Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Identyfikacja - prośba do fachowców

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marek-R



Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 6
Skąd: ÂŚwidnica (DLN)

PostWysłany: Pon Maj 04, 2009 11:13     Temat postu: Identyfikacja - prośba do fachowcĂłw Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich.
Wielka prośba o pomoc w identyfikacji fletu. Zakupiłem, jak się mi wydaje, za grosze (całe 20 zł). Sprzedający sugerował "francuskie" jego pochodzenie. Uszkodzony (brak górnej części, dwóch klap z dźwigniami) i raczej posiada wartość jako "staroć". Wg mnie jest świetny i chciałbym go odrestaurować, może w przyszłości zagrać na nim gamęSmile Wydaje się, że zdjęć nie można podłączyć pod temat, więc postaram się jakoś na początek opisać. Całość, tj. bez ustnika (czy też główki) ma jakieś 50 cm, drewniany korpus, jak dla mnie pełno klap i dźwigni (jedna długa, aż po sam koniec). Chętnie prześlę zdjęcia. Dla chętnych pomóc mój e-mail: marek-rabkaMA£PAo2.pl
Za pomoc wszystkim z góry dziękuję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek-R



Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 6
Skąd: ÂŚwidnica (DLN)

PostWysłany: Pon Maj 04, 2009 15:52     Temat postu: w kwestii uzupełnienia Odpowiedz z cytatem

Kilka razy przeczytałem swój post i doszedłem do wniosku, że najlepiej będzie jak dołączę linki do zdjęć.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/85803e9f5f33250c.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/45c7c532c1bac267.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/29c1cc4e95d30035.html
Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krzysztof_b79



Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 30
Skąd: warszawa

PostWysłany: Pon Maj 04, 2009 16:51     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... pierwsze skojarzenie, to Edward Nożycoręki.... ale napisz więcej, co to za instrument, może jakiś przedział czasowy? producent, może numery seryjne... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krzysztof_b79



Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 30
Skąd: warszawa

PostWysłany: Pon Maj 04, 2009 16:52     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.... jeszcze jedno, może ma gdzieś, w niewidocznym miejscu wytłoczoną nazwę wykonawcy...?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
akukuq



Dołączył: 04 Kwi 2008
Posty: 32
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Maj 04, 2009 22:34     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Waham się pomiędzy Francją a Niemcami. Sam nie wiem. Poczekaj na opinię Grzegorza Tomaszewicza, on będzie wiedział. Dziwi mnie trochę nietypowa klapa B (zazwyczaj pod lewym kciukiem). Baryłka wygląda na nieoryginalną...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek-R



Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 6
Skąd: ÂŚwidnica (DLN)

PostWysłany: Wto Maj 05, 2009 7:56     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety żadnych informacji o producencie, żadnych śladów numerów.
To prawda, baryłka nie jest oryginalna.
P.S. Z innych żródeł mam informację, że jest to klarnet (?) - tak oceniła ten instrument pewna flecistka; a już miałem nadzieję, że bliżej mu do Irish Flute Smile
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Barfly



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 237
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Maj 05, 2009 8:18     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Się na tym za bardzo nie znam, ale stopka taka jakaś zupełnie nie_klarnetowa (bez czary dźwiękowej). Jednocześnie, to masywne zakończenie przypomina parę fletów które widziałem tu i ówdzie. Nima co, speca trzeba.
_________________
Strings in the earth and air
make music sweet
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Marek-R



Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 6
Skąd: ÂŚwidnica (DLN)

PostWysłany: Wto Maj 05, 2009 14:51     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Garść nowych informacji:
Prawdopodobnie (na 90%) jest to jednak FLET Smile jedenasto-kluczowy (chyba tak to fachowo brzmi)
Wykonany na przełomie XIX i XX wieku lub początku XX (nie później) w pracowni Heinrich'a Friedrich'a Meyer'a z Hannoveru- czyli, akukuq, miałeś rację Smile Brakuje mu faktycznie baryłki i główki z kości słoniowej.(prawdopodobnie).
Gdyby ktoś taką główkę i baryłkę miał, i nie potrzebował...
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
akukuq



Dołączył: 04 Kwi 2008
Posty: 32
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Maj 05, 2009 15:49     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no flet z całą pewnością! Główkę na pewno da się dorobić ale nie wiem czy warto, różnie to bywa. Jak już powiedział Witek, najlepiej by obejrzał to spec. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek-R



Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 6
Skąd: ÂŚwidnica (DLN)

PostWysłany: Czw Maj 07, 2009 11:12     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam odpowiedź od Pana Tomasza. Pan Tomasz okazał się nie tylko eksepertem w dziedzinie fletów, ale także osobą niezykle uprzejmą. Serdzeczne dzieki Panie Tomaszu!
A tu cytat: "Jest Pan szczęśliwym posiadaczem fletu z XIX w wg Mayer'a w 432 Hz z najniższym dzwiękiem - h, najprawdopodobniej był wykonany w Niemczech lub Czechach(...)"
Wg Pana Tomasza flet zasługuje na renowację i tym samym jeszcze bardziej zmotywował mnie do przywrócenia mu dawnej świetności, choćby wizualnej.
Zgodnie z sugestiami Pana Tomasza postaram się zdobyć brakującą mechanikę oraz baryłkę i główkę. Być może wśród Użytkowników jest ktoś kto ma brakujące części lub wie gdzie można ich szukać.
Zdaję sobie sprawę, że efekt końcowy może być niesatysfakcjownujący dla flecisty i flet w najlepszym wypadku będzie fałszował, tym bardziej, że twórca konkretnie tego fletu (brak sygnatury) nie był mistrzem w swoim fachu (czy też nie był za takiego uważany).
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek-R



Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 6
Skąd: ÂŚwidnica (DLN)

PostWysłany: Czw Maj 07, 2009 11:13     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

P.S.
Przepraszam Panie Grzegorzu.
Oczywiście pisałem o Panu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pees



Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 54
Skąd: ChorzĂłw

PostWysłany: Czw Maj 07, 2009 15:35     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, proszę...

Pamiętam coś podobnie wyglądającego jako klarnet z Allegro Smile*. Trafiłem?




*Pamiętam, że wysłałem Sprzedającemu notkę korygującą, ale potem nie wracałem już do tej aukcji. Ciekawym, czy jeszcze ktoś ją wyczaił i próbował sprostować, no i czy Sprzedający zmienił opis.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adam prószyński



Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 198
Skąd: Dzierzkowice

PostWysłany: Sob Maj 09, 2009 17:21     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marek-R napisał:
Być może wśród Użytkowników jest ktoś kto ma brakujące części lub wie gdzie można ich szukać.


Popatrz na niemieckim i brytyjskim e-bayu. Ja ostatnio kupiłem francuski obój z 1860 roku w stanie idealnym. Jedyny mankament to pekniecie tzw zamkniete czarki oboju, ale sklejenie tego kosztuje 100-200zl u gościa ktory zajmuje sie renowacja obojów. Poduszki i łączenia korkowe jak nowe. Ma zawalistą aplikaturę. Podstawowe krycie jest w D. Akurat Piotrek Lasko z North wind ma biniou w G i te dwie tonacje idealnie sie uzupelniaja. Juz probowalem z fletem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group