Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

KONCERT: JL Thomas i Y Riou w Warszawie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Barfly



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 237
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon Paź 19, 2009 19:36     Temat postu: KONCERT: JL Thomas i Y Riou w Warszawie Odpowiedz z cytatem

Na życzenie znajomka niniejszym przekazuję:


W dniu 03.11.2009 (wtorek) odbędzie się w Warszawie w art-klubie Pracovnia koncert jednego z najlepszych obecnie duetów tradycyjnej muzyki bretońskiej - Jean-Luc Thomasa i Yvona Riou.

Jean-Luc Thomas to jeden z dwóch najznamienitszych, obok Jean-Michela Veillona, artystów grających na drewnianym flecie poprzecznym muzykę bretońską i jeden z prekursorów tego instrumentu w tradycji muzycznej Bretanii. Od wielu lat koncertuje i uczy na całym świecie, jednocześnie chłonąc wpływy z tradycji innych grup etnicznych i kontynentów - Afryki, Ameryki Południowej, Bałkanów.

Yvon Riou jest gitarzystą - solistą i akompaniatorem - niezwykle cenionym w Bretanii i Irlandii. Towarzyszy muzycznie wielu znanym grupom i solistom, takim jak Skolvan, Jean-Michel Veillon czy Gilles Servat.

Jean-Luc i Yvon występują razem od wielu lat, mają na koncie płytę "Beo!", która stanowi zapis ich koncertu w Belfaście.

W programie usłyszymy tradycyjne tańce bretońskie, wzbogacone o melodie z Irlandii, krajów Maghrebu i Bałkanów.

Start: 19.00
Wejście: 10/7 PLN

http://pracovnia.pl//index.php?option=c ... 4&Itemid=1
_________________
Strings in the earth and air
make music sweet
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
QuendiX



Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 35
Skąd: Wojenna Piła ;)

PostWysłany: Pon Paź 19, 2009 22:07     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak ma być Jean Luc Thomas to chętnie przyjdę, szczególenie, że koncert w Warszawie i nie tak daleko od mojego domu Smile

Wszedłem na strone PracoVni i tak przy pokazji zobaczyłęm, że Irish Connection ma tam grać 25.10, i aż nie wiem co wybrać, bo Danar chyba też gra tego dnia w Warszawie Smile ? Ewelina potwierdzisz tą informacje ? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
poznanskapyrka



Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 190
Skąd: w drodze...

PostWysłany: Czw Paź 22, 2009 19:21     Temat postu: Re: KONCERT: JL Thomas i Y Riou w Warszawie Odpowiedz z cytatem

Barfly napisał:

Jean-Luc i Yvon występują razem od wielu lat, mają na koncie płytę "Beo!", która stanowi zapis ich koncertu w Belfaście.


To jest akurat nieprawda, bo BEO Riou nagrał z JM Veillonem Smile
_________________
Poznań miasto Doznań
www.ewelinagrygier.art.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
poznanskapyrka



Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 190
Skąd: w drodze...

PostWysłany: Czw Paź 22, 2009 19:22     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

QuendiX napisał:
Jak ma być Jean Luc Thomas to chętnie przyjdę, szczególenie, że koncert w Warszawie i nie tak daleko od mojego domu Smile

Wszedłem na strone PracoVni i tak przy pokazji zobaczyłęm, że Irish Connection ma tam grać 25.10, i aż nie wiem co wybrać, bo Danar chyba też gra tego dnia w Warszawie Smile ? Ewelina potwierdzisz tą informacje ? Smile



Tak, my gramy w DK Rakowiec, na ul Wiślickiej. Najprawdopodobnije wystąpi z nami Setanta Smile

Zapraszam Smile
_________________
Poznań miasto Doznań
www.ewelinagrygier.art.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
QuendiX



Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 35
Skąd: Wojenna Piła ;)

PostWysłany: Czw Paź 22, 2009 22:36     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tak bardziej się skłaniam do pójści na Was niż na TIC, tylko jakoś w trakcie koncertu zawitam niestety.

Se tańczta mówsz Wink Od Dowspudy w 2007 ich nie widziałem, ciekaw jestem ile znajomych twarzy tam nadal tańczy Smile

W takim razie do zobaczenia na Koncercie

Ps. Będziecie mieli swoje płyty na sprzedaż Wink ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przemek



Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 111
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Paź 23, 2009 8:33     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od Diarmuida ( Poznań) takiego maila dostałem :

Dobra wiadomosc, bo 07.11 przyjezdze z Bretanii fletista Jean-Luc Thomas
do Domu Bretanii. Koncert bedzie.

Diarmuid
_________________
"the first task of an Irish fiddler is to make the feet and the soul dance" Eileen Ivers
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jasiek



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 113
Skąd: JędrzejĂłw/KrakĂłw

PostWysłany: Pią Paź 23, 2009 9:13     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O kurde.. a ja akurat będę wtedy w Warszawie... tyle, że w zupełnie innym miejscu Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
poznanskapyrka



Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 190
Skąd: w drodze...

PostWysłany: Pią Paź 23, 2009 14:47     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przemek napisał:
Od Diarmuida ( Poznań) takiego maila dostałem :

Dobra wiadomosc, bo 07.11 przyjezdze z Bretanii fletista Jean-Luc Thomas
do Domu Bretanii. Koncert bedzie.

Diarmuid


z tego, co wiem, to wszytskie z koncertów, które są zamieszczone tu na forum się odbędą. był tylko problem z Warszawą, ale już się rozwiązał, rozwiązaniem tym jest klub pracownia Smile

Jakoś na dniach będę pisała do JLT, to się dowiem czy na pewno jest tak, jak napisałam powyżej Smile a poza tym postaram się namówić go an sesję, z czym-wiem z doświadczenia- nie powinno być żadnych problemów Smile

a jeszcze mała dygresja...Diarmuida poznałam tak na dobre w pociągu relacji Szczecin - Poznań. Rozmowa zeszła na JLt.. Diarumid mówi, że to on nauczył JLT grać...a ja mówię, że JLT uczył mnie grac na flecie Smile
_________________
Poznań miasto Doznań
www.ewelinagrygier.art.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
QuendiX



Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 35
Skąd: Wojenna Piła ;)

PostWysłany: Pon Lis 02, 2009 18:42     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy jutro Ktoś z forum wybiera się na koncert ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Feaorn



Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 211
Skąd: Bydgoszcz - Goldfinch Whistles

PostWysłany: Wto Lis 03, 2009 18:36     Temat postu: Stawi się! Odpowiedz z cytatem

Do Poznania, i owszem. Wink Drużyna Goldfinchów z whistlami stawi się!
_________________
http://www.goldfinch.eu/ - Goldfinch Whistles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
przemek



Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 111
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Lis 03, 2009 19:45     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to przywieĹşcie mi snake'a
_________________
"the first task of an Irish fiddler is to make the feet and the soul dance" Eileen Ivers
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Adidadi



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 261
Skąd: Szczytno/Olsztyn

PostWysłany: Czw Lis 05, 2009 21:47     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie wróciłem z koncertu ww. panów w Olsztynie i jestem zachwycony. Co prawda nic prawie nie zrozumiałem bo mówili głównie po francusku. Jednakowoż wyłapałem, że wspominali coś o Niepruszewie. Ale nie poszedłem tam zgłębiać tajników francuszczyzny jeno duchowo odpłynąć na jakiś czas poza rubieże naszej ojczyzny. I udało mi się. Szkoda, tylko, że tak mało osób przybyło. Życzę udanej zabawy na kolejnych koncertach.
_________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group