Forum Whistlowisko Strona G³ówna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Jakie low D polecacie???
Id¼ do strony 1, 2, 3, 4  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona G³ówna -> Whistle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Adidadi



Do³±czy³: 29 Sie 2007
Posty: 261
Sk±d: Szczytno/Olsztyn

PostWys³any: Czw Gru 06, 2007 18:58     Temat postu: Jakie low D polecacie??? Odpowiedz z cytatem

Dotychczas gralem na tin whistle i mam zamiar kupić sobie low. Nie wiem tylko czy od razu kupować sobie coś porządnego (np. Kerry Chieftain Tenor Low D). Zdaję sobie sprawę, że gra się trudniej niż na tin whistle i chce się wlasnie dowiedziec czy są whistle łatwiejsze i trudniejsze w obyciu i co się nabardziej oplaca kupic w moim przypadku.
_________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Barfly



Do³±czy³: 28 Sie 2007
Posty: 237
Sk±d: Gliwice

PostWys³any: Pi± Gru 07, 2007 14:03     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam z low whistlami wielkiego doświadczenia. Mam tylko Howarda Low D, na którym prawie nie gram. Lubię jego barwę - pełną i ciepłą, mnie osobiście bardziej "podchodzącą" niż Kerry czy Kerry Pro, aczkolwiek konieczność stosowania Piper's gripa (w moim przypadku) skutecznie zniechęca mnie do każdego Low whistla. Najprawdopodobniej go sprzedam, bo po co ma się dobry instrument marnować.
_________________
Strings in the earth and air
make music sweet
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Adidadi



Do³±czy³: 29 Sie 2007
Posty: 261
Sk±d: Szczytno/Olsztyn

PostWys³any: Pi± Gru 07, 2007 17:13     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie Piper's Grip mnie martwi, ale chyba warto sobie kupić dla takiego brzmienia. Ja niestety nie mam jak porównać brzmień poszczególnych producentów więc muszę zdać się na opisy innych. A tego Howarda za ile byś sprzedał tak orientacyjnie?
_________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
przemek



Do³±czy³: 24 Lis 2007
Posty: 111
Sk±d: WrocÅ‚aw

PostWys³any: Sob Gru 08, 2007 10:08     Temat postu: low D Odpowiedz z cytatem

witam!
szkoda ,że tak małe zainteresowanie lowami (high d ma 20x więcej wyświetleń)
chętnie służę radą! Moje low D :
1. Overtone - wykonany przez Bernarda Overtona - zdecydowanie polecam!
2. Overtone - wykonany przez Colina Goldiego
3. Kerry Low D V 3 - wykonany przez Phila ( odszczepieńca od tej dwójki)
4. Kerry Low D plastic mouth
5. Sweetheart Low D ( USA )
Bardzo dużo by pisać, zdecydowanie najbardziej mi odpowiada nr.1, ale z Overtonami jest tak, że każdy jest inny i najlepiej , mając już pewne doświadczenie, kupić go osobiście) jak już się wie czego się chce.
Jak kupowałem Overtona nr.2, to Colin zadzwonił do mnie i grał mi po kolei na pięciu różnych, przez telefon trochę trudno, tym bardziej, że samemu nie można spróbować, ale po rozmowie dostałem to co chciałem.
Z każdym z tych w/w jest tak ,że mają swoje plusy i minusy ( jeszcze do tego, człowiek ma swoje indywidualne upodobania)
Mogę zdecydowanie polecić Overtona, ale pamiętać należy, że każdy jest inny ( miałem okazję grać jeszcze na innym Overtonie Bernarda ), Overtony na których grałem mają czystą, pełną barwę i mało szumów.
Co ważne, są różnice w układzie otworów dla prawej szczególnie ręki, zwłaszcza jeśli chodzi o otwór E i Fis. Tu właśnie pojawić się może problem z piper's grip. Bardziej wyrównany i może bardziej naturalny dla dłoni układ stosuje Phil w Kerry ( ale on je chyba robi maszynowo ) D E Fis są rozmieszczone równomiernie , ale dzieje się to kosztem wielkości otworu E, żeby go przesunąć w dół, to musi on być dużo większy przez to trudniejszy do zakrycia przez palec. Z kolei mniejszy otwór musi być przesunięty do góry a to wymaga przesunięcia palca środkowego nieco wyżej i też pojawia się problem, bo to trochę na początku trudne. Im mniejsze otwory tym łatwiejsze zadęcie, ale i siła dźwieku mniejsza.
zdaje się, że z tego zrobił się już wykład, sorry. Jest jeszcze sprawa ustnika, ale to kolejny wykład.
Sweetheart low D prawie rozwiązał te problemy, piękny instrument można nawet grać nie używając piper's grip, otwory są małe.

Co do piper's grip krótka rada:
Najpierw spróbujcie zakryć palcami serdecznymi prawej i lewej dłoni w "normalny" sposób tzn. opuszkami otwór D i G ( pierwszy i czwarty otwór od dołu) a potem rozluźniając się maksymalnie starajcie się pokryć pozostałe otwory - w internecie jest mnóstwo zdjęć -
I , jak już chcecie ćwiczyć, to nie zaczynajcie od dźwięku D, tylko od Cis, i starajcie się po kolei zakrywać poszczególne otwory z góry na dół , pamiętając, że G i D zakrywamy normalnie.

To tyle, jak ktoś się ze mną nie zgadza, to bardzo dobrze, będzie ciekawa dyskusja!
Chętnie odpowiem na bardziej szczegółowe pytania (jak będę potrafił)
przemek[/i]
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Barfly



Do³±czy³: 28 Sie 2007
Posty: 237
Sk±d: Gliwice

PostWys³any: Sob Gru 08, 2007 10:54     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adidadi napisa³:
A tego Howarda za ile byś sprzedał tak orientacyjnie?
Wysłałem Ci PM, coby nie mieszać w tym wątku.
_________________
Strings in the earth and air
make music sweet
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Feaorn



Do³±czy³: 09 Wrz 2007
Posty: 211
Sk±d: Bydgoszcz - Goldfinch Whistles

PostWys³any: Sob Gru 08, 2007 17:28     Temat postu: Kerry Pro Odpowiedz z cytatem

Jak niedoświadczony jeszcze grajek low-whistlowy, mam drobne problemy z uzyskaniem H na drugiej okatwie mojego Howarda low D. Może nie jest to odpowiednie miejsce na tego typu zapytanie, ale może ktoś ma jakąś krótką wskazówkę? Podejrzewam, że muszę popracować nad zadęciem. Słyszałem, że Howardy to dość wymagające whistle jeśli chodzi o kontrolę dmuchania/zadęcia. Rad bym był usłyszeć opinię speca. Smile

...A jaka jest Wasza opinia o Kerrym Pro z kuźni Hardy'ego? Wielcem ciekaw.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Adidadi



Do³±czy³: 29 Sie 2007
Posty: 261
Sk±d: Szczytno/Olsztyn

PostWys³any: Sro Gru 12, 2007 20:18     Temat postu: Re: low D Odpowiedz z cytatem

przemek napisa³:

Co ważne, są różnice w układzie otworów dla prawej szczególnie ręki, zwłaszcza jeśli chodzi o otwór E i Fis.
[/i]

Też zauważyłem, że jest taka różnica między poszczególnymi producentami i dlatego nosiłem się z zamiarem kupna Kerry'ego, bo myślałem, że będzie łatwiej ale po twoim "wykładzie" już sam nie wiem.
Mógłbyś mi jeszcze napisać o tych ustnikach?
I jeszcze chciałbym wiedzieć czy ten Kerry Low D plastic mouth ładnie gra?
_________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
przemek



Do³±czy³: 24 Lis 2007
Posty: 111
Sk±d: WrocÅ‚aw

PostWys³any: Pi± Gru 14, 2007 10:32     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myślę, ze w twoim przypadku są dwie możliwości, jak możesz sobie pozwolić to kup Kerry V3 kosztuje teraz około 90 funtów ( jest polski dystrybutor i chyba już można u niego sobie przetestować) a od nowego roku będzie podwyżka - Phil właśnie wczoraj ją zapowiedział -http://www.kerrywhistles.com/news.php tam też http://www.kerrywhistles.com/store.php możesz posłuchać instrumentów.
Dobrym rozwiązaniem jest też Kerry plastic : cena 40 funtów łatwe zadęcie, no i Kerry dobrze stroi! Barwa niezła, ale oczywiście w Kerry V3 lepsza.

Overtony żyją trochę własnym życiem, każdy jest inny i trzeba je trochę oswoić i to nawet każdego dnia od nowa. Moje Overtony i te które miałem okazję słyszeć mają czystą, pełną, barwę. Kerry ma taki lekki posmak ale bardzo w typie whistle. Na Kerry nie ma problemu z high b. Na niektórych overtonach trudniej jest uzyskać stabilne high b - potrzeba silnego zadęcia.
Przt testowaniu instrumentu - jak jest taka możliwość - warto zwrócić uwagę włśnie na high b i zawsze na to, jak whistle stroi w oktawach.
Kerry ma też ten plus w stosunku do Overtona, że nie zapycha się tak szybko, wynika to z innej budowy ustnika: Overtony mają płaski otwór i dość wąski, Kerry V3 ma w ustniku otwór nieco szerszy i kształcie łuku.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
przemek



Do³±czy³: 24 Lis 2007
Posty: 111
Sk±d: WrocÅ‚aw

PostWys³any: Pi± Gru 14, 2007 10:45     Temat postu: Re: Kerry Pro Odpowiedz z cytatem

Feaorn napisa³:
Jak niedoświadczony jeszcze grajek low-whistlowy, mam drobne problemy z uzyskaniem H na drugiej okatwie mojego Howarda low D. Może nie jest to odpowiednie miejsce na tego typu zapytanie, ale może ktoś ma jakąś krótką wskazówkę? Podejrzewam, że muszę popracować nad zadęciem. Słyszałem, że Howardy to dość wymagające whistle jeśli chodzi o kontrolę dmuchania/zadęcia. Rad bym był usłyszeć opinię speca. Smile

...A jaka jest Wasza opinia o Kerrym Pro z kuźni Hardy'ego? Wielcem ciekaw.


spróbuj ćwiczenie w oktawach :
D - high d ( czyli D i d oktawę wyżej )
E - high e
Fis -high fis itd. aż do
B - high B ( czy też po Polsku H i h oktawę wyżej)
warto przy tej okazji skorzystać z tunera żeby sprawdzić i kontrolować strojenie zadęciem.
Jak ci się nie uda to znaczy, że twój instrument ma taką urodę Sad
Kerry Low D raczej dobrze grają wysokie b (h), ale mam też Chieftaina hihg d , no i high b jest dość trudno zagrać, songbird od Kerrego jest znacznie łatwiejszy pod tym względem.
Zauważyłem taką prawidłowość:
-jeśli whistle jest sam w sobie głośny, to trudniej gra się w drugiej oktawie
-cichsze nie sprawiajÄ… w drugiej oktawie problemu
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Feaorn



Do³±czy³: 09 Wrz 2007
Posty: 211
Sk±d: Bydgoszcz - Goldfinch Whistles

PostWys³any: Pi± Gru 14, 2007 18:35     Temat postu: "H" jak Howard Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki za odpowiedź! Wygląda na to, że będę musiał jeszcze przez jakiś czas poskramiać Howarda Low D, by zdobyć nad nim lepszą kontrolę.

Mam nadzieję, że to zapytanie przysłużyło się i innym whistlownikom. Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Adidadi



Do³±czy³: 29 Sie 2007
Posty: 261
Sk±d: Szczytno/Olsztyn

PostWys³any: Sob Gru 15, 2007 11:58     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba się zdecyduję na V3 Phila ale nie wiem czy zdążę zdobyć fundusz, żeby kupić w starej cenie. A jeszcze jedno mam zapytanie. Czy lepiej kupić tunable czy non - tunable bo w sumie na moich dotychczasowych whistlach nie wykorzystywałem tej możliwości. Nie wiem czy w przypadku low jest to znaczące. Ktoś mi to może wytłumaczyć?
_________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Yoshi
Site Admin


Do³±czy³: 22 Sie 2007
Posty: 129

PostWys³any: Sob Gru 15, 2007 15:46     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest to cholernie istotne jezeli zamierzasz grac z kims kto nie moze dostroic instrumentu. Mozesz miec problem jezeli bedziesz mial zagrac z kims grajacym na akordeonie. Moga byc delikatne roznice w stroju i juz powstaje problem. Generalnie duuuza zaleta instrumentu jest mozliwosc jego dostrojenia, wiec jesli masz kase to kup sobie tunable.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Adidadi



Do³±czy³: 29 Sie 2007
Posty: 261
Sk±d: Szczytno/Olsztyn

PostWys³any: Sob Gru 15, 2007 18:07     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za informację. Wezmę to pod uwagę.
_________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
adam prószyński



Do³±czy³: 07 Wrz 2007
Posty: 198
Sk±d: Dzierzkowice

PostWys³any: Wto Sty 15, 2008 15:48     Temat postu: Re: Kerry Pro Odpowiedz z cytatem

Moja opinia na temat Kerry Pro jest taka. Sam posiadam cztery sztuki. D, F, G i C z dorobiona przeze mnie rurą z otworami bo takiej Phil nie robi. MIałem jeszcze 2 inne KP low D ale poszły w świat. Ogólnie z produktami Phila jest według mie jeden problem. Nie są idealnie takie same. Moim zdaniem ostrze na które pada powietrze powinno byc na srodku szczeliny wlotowej powietrza. Tak mam w dwóch whistlach. Low D i G i gra się na nich rewelacyjnie Dwa pozostałe C i F maja ostrza w poziomie flippa. I tu jest mały problem z dźwiękiem A w przypadku low C i C w przypadku low F w drugiej oktawie, ale do przeskoczenia- trzeba mocniej dmuchnąć. Wszystkie moje KP sa ze starej serii z przetoczeniem na tuningslidzie. Jeszcze były w całosci robione recznie i wg mnie sa lepsze od tych manufakturowych
Mam nadzieje że pomogłem
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Adidadi



Do³±czy³: 29 Sie 2007
Posty: 261
Sk±d: Szczytno/Olsztyn

PostWys³any: Sro Sty 16, 2008 10:45     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o mnie to chyba znowu jestem zmieszany. Nie będę jednak chyba zmieniał zdania co do wyboru. Jeszcze nie zakupiłem instrumentu, ale zrobię to na dniach i mam nadzieję, że trafię na dobry egzemplarz. A jak nie V3 to jaki inny whistle byś polecał, żeby był porządnie wykonany, dobrze brzmiał i w miarę łatwo się na nim grało? [/quote]
_________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona G³ówna -> Whistle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2, 3, 4  Nastêpny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group