Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Cicho gra...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Flet irlandzki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jurbassteck



Dołączył: 25 Kwi 2009
Posty: 25
Skąd: Jelenia GĂłra

PostWysłany: Pon Sie 31, 2009 20:55     Temat postu: Cicho gra... Odpowiedz z cytatem

Witam!
Co oprócz płuc wpływa na głośność instrumentu?
Flecik gra fajnie, ale jest dość cichy... choć w porównaniu z tym, co było jak go dostałem w swoje ręce to i tak niezła poprawa Smile
Czytałem, że wielkość otworów, ale żeby aż tak???

Przypomnę: http://www.whistle.art.pl/forum/viewtopic.php?p=2058#2058
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Barfly



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 237
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Wrz 01, 2009 7:22     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiedział bym, że nie tyle płuca co przepona i odpowiednio ustawione usta. Połączenie tych dwóch, plus prozpoznanie konkretnego instrumentu po jakimś czasie na pewno da efekty nie tylko jak chodzi o głośność, ale przeróżne barwy. Wyćwiczona przepona też baardzo przyda się w pulsowaniu.
_________________
Strings in the earth and air
make music sweet
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jurbassteck



Dołączył: 25 Kwi 2009
Posty: 25
Skąd: Jelenia GĂłra

PostWysłany: Wto Wrz 01, 2009 8:48     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z przeponą nie mam raczej problemu (sam uczę innych jak z niej korzystać - uczę między innymi emisji głosu), a co do ust, to faktycznie czasem się udaje wydobyć różne barwy.
zauważyłem, że flet gra głośniej po ok pół godziny grania (jest przesiąknięty wilgocią - czyli pewnie ona również wpływa na głośność), ale mimo to jest dość cichy w porównaniu z moim zwykłym poprzecznym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Perry



Dołączył: 30 Sie 2007
Posty: 212
Skąd: Jozee pod Warszawa

PostWysłany: Wto Wrz 01, 2009 12:41     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wilgoć bardzo dobrze wpływa na flet drewniany. Niektóre gatunki szczególnie lubią wode (cocuswood).

Podczas ostatniego festiwalu w Będzinie przybiegła do mnie Ewelina i powiedziała że jej flet coś cicho gra i jest anemiczny. Nie zastanawiając się wsadziłem go ordynarnie pod kran (odradzam ta sztuczke osobom które nie znają dobrze danego instrumentu). Odrazu sie poprawiło Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jurbassteck



Dołączył: 25 Kwi 2009
Posty: 25
Skąd: Jelenia GĂłra

PostWysłany: Wto Wrz 01, 2009 15:28     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej nie spróbuję Shocked
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
przemek



Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 111
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Wrz 20, 2009 21:01     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
zauważyłem, że flet gra głośniej po ok pół godziny grania

a zobaczysz co będzie po dwóch trzech godzinach, i polecam olejowanie, w moim flecie znakomicie poprawia jakość, barwę, głośność, szczególnie na drugi dzień.
_________________
"the first task of an Irish fiddler is to make the feet and the soul dance" Eileen Ivers
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jurbassteck



Dołączył: 25 Kwi 2009
Posty: 25
Skąd: Jelenia GĂłra

PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 21:50     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już się jakoś rozegrał Smile
Oliwiłem go raz w tygodniu przez pierwsze dwa miesiące odkąd go zakupiłem, teraz staram się raz na tydzień (edit - miesiąc).
Wszystko też zależy od akustyki wnętrza, ostatnio grałem w kościele ¦w. Krzyża (wielki barokowy moloch) i byłem w szoku, że tak ładnie i donośnie brzmi (wyłączyli prąd podczas mszy i nie mieliśmy nagłośnienia).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Flet irlandzki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group