Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jaki to whistle??? copeland? overton?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jull



Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 1
Skąd: ĹťyrardĂłw

PostWysłany: Wto Sty 08, 2008 7:45     Temat postu: Jaki to whistle??? copeland? overton? Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Otóż mam powazny problem, poszukuję instrumentu o brzmieniu który został wykorzystany w wielu produkcjach filmowych Hollywood, a konkretnie Titanic, Armagedon, Władca pierścieni itd. Nie mam pojęcia co to za instrument, aczkolwiek barwa high overton - Copeland jest bardzo bliska, choć nie ma takiej saturacji w wysokich częstotliwościach.
Jestem realizatorem studujnym dlatego staram się podpowiedziec i przyblizyć mkój problem. Względnie istnieje opcja że whistle zostało umiejetnie zmiksowane z jakimś innym instrumentem i daje taką bardzo specyficzną barwę.
Ponadto podczas odsłuchu z soundtracku mam wraze nie , że jest coś kombinowane podczas grania glissand, chodzi mi , że nie nie d okońca to brzmi naturalie ( być może się mylę) .
Serdecznie dziękuję za pomoc. Nurtuje mnie to bardzo i spędza sen z powiek.
_________________
jull
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Yoshi
Site Admin


Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 129

PostWysłany: Wto Sty 08, 2008 10:25     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm... Nie chce wprowadzac w blad... Ale z tego co pamietam, to np. w Titanic'u Tony gral gdzies na whistle'u w B od Phila... Byc moze Chieftain.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
przemek



Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 111
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Sty 08, 2008 19:40     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oto cytat ze strony http://pipersgrip.50webs.com/F.A.Q..html
" Who played the Low whistle on the soundtrack to the movie "Titanic"?

The Low whistles heard in the soundtrack to the movie "Titanic", including the song "My Heart Will Go On" sung by Celine Dion, were Chieftains played by Tony Hinnigan (see Players section) Tony has pretty much become the go-to man for whistles and other world flutes in general for movie soundtracks these days."
tam też znajdziesz linka do strony Tonego i myślę, że odpowie Ci na wszystkie pytania, ale nie sądzę, żeby Tony cokolwiek miksował, to technika gry...
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 10:48     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdzieś tu na forum dodałem link do: My Heart Willm Go On Andrea Corr feat Celine Dion i tam low whistle brzmi rerwelacyjnie a nie sądzę żeby Andrea coś mixowała chyba, że ma mikser w palcach Smile
NA JAKIM WHISTLU GRA ANDREA W POWYĹťSZYM WIDEO????????

Jakiś czas temu kupiłem sobie poprzeczny flet bambusowy i dziś udało mi się zagrać Inisheer, ale to był chyba wyjątek Smile może ktoś ma jakieś rady bo dźwięków w drugiej oktawie nie umiem zagrać a to chyba spowodowane jest trzymaniem fletu lub ułożeniem ust sam nie wiem...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group