Forum Whistlowisko Strona G³ówna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Jakie low D polecacie???
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona G³ówna -> Whistle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Marek



Do³±czy³: 22 Sty 2008
Posty: 7
Sk±d: Kniazie / Lublin

PostWys³any: Wto Lut 12, 2008 20:41     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć
W pełni zgadzam się z Tony'm Hinnigan'em, żeby cokolwiek móc powiedzieć o instrumencie trzeba samemu na nim zagrać.
Cały czas staram się dopracowywać instrumenty, szukam nowych rozwiązań jeżeli chodzi o profile ustników, dobór menzur i mam nadzieję, że dojdę kiedyś do perfekcji Laughing
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Yoshi
Site Admin


Do³±czy³: 22 Sie 2007
Posty: 129

PostWys³any: Wto Lut 12, 2008 21:50     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No no... Fajnie wiedzieć, że Tony będzie się do Polski wybierał. Trzeba będzie jakieś spotkanie zorganizować w ramach Whistlowiska Wink

Acha... I prośba. Obrazki wrzucajcie przez imageschack'a albo temu podobne i wrzucajcie miniaturki, bo takie WIELKIE grafiki rozwalają forum na boki i mało przyjemnie się to potem czyta :/
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
michal18c



Do³±czy³: 18 Sty 2008
Posty: 326
Sk±d: MÄ…kolno

PostWys³any: Czw Lut 14, 2008 22:55     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok. Następnym razem wstawię miniaturę zdjęcia.
Low whistlea już mam tera zostanie mi nauka gry metodą pipers grip bo granie opuszkami powoduje na dłuższą metę drętwienie palców.

Dźwięk bardzo dobry i w E, i w D. A wygląda rzeczywiśćie jak Chieftain V3. Polecam Marka whistle
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Fast128



Do³±czy³: 29 Mar 2008
Posty: 42
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Sob Mar 29, 2008 12:50     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To w zasadzie pierwszy post na forum więc cześć Smile

Chciałbym kupić low whistle, na co zwróćić uwagę? Gdzie kupić?
Będzie to mój pierwszy low whistle, dotąd grałem na flecie poprzecznym, różnych różnistych prostych i tin whistle, toteż może i calkiem początkujący nie jestem, ale jednak flet powinien być łaskawy.
Znalazłem stronę pana Marka fujarek.ovh.org ale nie ma tam niestety nawet przybliżonego cennika, czy ma ktoś low whistle od niego?
_________________
Optymiści przynajmniej są weselsi!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Jasiek



Do³±czy³: 14 Wrz 2007
Posty: 113
Sk±d: JÄ™drzejów/Kraków

PostWys³any: Sob Mar 29, 2008 15:32     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie gram na low whistlu, ale opcji jest wiele - napisz najpierw ile chcesz na niego wydać Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Fast128



Do³±czy³: 29 Mar 2008
Posty: 42
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Sob Mar 29, 2008 15:38     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najtaniej jak da sie kupić sensowny flet i nie żałować, że za 50zł drożej byłoby znacznie lepiej.
_________________
Optymiści przynajmniej są weselsi!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Marek



Do³±czy³: 22 Sty 2008
Posty: 7
Sk±d: Kniazie / Lublin

PostWys³any: Sob Mar 29, 2008 16:51     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Jeżeli chodzi o moje whistle to w tym momencie wykonuję tylko aluminiowe, przykładowe zdjęcia i próbki dźwięku zamieszczone są na mojej stronie http://fujarek.ovh.org/whistleMetal.html
W przypadku jakichkolwiek pytań, proszę pisać na mój adres e-mail wilk.stepowy@interia.pl Niestety mam lekko uszkodzoną kartę dźwiękową w kompie i jakość odbiega od studyjnych Smile
Pozdrawiam Marek
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Adidadi



Do³±czy³: 29 Sie 2007
Posty: 261
Sk±d: Szczytno/Olsztyn

PostWys³any: Sob Mar 29, 2008 17:21     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sobie niedawno kupiłem Kerry Chieftain V3 Low D i gorąco polecam ten instrument. Wcześniej nie grałem na low whistle, a dosłownie w kilka dni opanowałem(oczywiście nie do perfekcji!!!) piper's grip i zadęcie, więc mogę stwierdzić, że to dobry wybór dla nowicjusza low whistli. Cena nie jest może zbyt kusząca, ale dobrze stroi i ma bardzo przyjemne brzmienie więc widać za co się płaci. W temacie Bazar jest post z polskim dystrybutorem tych whistli. Ceny są nieaktualne, ale i tak jest taniej niż kupować prosto od Phila.
_________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Feaorn



Do³±czy³: 09 Wrz 2007
Posty: 211
Sk±d: Bydgoszcz - Goldfinch Whistles

PostWys³any: Sob Mar 29, 2008 21:27     Temat postu: KerryWhistles Odpowiedz z cytatem

Popieram przedmówcę! KerryWhistles to dobra marka!

Zawsze mnie uczono, że na instrumencie nie należy oszczędzać. Coś w tym jest, muszę przyznać. Lepiej chyba jeszcze trochę pooszczędzać i kupić instrument z klasą, niż męczyć się na niedoskonałym sprzęcie.
_________________
http://www.goldfinch.eu/ - Goldfinch Whistles
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Fast128



Do³±czy³: 29 Mar 2008
Posty: 42
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Sob Mar 29, 2008 22:55     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Toteż dlatego nie napisałem ceny, a "najtaniej jak da się sensownie" Smile

Czym się różnią w praktyce whistle d?
Wiem, że są tuneable i non-tuneable, czy dobrze rozumiem, że tuneable mają oddzielną główkę, którą można przesuwać w celu dostrojenia?
_________________
Optymiści przynajmniej są weselsi!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Feaorn



Do³±czy³: 09 Wrz 2007
Posty: 211
Sk±d: Bydgoszcz - Goldfinch Whistles

PostWys³any: Nie Mar 30, 2008 17:56     Temat postu: Różnice... Odpowiedz z cytatem

Czym się różnią? Brzmieniem, głośnością, strojeniem, wymaganiami powietrza, wagą, rozmieszczeniem dziurek (przy low whistlu zwykle ważna jest odległość ostatnich dwóch dziurek, żeby pasowały na Twój rozstaw i wielkość dłoni), estetyką, trudnością/łatwością wchodzenia na wyższe dźwięki/oktawy, dynamiką dźwięku, możliwością strojenia, tendencją do zatykania wilgocią, trwałością, CEN¡... Smile

Jest tego dość sporo, jak widzisz. Wszystko to, to rzeczy w dużej mierze subiektywne. Ja nie posiadam zbyt wiele doświadczenia - mogę polecić jedynie Howarda Low D, który ma bogate brzmienie, szczególnie na dolnym D, ale za to miewa problemy z drugooktawowym A i B - wymaga niezłego opanowania zadęcia (nie znam się za dobrze na obecnych cenach - może ze 400 złotych takie cacko kosztuje?). Drugim Low na jakim gram, jest Kerry Pro (ok. 1000 zł) od Phila Hardy'ego (www.kerrywhistles.com). Z moich doświadczeń wynika, że wymaga nieco więcej powietrza niż Howard, ale za to oferuje przecudne brzmienie i dynamikę gry. Z resztą, fachowca od KerryWhistles znajdziesz na tym forum w odpowiednim temacie na "Bazarze".

Jak już zapewne wiesz, low whistle wymagają chwytu dudziarskiego tzw. "piper's grip". Wpisz to hasło w google'u, a na pewno dostaniesz odpowiedź. Smile

Co do "tuneable" - te "tuneable" mają, jak już zauważyłeś, ruchomą główkę, którą możesz sobie whistla dostroić. Przydatna, czasem kluczowa to rzecz, jeżeli masz zamiar grać na poważnie.

Już to chyba kiedyś mówiłem, ale słyszałem, że Syn i Alba to również niezłe marki.

Powodzenia w poszukiwaniach! Smile
_________________
http://www.goldfinch.eu/ - Goldfinch Whistles
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Fast128



Do³±czy³: 29 Mar 2008
Posty: 42
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Nie Mar 30, 2008 23:14     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Smile
Ja chyba za namową kilku osób skorzystam z oferty pana Marka. Myślę, że dla początkującego będzie to właściwy wybór, potem być może przerzucę się na flet pochodzący z innego źródła. A może zostanę przy tym. Się zobaczy Smile
Dziękuję bardzo wszystkim, którzy pomogli mi w wyborze.
_________________
Optymiści przynajmniej są weselsi!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
przemek



Do³±czy³: 24 Lis 2007
Posty: 111
Sk±d: WrocÅ‚aw

PostWys³any: Pon Mar 31, 2008 23:40     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam nowych na forum!
sprzedam : Kerry Low D V3, używany przez 20 minut
Kerry Low D plastic mouth ( czyli z plastikowym ustnikiem) -używany,b.dobry dla startujących w tej branży
instrumenty do obejrzenia i posłuchania na stronie http://www.kerrywhistles.com/store.php
ceny do uzgodnienia
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Yasha



Do³±czy³: 05 Wrz 2009
Posty: 1

PostWys³any: Sob Wrz 05, 2009 14:12     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry - jako że nowa jestem Smile

do nauki proponuję plastikowy low d amerykańskiej firmy Brady z drewnianym ustnikiem
http://www.brady-instruments.com/whistles.html

brzmi trochÄ™ drewniano... lirycznie raczej. Jest tani - nie wytrze siÄ™ i nie zardzewieje Very Happy

Mnie gra się łatwo w zasadzie na wszystkim co mi wpadnie w ręce, więc nie jestem najlepszym recenzentem dla totalnych amatorów, do tego mam z natury mocne (trąbkowe) zadęcie, a uczyłam się od dziecka grać profesjonalnie na pancernych, niemieckich traversach.
Jeśli chodzi o wydobycie high B - to reguluję zadęciem, ale można sobie ułatwiać kryjąc tak: XOO OOX zwłaszcza jeśli instrument słabo stroi. Generalnie intonację też "załatwiam" zadęciem, ewentualnie jakieś chwyty widełkowe stosuję. UWAGA - przy przedęciach nie ściskać gardła - robi się to przeponą, nie mięśniami twarzy czy przełyku. Ważne!

Odnośnie techniki gry - każdy gra jak mu wygodnie, ale ucząc się samodzielnie, najczęściej początkowa wygoda nie przekłada się na technikę. Odradzam grę samymi opuszkami (końcówkami palców), gdyż może to usztywniać rękę, nieświadomemu tego procesu grajkowi. Np. gdy się uczy kogoś na barokowym prostym flecie - należy chwycić soprano tak, jak małpka czepia się gałęzi = czyli rozluźnić ręce, wyobrazić sobie, że wisimy na galęzi i zawinąć palce luźno wokół rurki. Potem ustawić rurkę na wysokości klatki piersiowej, skośnie w dół, a ręce pod kątem 45% = sprowadza się to do gry bliżej pierwszego stawu, a opuszek jest luźny i rozpłaszczony, a na dużych instrumentach ręce naturalnie układają się w chwyt "piper's grip" - jest to metoda sprawdzona i zalecana (w przypadku prostego fletu barokowego dochodzi jeszcze operowanie kciukiem, typu półdziurki, itd = masakra, co ludzie potrafią wyczyniać). Szczególną uwagę należy zwrócić na palce podpierające - kciuki. Można sobie ułatwić trzymanie instrumentu małymi palcami, które nie biorą udziału w grze - dla stabilizacji, jeśli komuś tak wygodnie, byle z korzyścią dla komfortu reszty. Jeśli nauczymy się coś kombinować, usztywniać, wyginać czy koślawić paluchy to koniec z technika - nie do oduczenia i zablokuje biegłość na amen. U profesjonalnych, klasycznych flecistów błędy w trzymaniu instrumentu powodują z latami usztywnienia i paraliże poszczególnych palców - jak w przypadku jednego mojego kolegi, który ma problem z dwoma palcami prawej ręki, bo nauczył się grać zbytnio odginając przegub. Ogólnie rzecz biorąc - wszystko, co odczuwamy jako usztywnienie jest złym kierunkiem i nie będzie pracować, nawet jeśli będziemy ćwiczyć godzinami i latami.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona G³ówna -> Whistle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group