Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jakie "high D" polecacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adam prószy?ski

PostWysłany: Wto Paź 02, 2007 10:21     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co s?dzi bra? whistlerska o tym:
http://www.obrienwhistles.com/index.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Pees

PostWysłany: Sob Gru 29, 2007 23:17     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W kwestii wyboru whistla polecam

http://www.tonyhinnigan.com/moviedl.php?group=29#

Mam nadziej?, ?e nie wywa?am otwartych drzwi Very Happy

Naogl?dawszy si? testów Tony'ego H. zaryzykowa?em i zaordynowa?em sobie Susato Kildare High D. Jest w drodze, mam nadziej? na rych?e spotkanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Coldwind

PostWysłany: Nie Sty 20, 2008 13:08     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ka-gi napisał:

original penny whistle firmy Clarke (D)
?ci?cie sto?kowe ma brzmienie bardziej wietrznie... no i faktycznie chyba tak jest... Smile
bardzo fajny, ale czy si? na nim lepiej gra... nie wiem... Very Happy

Hmm, sam mam Clarke'a w tonacji D i mam z nim drobny problem. Chodzi o strojenie na C. By? mo?e to ja mam niew?a?ciwe zad?cie, ale wydaje mi si? ?e chwyty s? ?le podane w do??czonej do niego tabeli. Otó? do d?wi?ku C podane s? 2 chwyty - jeden z ostatnim, szóstym otworem zas?oni?tym do po?owy i drugi z ods?oni?tym szóstym otworem i zas?oni?tymi 4-tym i 5-tym (A i B mówi?c inaczej). Problem jest w tym, ?e ten drugi chwyt, w ogóle nie brzmi jak C - jest o jakie? dobre 3 pó?tony wy?szy, natomiast przy zakrywaniu po?owicznym otworów (tak?e ni?szych np. gis) bardzo zmienia si? barwa d?wi?ku i jego si?a - jest s?abszy i bardziej "wietrzny". Czy problem le?y w mojej technice (niestety bardzo pocz?tkuj?cy jestem) czy to taki urok Clarke'ów. Mo?e znacie jakie? whistle na których takie problemy si? nie pojawiaj?.

Pozdrawiam
Barfly

PostWysłany: Pon Sty 21, 2008 9:19     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obawiam si?, ?e chodzi tutaj o, jak to ?adnie uj??e?, "urok Clarke'ów". Nie s? zbytnio powtarzalne, bywaj? niestroj?ce i raczej s?abe w d?wi?ku. Na zwyk?ych Generation mia?em ju? du?o mniej problemów ze strojeniem, cho? i w?ród nich z jako?ci? bywa ró?nie. W tym temacie jest du?o propozycji i opini, mo?e spróbujesz czego? z powy?szego asortymentu?

Ale pomijaj?c ju? kwesti? marki, jako?ci, powtarzalno?ci itp to z d?wi?kiem C na whistlu D cz?sto bywa tak, ?e trzeba si? troch? dopasowa? do konkretnego instrumentu. Na ka?dym chwyt C mo?e by? nieco inny. Zapomij o tabeli chwytów, lepiej to sobie wzi?? "na ucho". Pó?dziurki s? raczej niewygodne w obs?udze (jak dla mnie) przy szybkich kawa?kach, ale który? z chwytów "krzy?owych" powinien zadzia?a?. Tylko popróbowa? i zobaczy?, który jest najbli?ej prawdy.

O ile dobrze zrozumia?em (cho? nie mam pewno?ci) piszesz o takim:
] oxx ooo
(gdzie "]" to ustnik, "o"-dziurka odkryta, a "x"- dziurka zakryta)

Je?eli ten nie brzmi jak powinien, to:
- je?eli jest za wysoki spróbuj:
] oxx xoo albo nawet
] oxx xox

- je?eli jest za niski, spróbuj:
] oxo ooo

Który? powinien zadzia?a?
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
przemek

PostWysłany: Pon Sty 21, 2008 23:01     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i jeszcze czasem dzia?a OXXXXO
polecam zakup tunera, ?eby sprawdzi? strój, ale g?ównie po to ?eby ?wiczy? gr? w oktawach D-d E-e Fis-fis itd. jak spróbujecie z dobrym tunerem to zobaczycie ile zale?y od zad?cia, a siebie nie zawsze si? s?yszy dobrze...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Coldwind

PostWysłany: Sro Sty 23, 2008 18:19     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi?ki wielkie, chyba rzeczywi?cie ]oxxxoo jest najlepszy. A swoj? drog? jak to jest z tym pó?dziurkami, czy kto? ich u?ywa?
przemek

PostWysłany: Sro Sty 23, 2008 19:18     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pewnie ,?e tak: zawsze przy slidach jest taki moment i potem przydaje si? jak chcesz zagra? np. http://www.thesession.org/tunes/display/6524 i potrzebujesz F , albo to Gis lepiej brzmi przy po?ówce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
michal18c

PostWysłany: Nie Lut 03, 2008 23:55     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co my?licie o Clarke tin whistle C? Mo?e jest lepszy ni? ten ca?kowicie metalowy?
Powrót do góry
poznanskapyrka

PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 16:54     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

michal18c napisał:
A co my?licie o Clarke tin whistle C? Mo?e jest lepszy ni? ten ca?kowicie metalowy?

je?eli pytasz o subiektywne opinie to moja jest taka,?e Clark to shit, którym nie warto sobie zawraca? g?owy. by? mo?e jest to dobry whistle dla niedzielnych turystów szukaj?cych pami?tek z Irlandii ale nie dla muzyka. Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
michal18c

PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 22:48     Temat postu: . Odpowiedz z cytatem

Ju? mam Clarke'a MEG C i bardzo ma fajne brzmienie, d?wi?k fajny. Mo?e akurat mi przypad? dobry egzemplarz
Powrót do góry
Simon

PostWysłany: Sob Maj 10, 2008 14:07     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z w?asnych do?wiadcze? poleci?bym Susato Kildare (wide bore). Znajomy przywióz? mi jednego kilka lat temu z Cambridge i musz? przyzna?, ?e nie ?a?uj?... zreszt? on sam na nim gra? i dlatego mi poleci?. Susato Kildare maj? g?o?ny wyra?ny d?wi?k i mi?? barw?. Lekko piskliwy na wy?szych d?wi?kach lecz tem problem to jest kwestia wytrenowania... w?a?nie... wa?n? ?ecz? w modelach szczególnie typu wide bore jest odpowiednia regulacja odechu. Trzeba troch? dmuchn?? a korzy?ci? z pozbawiania siebie powietrza jest naprawde dono?ny d?wi?k. Dodatkowymi "bajerem" ju? mniej istotnym jest thumbrest czyli podk?adka pod kciuk zwi?kszaj?ca nieco komfort uchwytu instrumentu (dla niektórych dodatek zb?dny... dla mnie bardzo przydaty). Podoba mi si? fakt, i? susato kildare jest taki... hmm... t?usty, tzn gruby. Czuje si?, ?e i? pod palcami faktycznie jest instrument a nie s?omka z dziurkami... (no ale to ju? takie bardzo subiektywne odczucia). Zdecydowanie polecam w szczególno?ci, ?e wspó?czynnik jako?c/cena jest naprawd? korzystny. BTW w?osy d?ba mi stan??y jak zobaczy?em jaki? czas temu Susato Kildare na allego za bezcen.
Perry

PostWysłany: Sob Maj 10, 2008 17:38     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Susato s? fajne. Ja kupi?em kiedy? od kumpla za 70 z? jeszcze ze starej produkcji (moim zdaniem bardziej soczysty dzwiek maja)

Co do tonacji D, to model kildare wystepuje w 2 rozmiarach V i S. Ja gram na S i to jest ta g?o?niejsza wersja (i chyba bardziej popularna)
Moim zdaniem ?wietne instrumenty. Stroj? idealnie, wytrzyma?e, szybko sie nagrzewaj?. No i ta ich moc...
Bardzo dobre sesyjne instrumenty, do kameralnego grania jednak troche zbyt ostre.

Wielkim zwolenikiem produktów Susato jest Marcin Rumi?ski z zespo?u Shannon. Ostatnia ich p?yta Psychofolk by?a nagrywana na moim prywatnym Water Weaselu high D i w?a?nie Susato low D Smile
Powrót do góry
ywysme

PostWysłany: Sob Maj 10, 2008 19:15     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak "high" susato, ale ja mam low w D i nie za bardzo mi sie podoba. Nie ka?demu ostry dzwi?k pasuje, szczególnie w drugiej oktawie. No i nadmucha? si? trzeba te? co nie miara. Ale ta podk?adka pod kciuka, musz? przyzna?, jest bardzo przydatna.
Perry

PostWysłany: Sob Maj 10, 2008 19:23     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Susato high D gra m.in Kevin Crawford i Cormac Breatnach Smile
Tych nazwisk nie trzeba przedstawia?. High D w wersji Kildare S sa naprawde dobre Smile
Zreszta zobaczcie na filmiki:

Kevin:

http://www.youtube.com/watch?v=r1GCt5JIzpE&feature=related

i duet Cormac Breatnach & Martin Dunlea:

http://www.youtube.com/watch?v=0UWHg6BbfLU

Jeden ma wersje brazowa drugi bia?a Smile
Powrót do góry
ywysme

PostWysłany: Nie Maj 11, 2008 7:30     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Matko, znam ten filmik Kevina i za nic bym nie powiedzia?a, ?e to susato. Perry, przekona?e? mnie:)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

Skocz do: