Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jakie low D polecacie???
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Luki



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 123
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Sty 16, 2008 13:25     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja proponuje Chieftain V3. Chociaż to jest jedyny low whistle jaki posiadam, to jest instrumentem, na którym najlepiej mi się gra. Nie wypluwa się płuc grając na nim (wiele więcej powietrza trzeba wdmuchnąć w Kerry Songbird Hi D). Bez problemu gra się drugą oktawę i a dźwięk jest przyjemny. Takie miłe buczenie w dolnych rejestrach.
Od niego wolę tylko Burke DBSBT (Hi D) - który jest cudowny w każdym aspekcie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adam prószyński



Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 198
Skąd: Dzierzkowice

PostWysłany: Pon Sty 21, 2008 11:24     Temat postu: WybĂłr whistla Odpowiedz z cytatem

Przemek, który dawał ci rady kupił właśnie ode mnie tego Overtona którego tak chwali. Fakt był doskonale zrobiony dźwiękowo. Doskonale gra też Burke low D pro Viper. Cena przy obecnej cenie dolara warta rozważenia. Nie grałem na V3 więc nie wiem. Grałem na Chieftainie low D NR. Był ok i bardzo łatwy w grze. Podobno Chieftain OS jest brzmieniowo lepszy (moge to tylko powiedziec na temat whistla w Bb). Oberwuj stronkę http://www.irishflutestore.com/newsite/index.php Gość ma fajne instrumenty w ludzkich cenach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
padre



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 258
Skąd: An Baile Breac

PostWysłany: Pon Sty 21, 2008 20:21     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wlasnie zamowilem low whistla z mkwhistle.com
Very Happy
bedzie gotowy na gwiazdke Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przemek



Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 111
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Sty 21, 2008 23:12     Temat postu: Re: WybĂłr whistla Odpowiedz z cytatem

No i nie przestaję go chwalić, gorąco polecam kupno Overtona od Bernarda,ale jak to zrobić , to musicie się spytać Adama, bo ze strony Overtone.de to kupicie Overtona od Goldiego, a w tym wypadku lepiej to zrobić osobiście udając się do Germany- ja musiałem kupić pięć Low, żeby w końcu trafić na takiego, który mi w pełni odpowiada-

ćwiczymy! ćwiczymy!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Efraim



Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 17
Skąd: Mazury/Gdańsk

PostWysłany: Wto Sty 22, 2008 12:54     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Chce sobie kupic low whistla. Niestety nie moge sobie pozwolic na jakis markowy o jakich jest tu min mowa. Skontaktowalem sie z Panem Markiem z Lublina, ktory robi instrumenty piszczalkowe i napisal mi, ze za rozsadne pieniadze zrobi aluminiowego low. W odpowiedzi zapytal, czy chcialbym glosniejszy, ale gorzej strojacy w drugiej oktawie czy cichszy pozbawiony tej wady. Co radzicie? Nie gralem jeszcze nigdy na zadnym low, ale wydaje mi sie, ze ogolnie sa glosne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Barfly



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 237
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Sty 22, 2008 13:47     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czemu się wahasz. Jeżeli ma nie stroić to lepiej żeby nie był głośny, no nie? Razz

Zdecydowanie lepiej mieć strojący instrument. Wielka moc nie będzie Ci potrzebna, jeżeli nie grasz na licznych i głośnych sesjach. Do indywidualnego grania, czy w niewielkim składzie, średnio głośny instrument w zupełności wystarczy.
_________________
Strings in the earth and air
make music sweet
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Efraim



Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 17
Skąd: Mazury/Gdańsk

PostWysłany: Wto Sty 22, 2008 17:22     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm w sumie to chyba pomyliłem strojenie z techniką wydobycia dźwięku. Tak jak pisaliście w tych głośnych low w wyższych partiach trzeba po prostu bardziej się wysilić (chyba nie oznacza to od razu, że gorzej stroją). Tak jak napisałeś BarFly zacznę od czegoś cichszego i mniej wymagającego. Dzięki za radę Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Perry



Dołączył: 30 Sie 2007
Posty: 212
Skąd: Jozee pod Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 22, 2008 22:22     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurcze. Głośność niema nic wspólnego z intonacja !!! Whistle głośny może perfekcyjnie stroić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
padre



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 258
Skąd: An Baile Breac

PostWysłany: Sro Sty 23, 2008 19:33     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cwicz na whistlu i cwicz sile woli odkladajac grosz do grosza.
Jak powiedzial pewien kolega "granie na gownie wyrabia zle nawyki"
I trzeba mu przyznac tylko i wylacznie racje.
Nie spiesz sie. Poczekaj, poskladaj kase, za pol roku. Mozesz miec porzadnego low whistala, zamiast meczyc sie z byle czym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Nie Sty 27, 2008 22:16     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też zamówiłem u Pana Marka Low D. Jak sobie sam chciałem zrobić low z pcv i już tam dżwięk jakiś wyszedł - siostra stwierdziła, że te instrumenty bardzo piękny dźwięk mają - od siebie dodam, że się jej nie dziwię (ładniejszy od low whistle'a jest chyba dźwięk native american flute zwany też fletem miłosnym (<-ale to już dłuższa historia związana z legendą)). Póki co low whistle mają dźwięk jak najbardziej ok. i muszę się zgodzić, że na właściwy instrument trzeba trafić (mam tu na myśli właściwy dla siebie). Ostatnio znalazłem na youtube taki utwór
http://www.youtube.com/v/1zAmFg3ul4A&rel=1 i umiem go zagrac z cut
na tin'ie.

A tu taka mała prośba o kilka tytułów kawałków takich jak Inisheer tzn. takich wolnych, przejmujących. Dzięki z góry

Tu utwór Inisher grany przez pewnego księdza, który też uczy grania na whistle

http://www.youtube.com/v/uZKF4SK42v0&rel=1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
przemek



Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 111
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Sty 27, 2008 23:25     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zaproponowałem jak taki temat jak sloły na lołach, ale jakoś nic się tam nie dzieje...
Znowu napiszę coś na przekór, to się towarzystwo może ruszy: " reele i jigi są do niczego, tylko airs się liczą!!!"



Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Yoshi
Site Admin


Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 129

PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 0:58     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe... Moze nie sa do niczego... Ale fakt faktem bardzo lubie air'y Wink Moze masz jakiegos ciekawego, ktorego mozesz polecic? Smile Od razu prosilbym o jakis namiar na wersje "zagrana" a nie tylko nutki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
poznanskapyrka



Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 190
Skąd: w drodze...

PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 9:29     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

airy są fajne ale dobre zagranie air'a jest dużo trudniejsze niż zagranie technicznie trudnego jiga.
_________________
Poznań miasto Doznań
www.ewelinagrygier.art.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Luki



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 123
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 11:04     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie ostatnio porwał Frank Roche's (strathspey)

http://www.thesession.org/tunes/display/203

Air to nie jest, ale jest po prostu boski, szczególnie w wykonaniu Matt Molloy'a na płycie Stony Steps Wink.
Polecam!


Ostatnio też wpadł mi w ucho air: Mo Mhuirnîn Bán
Z płyty Feadoga Stain. Jest bardzo melodyjny i łatwo wpada w ucho.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przemek



Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 111
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 21:03     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
airy są fajne ale dobre zagranie air'a jest dużo trudniejsze niż zagranie technicznie trudnego jiga.


śWIęTE SłOWA!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group