Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pytanie początkującego

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pgrabiec



Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 8

PostWysłany: Czw Gru 31, 2009 18:09     Temat postu: Pytanie początkującego Odpowiedz z cytatem

Witam!
Dopiero zaczynam swoją przygodę z Whistlami, i mam nadzieję że potrwa długo Smile

Mam pytanie o instrument dla początkującego, chociaż pewnie tego rodzaju pytania często tu padały.
Mam jak na razie bardzo tani (25 zł) tin whistle firmy Emuz - był to jedyny jaki można było dostać w sklepach muzycznych Riff. Pytanie czy jest w ogóle sens na nim ćwiczyć, czy lepiej przerzucić się na coś bardziej porządnego? A z tych bardziej porządnych, i chyba łatwo dostępnych, z tego co zauważyłem, jest np. Goldfinch.

A dla innych początkujących - znalazłem na youtube lekcje prowadzone przez irlandzkiego jezuitę. Bardzo polecam Smile
Oto link: http://www.youtube.com/watch?v=K0Xf1Ume0zA

Pozdrawiam!
P.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przemek



Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 111
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Gru 31, 2009 19:49     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goldfinch będzie idealny, spełnia wszytkie kryteria i to nie tylko dla początkujących: stroi, nie jest drogi i można z niego wydobyć - nazwijny to - profesjonalne brzmienie.
nie ma co więcej kombinować!
_________________
"the first task of an Irish fiddler is to make the feet and the soul dance" Eileen Ivers
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Perry



Dołączył: 30 Sie 2007
Posty: 212
Skąd: Jozee pod Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 04, 2010 12:04     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goldfinche sa idealne. Inną alternatywą jest Susato Kildare SB. Ma potężniejszy dźwięk ale nie jest tak subtelny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Feaorn



Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 211
Skąd: Bydgoszcz - Goldfinch Whistles

PostWysłany: Pon Sty 04, 2010 18:01     Temat postu: Zapraszamy! Odpowiedz z cytatem

Cóż mogę powiedzieć... Zapraszamy! Wink
_________________
http://www.goldfinch.eu/ - Goldfinch Whistles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group