Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Bodhran O'Kane'a - pytania odnośnie sprowadzenia

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
QuendiX



Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 35
Skąd: Wojenna Piła ;)

PostWysłany: Pon Sie 17, 2009 12:17     Temat postu: Bodhran O'Kane'a - pytania odnośnie sprowadzenia Odpowiedz z cytatem

Na wstępie chciałam sie przywitać ze wszystkimi forumowiczami. Nie znalazłem lepszego działu, a ten wydaje mi sie najodpowiedniejszy. Co prawda dotyczy zakupu Bodhranu, a nie gry na nim. Chcę sprowadzić Bodhran z pod ręki Seamusa O'Kane'a. Pisałem juĹź do niego i odpisał mi ile sobie Ĺźyczy – za wersje z opatentowanym strojeniem za pomocą jednego klucza – 250£. Pytałem go o transport i jego bezpieczeństwo, ale Seamus nie bardzo sie rozpisał – napisał tylko "post" i cenę. Zakładam, ze chodzi o pocztę lotniczą. Czy przesyłki wysyłane w ten sposĂłb są bezpieczne czy powinienem prosić o jakieś ubezpieczenie jej? Druga rzecz o jaką chce spytać to dodatkowe opłaty, czy wiecie czy będę musiał płacić cło i/lub podatki za prowadzenie instrumentu z Irl.Pn? Z gĂłry dziękuję za udzielone rady Smile

Ostatnio zmieniony przez QuendiX dnia Wto Sie 18, 2009 9:12 , w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jasiek



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 113
Skąd: JędrzejĂłw/KrakĂłw

PostWysłany: Wto Sie 18, 2009 0:53     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Irlandia Północna to Unia Europejska więc cła na pewno nie ma.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adam prószyński



Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 198
Skąd: Dzierzkowice

PostWysłany: Wto Sie 18, 2009 21:52     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwykle podawane sa ceny z Vatem i bez. Za przesylke zaplacisz jakies 30-40 funtow (ja tyle zaplacilem za bodhran Vignolesa). Tydzien temu sciagalem gitare z Irlandii i zaplacilem 50 funtow za przesylke. To bylo tanio bo mieli umowe z UPS-em, bo normalnie jest to 70-100 funtĂłw i to zwykla lotnicza poczta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
QuendiX



Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 35
Skąd: Wojenna Piła ;)

PostWysłany: Czw Sie 20, 2009 12:52     Temat postu: Re: Pytania Odpowiedz z cytatem

Dziękuje za odpowiedzi. Adam, czy mógłbyś mi napisać jaka firma realizowała przesyłkę kurierską z Irlandii? A propos VAT'u to rozumiem ze to 22%, w jaki sposób jest wyliczany ? Od wartości przesyłki, którą osoba wysyłająca wypisuje na przesyłce czy w jakiś inny sposób? Vat obliczam od wartości w funtach czy w PLN'ach? Czy jest w ogóle możliwość nie płacenia VAT'u?

Zadaje dużo pytań, bo nie chciałbym być zaskoczony dodatkowymi płatnościam, a napewno macie doświadczenie w kwestii sprowadzania instrumentów, które dla mnie jako nowicjusza jest bardzo pomocne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adam prószyński



Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 198
Skąd: Dzierzkowice

PostWysłany: Czw Sie 20, 2009 22:04     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyslalem ci wyjasnienia na Priva
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
padre



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 258
Skąd: An Baile Breac

PostWysłany: Pią Sie 21, 2009 0:23     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a napisal ci ile bedziesz czekac?
_________________
gdyby zaba miala skrzydla, nie obijalaby sobie dupy skaczac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
QuendiX



Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 35
Skąd: Wojenna Piła ;)

PostWysłany: Pią Sie 21, 2009 8:36     Temat postu: RE: Odpowiedz z cytatem

Tak pytałem go też o czas realizacji i napisał, że w ogóle nie będę musiał czekać. Najwyraźniej ma "na stanie" kilka wykonanych bodhranów.

Poniżej cytuje odpowiedzi Seamusa na miale, które mu wysłałem. Pytałem o rozmiary bębna, bointeresowała mnie szerokość rimu, o cenę, ile kosztuje torba na bodhran i tipery, pytałem też o wygodę trzymania tego nowego bodhranu.

Cytat:

size 15.5" x 5.5"...i make 2 types

8 screw type ?190
1 screw type ?250
bag ?10....sticks ?8 each....see www. tradcentre/seamus ....no wait.
thanks for yor enquiry

paypal ok

price is pounds .Post 34£.

drum is comfortable to use most of the good players now are using it ...john joe kelly junior davey eamon murray gino lupari ronan o snodaigh neill lyons ....just so many



Jeszcze jedno, Seamus napisał, że można skorzystać z PayPal'a żeby mu zapłacić, tylko, że kurs wymiany waluty z PLN na funty jest niekorzystny. Czy można się zarejestrować na jakimś zagranicznym PayPalu i przelać im pieniądze na konto, żeby ich system nie przeliczał mi kupionych funtów w kantorze na PLN, a potem z powrotem na funty?

Padre, przy okazji z tego co pamiętam to Ty masz na bodhran skurzaną torbę. Pochwalisz się gdzie ją kupiłeś ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
padre



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 258
Skąd: An Baile Breac

PostWysłany: Sob Sie 22, 2009 8:41     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

torbe to mialem wieki temu, dostalem ja jako bonus za tlumaczenie strony Kernsa na polski - ktorego nigdy nie wykorzystal.
oddalem ja razem z ktoryms ze starych bodhranow, nie pamietam nawet ktorym.
w chwili obecnej moim glownym bebnem jest 12" metloef ktory miesci sie do kazdego plecaka. ale na 15" mam sztywny futeral zrobiony przez Marka Kopytko - marek.kopytko@interia.pl - nie drogo a wytrzymale. moj futeral od niego mam juz ponad 4 lata i prawde mowiac jedyne co sie stalo, to jest troche poobcierany. a wytrzymaly do tego stopnia, ze zdarzalo mi sie na nim siedziec i grac - nawet w czasach jak wazylem 140 kg Wink
jakis czas temu pisalem do Marka z pytaniem o futeral i powiedzial, ze nie ma sprawy, tylko, ze bedzie heksagonalny - w niczym nie przeszkadza a wygodniej na nim usiasc Wink napisz do niego, jak juz dostaniesz sprzeta to wyslij mu dokladne wymiary i bedziesz mial naprawde dobry case do dobrego bebna.
inna opcja to miekkie casy z bodojo.com maja w ofercie torby/plecaki do bodhranow. ostatnio widzialem ich casy na djembe u Robbiego Harrisa i wygladaja porzadnie.
whistle & drum tez maja swoja wersje futeralu na bodhran, calkiem fajna i usztywniona z wkladka w srodku.
planet earth tez widzialem ich torby
poza tym jak wpiszesz w google'a bodhran bag to ci wyjdzie w cholere stron i sklepow.
_________________
gdyby zaba miala skrzydla, nie obijalaby sobie dupy skaczac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group