Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Susato Low D Whistle

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Uzu27



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 3

PostWysłany: Wto Sie 31, 2010 14:15     Temat postu: Susato Low D Whistle Odpowiedz z cytatem

Witam. Bardzo chciałabym zacząc przygodę z Whistle więc mam kilka pytań. Gdzie mogę kupic Susato Low D Whistle, ile kosztuje i czy trudno się na tym gra? Grałam już na klarnecie, flecie prostym i teraz gram na saksofonie. Naprawdę bardzo chciałabym grac na Susato Low bo podoba mi się jego barwa dźwięku i w ogóle. Chciałam się też dowiedziec czy w tym filmie to jest Susato low D? Oto link http://www.youtube.com/user/usfenderfsdlx#p/u/3/YGdz-dBaltA.

Zapomniałam. Jeszcze jedno gdzie bym mogła kupić Susato high whistle?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Efraim



Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 17
Skąd: Mazury/Gdańsk

PostWysłany: Czw Wrz 02, 2010 13:21     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej!
Rozumiem, że interesuje Cię nowy egzemplarz? Jeśli tak, to jedną z możliwości jest odwiedzenie internetowego sklepu: Bigwhistle
Czasem oglądam ofertę i whistle susato całkiem przyzwoite ceny tam mają.
Jeśli chodzi o filmy z Susato Low D w roli głównej, to mógłbym zaproponować np ten http://www.youtube.com/watch?v=YGdz-dBaltA
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Uzu27



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 3

PostWysłany: Czw Wrz 02, 2010 13:51     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie. Nie musi być nowy. Dobrze by było jak by ktoś miał na sprzedaż w Polsce Mam jeszcze jedno pytanie. Czym się różni susato tuneable od zwykłego? W internecie jeszcze znalazłam taki instrument tylko nie wiem czy on się zalicza od whistli. Nazywa się Andean quenas. Czy może wiecie gdzie w Polsce można kupić coś takiego? Może być używane
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Czw Wrz 02, 2010 14:49     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tunable to whistle, który można dostrajać do reszty instrumentów z którymi ma grać. Taki whistle jest zwykle dwuczęściowy i dostrajanie polega na wysuwaniu części przebierki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adidadi



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 261
Skąd: Szczytno/Olsztyn

PostWysłany: Pon Wrz 06, 2010 20:10     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z takimi pytaniami typu: co znaczy tuneable? odsyłam do poczytania innych tematów na forum gdzie praktycznie wszystko o whistlach zostało już powiedziane. Co do Andean quenas to jest to jest to po prostu quena (czyt. kena) czyli flet "etniczny" pochodzący z Ameryki Południowej. Z whistlem ma tylko tyle wspólnego, że też jest dęty, i że ma 6 otworów. Zadęcie i brzmienie to już inna historia. Można to kupić na allegro albo na ebayu, ale raczej to będzie kiepsko strojący i brzmiący szajs, który sobie można co najwyżej na ścianę powiesić. Mój szwagier jest Peruwiańczykiem i gra na tym instrumencie (zrobionym przez siebie) i twierdzi, że w Polsce się nie dostanie dobrej queny. Może się jednak trafi:)
_________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
soulman



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 13
Skąd: Sandomierz

PostWysłany: Pon Wrz 06, 2010 20:16     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Susato Low D jest bardzo przyjemnym instrumentem. Kiedyś taki posiadałem. Ma podstawową zaletę, w przeciwieństwie do metalowych - brzmi niezależnie od temperatury.
Ale ma jedno ale - jest smuklejszy niż np. Howardy, czy Kerry, więc ma szerszy rozstaw dziurek. Musisz mieć naprawdę długie palce, żeby swobodnie na nim grać.

Ja swój kupiłem w ciekawy sposób - kolega był w NY, i zamówiłem w sklepie, który dostarczył flet prosto do hotelu.
Ew. poproś kogoś, kto lata na zachód, żeby Ci przywiózł. Ew. sklep internetowy - coraz więcej ich wysyła do Polski. Kwestia ustalenia sposobu zapłaty (PayPal lub karta) i przesyłki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group