Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

flet irlandzki w polskiej muzyce
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Folk polski
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Feaorn



Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 211
Skąd: Bydgoszcz - Goldfinch Whistles

PostWysłany: Sob Gru 22, 2007 19:36     Temat postu: Akceptacji poszukiwania Odpowiedz z cytatem

Jako reprezentant całkiem jeszcze młodego pokolenia, przytakuję z ochotą - taka akcja to niezła rzecz. Niestety przytakuję również w kwestii społecznej nieakceptacji (a może tylko nieświadomości?) tego typu muzyki, czy instrumentarium. Ludzie różnie na takie coś patrzą.

Jak już zostało powiedziane, teraz trzeba ponamawiać dziadków, co faktycznie może być problemem...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
poznanskapyrka



Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 190
Skąd: w drodze...

PostWysłany: Sob Gru 22, 2007 22:46     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja myślę,że w dużej mierze to nieświadomość rodzi nieakceptację.
a co do namawiania dziadków...to trudna sprawa, bo kontekst ich muzyki jest już przeszłością. trzeba to wszystko na nowo poukładać.
_________________
Poznań miasto Doznań
www.ewelinagrygier.art.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
poznanskapyrka



Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 190
Skąd: w drodze...

PostWysłany: Czw Kwi 02, 2009 22:10     Temat postu: Janusz Prusinowski Trio Odpowiedz z cytatem

Oto i flet irlandzki w muzyce polskiej :

http://wsm.serpent.pl/sklep/albumik.php,alb_id,15003,Mazurki,Janusz-Prusinowski-Trio
_________________
Poznań miasto Doznań
www.ewelinagrygier.art.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
padre



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 258
Skąd: An Baile Breac

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 9:13     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tia
i bombarda tez.
_________________
gdyby zaba miala skrzydla, nie obijalaby sobie dupy skaczac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przemek



Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 111
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Paź 12, 2009 21:54     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ano właśnie!
tak sobie poczytałem trochę starych postów i muszę jedno napisać.
Ewelina z przyjaciółmi (Danar)nagrała świetną płytkę, -ha!może tu napiszę recenzję, właśnie w tej chwili mi przyszło do głowy,-

no i wszystko byłoby w najlepszym porządku, bo płyta świetna jest, ale mam jedno zastrzeżnie! Słyszałem jak Ewelina gra polskie kawałki ludowe, a tu co, różne takie się zmieściły a nasze nie???
uprzejmie proszę się wytłumaczyć!

przemek
_________________
"the first task of an Irish fiddler is to make the feet and the soul dance" Eileen Ivers
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
poznanskapyrka



Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 190
Skąd: w drodze...

PostWysłany: Czw Paź 22, 2009 19:24     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przemek napisał:
ano właśnie!
tak sobie poczytałem trochę starych postów i muszę jedno napisać.
Ewelina z przyjaciółmi (Danar)nagrała świetną płytkę, -ha!może tu napiszę recenzję, właśnie w tej chwili mi przyszło do głowy,-

no i wszystko byłoby w najlepszym porządku, bo płyta świetna jest, ale mam jedno zastrzeżnie! Słyszałem jak Ewelina gra polskie kawałki ludowe, a tu co, różne takie się zmieściły a nasze nie???
uprzejmie proszę się wytłumaczyć!

przemek


nie ostatnia to płyta Przemku, myślę, że na dźwięki z Polski jeszcze przyjdzie czas w Danarowych kompozycjach.
_________________
Poznań miasto Doznań
www.ewelinagrygier.art.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
adam prószyński



Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 198
Skąd: Dzierzkowice

PostWysłany: Nie Paź 25, 2009 22:16     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Zarządzie głównym Stowarzyszenia Twórców Ludowych (którego jestem juz kilkanascie lat członkiem) w Lublinie (www.zgstl.pl) organizowane są koncerty i warsztaty z polską muzą ludową. Trio Prusinowskiego też było, niestety ja nie mogłem tam być Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
przemek



Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 111
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Paź 25, 2009 22:25     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to bracie informuj na bieżąco o tych warsztatach
_________________
"the first task of an Irish fiddler is to make the feet and the soul dance" Eileen Ivers
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
poznanskapyrka



Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 190
Skąd: w drodze...

PostWysłany: Sro Paź 28, 2009 14:40     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio wyszła kolejna płyta z serii Muzyka Odnaleziona A. Bieńkowskiego. Jest to płyta "Jadąc przez Roztocze", a na niej znajduja się dwa nagrania Antoniego Bednarza grającego oczywiście na flecie poprzecznym starego systemu.
Poza tym z dęciaków bardziej ludowych jest też okaryna, i już całkiem nowoczesny, ale bardzo ciekawy zespół saksofonowy.

Polecam
_________________
Poznań miasto Doznań
www.ewelinagrygier.art.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
adam prószyński



Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 198
Skąd: Dzierzkowice

PostWysłany: Pon Mar 22, 2010 11:55     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Flet poprzeczny w polskiej muzyce ludowej jest wlasciwie obecny glownie na lubelszczyznie i jest skladnikiem kapel z mojego, bo mieszkam na lubelszczyznie, regionu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
soulman



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 13
Skąd: Sandomierz

PostWysłany: Sro Wrz 08, 2010 21:04     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze nieskromnie sie pochwale, ale jakis czas temu, a bedzie to ok 8-9 lat wstecz, popelnilismy kilka nagran z zespolem Hambawenah, grajacym wtedy muzyke flisacka w czystym ludowym brzmieniu.

Niestety nie ujrzaly swiatla dziennego (nagrania), a szkoda. I tam wlasnie uzewnetrzniam sie na kilku whistlach. Moze udalo by mi sie gdzies wygrzebac te nagrania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Annika
Gość





PostWysłany: Pon Paź 15, 2012 14:27     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miło wiedzieć, że i w polskiej muzyce folkowej można znaleźć flet irlandzki Smile

Wiedziałam, że coś musi być, ale nigdy nie zagłębiałam się w temat.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Folk polski Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group