dzięki czemu potrafię w miarę czytać z nut i poprawiam błędy techniczne. Mój zapał do nauki pozostaje jednak niezmienny Smile

To tyle o mnie... Szczerze wątpię, że ktoś dotarł aż tutaj xD
Pozdrawiam i liczę na to, że czas spędzony tutaj nie będzie stracony Smile
_________________
PragnÄ™ uciec w dziki las
Tam mój dom...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Adidadi



Do³±czy³: 29 Sie 2007
Posty: 261
Sk±d: Szczytno/Olsztyn

PostWys³any: Pi± Mar 13, 2009 18:05     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam na pokładzie i życzę owocnej nauki. (Dotarłem do końca)
_________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Luki



Do³±czy³: 10 Gru 2007
Posty: 123
Sk±d: WrocÅ‚aw

PostWys³any: Sob Mar 14, 2009 0:03     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drugi!
ProszÄ™ o medal Smile

Tylko pozazdrościć słuchu.
Ja nawiasem mówiąc słuch też mam, ale z pamięcią już nie jest tak dobrze. Jak usłyszę dźwięk to naprawdę dobrze go czuję, ale zanim zacznę go grać próbując go powtórzyć to zapominam co słyszałem. Wink

Witamy na forum! Very Happy
_________________
--------------------------------------------------------------------------------------------
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Draco



Do³±czy³: 06 Sty 2009
Posty: 22
Sk±d: PoznaÅ„

PostWys³any: Sob Mar 14, 2009 16:19     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam witam serdecznie ^^

Utwórek mi się niezmiernie podoba :3 Szkoda jednak, że samplowany :<
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Sumar



Do³±czy³: 27 Sie 2008
Posty: 26
Sk±d: EÅ‚k

PostWys³any: Sob Mar 14, 2009 21:13     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie...
Słuchu muzycznego pozostaje mi tylko pozazdrościć... Wink
Pozdrawiam.
_________________
Marzyciel...
Marzy o Irlandii, Flecie Irlandzkim i o wiecznej miłości do ITM.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Barfly



Do³±czy³: 28 Sie 2007
Posty: 237
Sk±d: Gliwice

PostWys³any: Nie Mar 15, 2009 0:16     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hejka! Melduje, że dotarłem do końca Cool Jak jeszcze napiszesz skąd jesteś, to z pewnoscią łatwiej będzie znaleźć jakieś pokrewne dusze w okolicy Cool Trochę się nas - whistlowo-fletowych popaprańców - namnożyło w ostatnich latach hehe Razz
_________________
Strings in the earth and air
make music sweet
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Aistiharha



Do³±czy³: 13 Mar 2009
Posty: 9

PostWys³any: Nie Mar 15, 2009 13:43     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A z Elbląga jestem Wink jednak nie przepadam za bardzo za swoim miastem, więc bardzo często można mnie spotkać w Malborku i Tczewie Smile

Przyzwyczaiłam się że na forach zwykle rozpisuję się w dziale "powitania" i zwykle niewielu to czyta Embarassed Przepraszam że założyłam to z góry również tutaj Embarassed

Draco - również żałuję, że samplowany, ale nie mieliśmy innego wyjścia - normalnie ponagrywalibyśmy gitary, whistla i perkusję, ale gitarzysta nas zostawił, a ja na chwilę obecną nie posiadam dobrego sprzętu do nagrywania. No i ciężko się umówić na sesję nagraniową z perkusistą który żyje 1600km ode mnie Wink Tak czy inaczej cieszę się że się spodobał Smile

I całe szczęście, oby nas przybywało jak najwięcej Very Happy

Dziękuję wszystkim za ciepłe przywitanie i równie ciepło pozdrawiam Smile
_________________
PragnÄ™ uciec w dziki las
Tam mój dom...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
krzysztof_b79



Do³±czy³: 20 Gru 2008
Posty: 30
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Nie Mar 15, 2009 17:57     Temat postu: przywitanie... Odpowiedz z cytatem

... no cześć. ja również jestem całkiem od niedawna na tym forum. słuch, skromnie rzecz ujmując Smile prównywalny, ale palce drewniane, a whistle z pcv, ale bardzo dobry instrument (Goldfinch). znam tamte okolice. przez rok mieszkałem w Gorzędzieju, takiej wiosce pod Tczewem. trzeba było berlinkę w poprzek przeciąć, a to graniczy z cudem, więc kiedy to sięuda, to jakby Ci drugie życie podarowano... zatem, krótko mówiąc, witaj...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
krzysztof_b79



Do³±czy³: 20 Gru 2008
Posty: 30
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Nie Mar 15, 2009 17:59     Temat postu: post scriptum, czy jakoÅ› tak... Odpowiedz z cytatem

... a tym, że flet prosty to Hohner, to się nie turbuj, ja od kilku już lat gram na Adlerach...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Sumar



Do³±czy³: 27 Sie 2008
Posty: 26
Sk±d: EÅ‚k

PostWys³any: Nie Mar 15, 2009 21:41     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elbląg... Hmmm... Dość miłe skojarzenia mam mimo wszystko. I w dodatku ktoś z północy naszego małego kraju... Bo większość, używając zwrotu Barflya "popaprańców" to od pasa w dół raczej. ;D Co mnie z lekka irytuje... Ale ja przynajmniej mam świeże powietrze. ;P ;D

Wink
_________________
Marzyciel...
Marzy o Irlandii, Flecie Irlandzkim i o wiecznej miłości do ITM.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Aistiharha



Do³±czy³: 13 Mar 2009
Posty: 9

PostWys³any: Pon Mar 16, 2009 0:55     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysztofie - kojarzę Gorzędziej, znam tam chyba kilka osób Smile Na Adlerach nie miałam okazji grać, ale podejrzewam że i tak są lepsze Smile

Co do palców - mój nauczyciel od fletu (od kilu miesięcy chodzę na lekcje żeby poprawić błędy techniczne) powiedział kiedyś, że flecista składa się z trzech flecistów - jeden wtłacza powietrze, drugi językiem odcina jego dopływ (czyli artykuuje) i trzeci porusza palcami. Kiedy do niego po raz pierwszy przyszłam, stwierdził że pierwszy flecista pracował przez te lata normalnie, drugi był na ośmioletnim urlopie, a trzeci wyrabiał nadgodziny... także w sumie nie mogę narzekać Smile zwłaszcza że drugi flecista nadgonił pozostałych Smile (w podstawówce nikt nie nauczył mnie że do artykulacji należy używać języka, więc opierałam się na artykulacji z gardła... nauczyciel mówił że całkiem nieźle mi wychodziło, ale normalna artykulacja jakoś bardziej mi pasuje... xD)

Sumar - więc Ty również z północy? Very Happy
_________________
PragnÄ™ uciec w dziki las
Tam mój dom...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
krzysztof_b79



Do³±czy³: 20 Gru 2008
Posty: 30
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Pon Mar 16, 2009 10:54     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a nie, jestem rdzennym Warszawiakiem, ale trochę rzucało mnie po Polsce. a z tymi drewnianymi palcami, to chodziło mi o to, że ciągle brakuje mi biegłości i są takie przebiegi, których nie lubię i z którymi do tej pory mam pewne problemy. poza tym jest chyba całkiem nieźle, skoro zespół, w którym gram ( to taka promocja samego siebie) ciągle mnie znosi... a gdybyś chciała zainwestować kiedyś w dobry flet prosty, to polecam Mollenhauera, albo instrument od Tomaszewicza...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Yoshi
Site Admin


Do³±czy³: 22 Sie 2007
Posty: 129

PostWys³any: Pon Mar 16, 2009 12:09     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam na forum. No no... WidzÄ™ tu wypracowania a nie posty Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Feaorn



Do³±czy³: 09 Wrz 2007
Posty: 211
Sk±d: Bydgoszcz - Goldfinch Whistles

PostWys³any: Pon Mar 16, 2009 16:57     Temat postu: Witam! Odpowiedz z cytatem

Witam na Whistlowisku!

W ilrandzkiej folkomuzyce język niekiedy przeszkadza początkującym... Więc nie ma tego złego, jak mniemam. Wink Godzina dziennie ćwiczeń! To spore osiągnięcie, jak sądzę! Regularne ćwiczenia to jest to!

Oczywiście, gdyby jakimś trafem pojawiła się potrzeba nowego whistla, służymy wsparciem! Goldfinch Whistles czuwa na posterunku! Wink

[Przepraszam za tę nikczemnie komercyjną część posta.]
_________________
http://www.goldfinch.eu/ - Goldfinch Whistles
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
przemek



Do³±czy³: 24 Lis 2007
Posty: 111
Sk±d: WrocÅ‚aw

PostWys³any: Pon Mar 16, 2009 17:20     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

masz coÅ› naprawdÄ™ dobrego do sprzedania, to chwal siÄ™ ! chwal !
ja popieram!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona G³ówna -> Dla "nowych" Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group