Forum Whistlowisko Strona G³ówna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Whistlowe ćwiczenia

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona G³ówna -> Whistle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Fast128



Do³±czy³: 29 Mar 2008
Posty: 42
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Czw Wrz 18, 2008 23:14     Temat postu: Whistlowe ćwiczenia Odpowiedz z cytatem

Ok, było już gdzie nutki, było gdzie tutoriale, a ja nadal mam poważny problem z jedną z podstawowych rzeczy, mianowicie z przechodzeniem przez C, lub C#. Zwyczajnie mi whistle (low d nawet) z rąk wylata, albo chociaż próbuje, w skutek czego nie trafiam palcami w otwory.
JakieÅ› rady, filmik, fraszka jakaÅ›?

Druga rzecz, z którą mam problem to to na co uwagę w Będzinie zwracał Marcin Rumiński: kciuk prawej dłoni, zamiast mieć luźno cały czas napinam jak diabli, co gorsza nie mogę się pozbyć tego nawyku... ponownie - porady jakieś?
_________________
Optymiści przynajmniej są weselsi!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
przemek



Do³±czy³: 24 Lis 2007
Posty: 111
Sk±d: WrocÅ‚aw

PostWys³any: Pi± Wrz 19, 2008 6:40     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. spróbuj tak c : 0xx00x cis : 00000x
a potem c: 0xx00x cis: 000xxx

2. musisz "spać z łislem" cokolwiek robisz masz go w rękach, szczególnie jak oglądasz TV, graj nawet bez dmuchania na sucho, zawsze i wszędzie,luzik przyjdzie sam

3.Bardzo polecam takie ćwiczenie-
nie dmuchamy- tylko pykamy palcami-
najpierw chwytamy tak
00000x a potem :
x0000x - pyk
xx000x - pyk
xxx000 - pyk
xxxx00 - pyk
xxxxx0 - pyk
xxxxxx - pyk
za każdym razem ma być słychać wyraźny pyk. Bo tak na prawdę (jak słyszałem) jest to instrument perkusyjny
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
padre



Do³±czy³: 16 Gru 2007
Posty: 258
Sk±d: An Baile Breac

PostWys³any: Pi± Wrz 19, 2008 7:50     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jezeli chodzi o trzymanie
to sprobuj miec whistla opartego w trzech miejscach
Doorley tlumaczyl mi to na przykladzie uchwytu fletowego ale zasada jest taka sama.
pierwsze miejsce to usta
drugie to kciuk lewej dloni
trzecie to maly palec albo kciuk prawej,
moze to sie wydawac niezbyt stabilne ale dziala.
_________________
gdyby zaba miala skrzydla, nie obijalaby sobie dupy skaczac.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Fast128



Do³±czy³: 29 Mar 2008
Posty: 42
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Sob Wrz 20, 2008 0:29     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki, szczególnie chwyty oxxoox i ooooox bardzo mi pomagają.

Zasada nr 1: nigdy nie wychodź z domu bez whistla Smile
_________________
Optymiści przynajmniej są weselsi!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Jasiek



Do³±czy³: 14 Wrz 2007
Posty: 113
Sk±d: JÄ™drzejów/Kraków

PostWys³any: Wto Wrz 23, 2008 20:37     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przemek napisa³:
Bo tak na prawdę (jak słyszałem) jest to instrument perkusyjny


Można używać zamiast pałek do perkusji Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Fast128



Do³±czy³: 29 Mar 2008
Posty: 42
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Pi± Pa¼ 03, 2008 20:21     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zasada nr 1 i Wasze rady Szacowni bardzo mi pomogły Smile
JakieÅ› jeszcze sztuczki? :>
_________________
Optymiści przynajmniej są weselsi!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
krzysztof_b79



Do³±czy³: 20 Gru 2008
Posty: 30
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Sob Kwi 18, 2009 8:26     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak jak napisał wyżej Padre, mały palec prawej ręki to dobry sposób jest, ale mam jeszcze pytanie o ćwiczenia poprawiające szybkość, technikę i psychomotorykę gry, tzw. wprawki. Witek (Barflay) był pokazał mi i tłumaczył przez cały dzień co to takiego owe techniki artykulacyjne, cut'y i tap'y, ale ciągle mam wrażenie, że mam "drewniane" palce...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Barfly



Do³±czy³: 28 Sie 2007
Posty: 237
Sk±d: Gliwice

PostWys³any: Nie Kwi 19, 2009 10:25     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli robisz cuta lub tapa i nie można rozpoznać wysokości dźwięku "wtrąconego" to już jest dobrze. To ma być tylko takie "gdaknięcie", przecięcie dżwięku na ułamek sekundy - nie chodzi o bicie rekordów prędkości, ale o efekt. Płynność i szybkosć przyjdą z czasem, nie ma co tego poganiać, trzeba tylko dużo grać. Może pokombinujesz trochę z wysokością unoszenia palców? Spróbuj na początek unosić je bardzo minimalnie, żeby dźwięk "wtrącony" nie miał szans się rozwinąć.

Zagraj sobie jakiś jeden dźwięk, np. G i samymi tylko cutami i tapami na przemian nadaj mu rytm, najpierw wolno, potem coraz szybciej aż do górnej granicy Twoich możliwości (tylko na jednym dźwięku, bez żadej melodii). Z czasem ta górna granica będzie szła coraz wyżej. Ważne jest też to o czym rozmawialiśmy - szybkość robienia tapów, cutów itp nie ma nic wspólnego z szybkością samej melodii nie można robić z nich przednutek w wolniejszym tempie).
_________________
Strings in the earth and air
make music sweet
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
michal18c



Do³±czy³: 18 Sty 2008
Posty: 326
Sk±d: MÄ…kolno

PostWys³any: Nie Kwi 19, 2009 11:39     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam takie pytanie o jakieś konkretne utwory na których można się nauczyć - ja chociaż mam whistli (od ponad 2 lat) parę to narazie gdzieś krążę po obrzeżach nabycia umiejętności grania ornamentacji - nie miałem czasu, teraz go będę miał więcej i chciałbym się nauczyć. Czasami palce to jak by się miało z drewna prawda i niby jedyna przeszkoda jeśli ma się "obycie muzyczne" słuch muz. istnieje w głowie he he, tam jest ta blokada, ale ćwiczenia dużo dają np. uczyłem się grać Butterfly i mi to sprawiało trudność, po wsłuchaniu się w jedną z YT wersji po godzinie złapałem już mozliwość prawie równego grania, ale metodą na "tu" tak jak na szkolnym flecie ale powietrza dużo trzeba, no i językiem odzieleanie nutek przy ITM nie jest praktyczne... ale jak się człowiek nie zraża do chęci nauki grania muzyki irlandzkiej już sporo czasu to warto się wziąć za siebie i metodą samozaparcia, podpatrywania w wideo'wych tutkach oraz przyjmowania cennych rad opanować to małą 6-ścio otworową bestię...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
krzysztof_b79



Do³±czy³: 20 Gru 2008
Posty: 30
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Nie Kwi 19, 2009 16:33     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pewien mój znajomy podpowiedział mi taką metodę na poprawienie psychomotoryki, oczywiście nie należy jej tu rozumieć tylko w sensie szybkości, ale przede wszystkim, że się tak wyrażę transferu danych z ośrodka operacyjnego (mózg) do urządzeń wykonawczych (palce), a jest nią bezwzrokowe pisanie na klawiaturze. na ile umiem pisać bez patrzenia na klawiaturze, na tyle to rzeczywiście przekłada się na grę na fletach itp... sądzę, że warto spróbować... sądzę również, że te filmiki instruktarzowe na YT świetnie nadają się do ćwiczenia, tj. chyba nie ma takich, specjalnych, a może są?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
michal18c



Do³±czy³: 18 Sty 2008
Posty: 326
Sk±d: MÄ…kolno

PostWys³any: Nie Kwi 19, 2009 17:31     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
pewien mój znajomy podpowiedział mi taką metodę na poprawienie psychomotoryki, oczywiście nie należy jej tu rozumieć tylko w sensie szybkości, ale przede wszystkim, że się tak wyrażę transferu danych z ośrodka operacyjnego (mózg) do urządzeń wykonawczych (palce), a jest nią bezwzrokowe pisanie na klawiaturze. na ile umiem pisać bez patrzenia na klawiaturze, na tyle to rzeczywiście przekłada się na grę na fletach itp... sądzę, że warto spróbować... sądzę również, że te filmiki instruktarzowe na YT świetnie nadają się do ćwiczenia, tj. chyba nie ma takich, specjalnych, a może są?



Oj to będzie trudno Laughing a te filmiki specjalne to jakie masz na myśli bo sądzę że jedynie można poszukać jak przeszczepić sobie ręce od wprawionego "zawodowego" whistle'towisty Twisted Evil Evil or Very Mad Shocked Laughing nie no tak naprawdę ćwiczenie, skupienie i cierpliwość to chyba najważniejesze no i zapas whistle'i dla niecierpliwych. Mi chodzi o takie utworki nie za skomplikowane co pozwolą na opanowanie konkretnych etapów/ornamentacji bo z takich jak na YT tradschool to niektóre w wolnym graniu i tak są za szybko i nie widać jak whistler paluszkami przebiera ale zaszwe pozostaje ctrl + -> i analiza poklatkowa Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona G³ówna -> Whistle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group