Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Identyfikacja - pro?ba do fachowców

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marek-R

PostWysłany: Pon Maj 04, 2009 11:13     Temat postu: Identyfikacja - pro?ba do fachowców Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich.
Wielka pro?ba o pomoc w identyfikacji fletu. Zakupi?em, jak si? mi wydaje, za grosze (ca?e 20 z?). Sprzedaj?cy sugerowa? "francuskie" jego pochodzenie. Uszkodzony (brak górnej cz??ci, dwóch klap z d?wigniami) i raczej posiada warto?? jako "staro?". Wg mnie jest ?wietny i chcia?bym go odrestaurowa?, mo?e w przysz?o?ci zagra? na nim gam?Smile Wydaje si?, ?e zdj?? nie mo?na pod??czy? pod temat, wi?c postaram si? jako? na pocz?tek opisa?. Ca?o??, tj. bez ustnika (czy te? g?ówki) ma jakie? 50 cm, drewniany korpus, jak dla mnie pe?no klap i d?wigni (jedna d?uga, a? po sam koniec). Ch?tnie prze?l? zdj?cia. Dla ch?tnych pomóc mój e-mail: marek-rabkaMAŁPAo2.pl
Za pomoc wszystkim z góry dzi?kuj?.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek-R

PostWysłany: Pon Maj 04, 2009 15:52     Temat postu: w kwestii uzupe?nienia Odpowiedz z cytatem

Kilka razy przeczyta?em swój post i doszed?em do wniosku, ?e najlepiej b?dzie jak do??cz? linki do zdj??.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/85803e9f5f33250c.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/45c7c532c1bac267.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/29c1cc4e95d30035.html
Z góry dzi?ki za pomoc
Pozdrawiam
Powrót do góry
krzysztof_b79

PostWysłany: Pon Maj 04, 2009 16:51     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... pierwsze skojarzenie, to Edward No?ycor?ki.... ale napisz wi?cej, co to za instrument, mo?e jaki? przedzia? czasowy? producent, mo?e numery seryjne... Wink
Powrót do góry
krzysztof_b79

PostWysłany: Pon Maj 04, 2009 16:52     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.... jeszcze jedno, mo?e ma gdzie?, w niewidocznym miejscu wyt?oczon? nazw? wykonawcy...?
Powrót do góry
akukuq

PostWysłany: Pon Maj 04, 2009 22:34     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Waham si? pomi?dzy Francj? a Niemcami. Sam nie wiem. Poczekaj na opini? Grzegorza Tomaszewicza, on b?dzie wiedzia?. Dziwi mnie troch? nietypowa klapa B (zazwyczaj pod lewym kciukiem). Bary?ka wygl?da na nieoryginaln?...
Powrót do góry
Marek-R

PostWysłany: Wto Maj 05, 2009 7:56     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety ?adnych informacji o producencie, ?adnych ?ladów numerów.
To prawda, bary?ka nie jest oryginalna.
P.S. Z innych ?róde? mam informacj?, ?e jest to klarnet (?) - tak oceni?a ten instrument pewna flecistka; a ju? mia?em nadziej?, ?e bli?ej mu do Irish Flute Smile
Pozdrawiam
Powrót do góry
Barfly

PostWysłany: Wto Maj 05, 2009 8:18     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Si? na tym za bardzo nie znam, ale stopka taka jaka? zupe?nie nie_klarnetowa (bez czary d?wi?kowej). Jednocze?nie, to masywne zako?czenie przypomina par? fletów które widzia?em tu i ówdzie. Nima co, speca trzeba.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Marek-R

PostWysłany: Wto Maj 05, 2009 14:51     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gar?? nowych informacji:
Prawdopodobnie (na 90%) jest to jednak FLET Smile jedenasto-kluczowy (chyba tak to fachowo brzmi)
Wykonany na prze?omie XIX i XX wieku lub pocz?tku XX (nie pó?niej) w pracowni Heinrich'a Friedrich'a Meyer'a z Hannoveru- czyli, akukuq, mia?e? racj? Smile Brakuje mu faktycznie bary?ki i g?ówki z ko?ci s?oniowej.(prawdopodobnie).
Gdyby kto? tak? g?ówk? i bary?k? mia?, i nie potrzebowa?...
Pozdrawiam
Powrót do góry
akukuq

PostWysłany: Wto Maj 05, 2009 15:49     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no flet z ca?? pewno?ci?! G?ówk? na pewno da si? dorobi? ale nie wiem czy warto, ró?nie to bywa. Jak ju? powiedzia? Witek, najlepiej by obejrza? to spec. Smile
Powrót do góry
Marek-R

PostWysłany: Czw Maj 07, 2009 11:12     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam odpowied? od Pana Tomasza. Pan Tomasz okaza? si? nie tylko eksepertem w dziedzinie fletów, ale tak?e osob? niezykle uprzejm?. Serdzeczne dzieki Panie Tomaszu!
A tu cytat: "Jest Pan szcz??liwym posiadaczem fletu z XIX w wg Mayer'a w 432 Hz z najni?szym dzwi?kiem - h, najprawdopodobniej by? wykonany w Niemczech lub Czechach(...)"
Wg Pana Tomasza flet zas?uguje na renowacj? i tym samym jeszcze bardziej zmotywowa? mnie do przywrócenia mu dawnej ?wietno?ci, cho?by wizualnej.
Zgodnie z sugestiami Pana Tomasza postaram si? zdoby? brakuj?c? mechanik? oraz bary?k? i g?ówk?. By? mo?e w?ród U?ytkowników jest kto? kto ma brakuj?ce cz??ci lub wie gdzie mo?na ich szuka?.
Zdaj? sobie spraw?, ?e efekt ko?cowy mo?e by? niesatysfakcjownuj?cy dla flecisty i flet w najlepszym wypadku b?dzie fa?szowa?, tym bardziej, ?e twórca konkretnie tego fletu (brak sygnatury) nie by? mistrzem w swoim fachu (czy te? nie by? za takiego uwa?any).
Pozdrawiam
Powrót do góry
Marek-R

PostWysłany: Czw Maj 07, 2009 11:13     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

P.S.
Przepraszam Panie Grzegorzu.
Oczywi?cie pisa?em o Panu.
Powrót do góry
Pees

PostWysłany: Czw Maj 07, 2009 15:35     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, prosz?...

Pami?tam co? podobnie wygl?daj?cego jako klarnet z Allegro Smile*. Trafi?em?

*Pami?tam, ?e wys?a?em Sprzedaj?cemu notk? koryguj?c?, ale potem nie wraca?em ju? do tej aukcji. Ciekawym, czy jeszcze kto? j? wyczai? i próbowa? sprostowa?, no i czy Sprzedaj?cy zmieni? opis.
Powrót do góry
adam prószy?ski

PostWysłany: Sob Maj 09, 2009 17:21     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marek-R napisał:
By? mo?e w?ród U?ytkowników jest kto? kto ma brakuj?ce cz??ci lub wie gdzie mo?na ich szuka?.

Popatrz na niemieckim i brytyjskim e-bayu. Ja ostatnio kupi?em francuski obój z 1860 roku w stanie idealnym. Jedyny mankament to pekniecie tzw zamkniete czarki oboju, ale sklejenie tego kosztuje 100-200zl u go?cia ktory zajmuje sie renowacja obojów. Poduszki i ??czenia korkowe jak nowe. Ma zawalist? aplikatur?. Podstawowe krycie jest w D. Akurat Piotrek Lasko z North wind ma biniou w G i te dwie tonacje idealnie sie uzupelniaja. Juz probowalem z fletem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: