Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

nie mog? wydoby? ?ADNEGO d?wi?ku z fletu! - HELP

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Flet irlandzki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Chimalmita

PostWysłany: Pią Lis 19, 2010 15:42     Temat postu: nie mog? wydoby? ?ADNEGO d?wi?ku z fletu! - HELP Odpowiedz z cytatem

Witam,

mam nadziej?,?e nie uznacie mojego pytania za ?art, bo pisz? jak najbardziej serio i licz? na Wasze podpowiedzi...

Kupi?am przez internet drewniany flet poprzeczny firmy Hohner.(mój pierwszy flet) Flet dzi? do mnie dotar?,w pokrowcu,w oryginalnym opakowaniu, porz?dnie zapakowany, wi?c nie ma mowy o uszkodzeniach mechanicznych w czasie transportu. Jest to tzw. Pocket Flute Soprano, dwucz??ciowy. Z?o?y?am go(wszystko idealnie pasuje), dmucham mocno, dmucham s?abiej, a tu nic! Tylko szum powietrza...
Mo?ecie mi powiedzie?, co jest nie tak? Dodam,?e flet ma ??cznie 8 otworów, a roz?o?ony wygl?da tak: http://i54.tinypic.com/awsug6.jpg

Kurcz?, czuj? si? jak idiotka...

Czekam niecierpliwie na podpowiedzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jurbassteck

PostWysłany: Pią Lis 19, 2010 22:43     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten flet jest do?? specyficzny w zad?ciu. Sam si? na takim uczy?em.
Jedyne, co pozostaje to cierpliwo??, powodzenia i nie za?amuj si? Smile
Przy?ó? g?ówk? fletu do tego do?ka pod doln? warg? i spróbuj dmuchn?? w otwór tak, jakby? gwizda?a z lekkim u?miechem (tak na pocz?tek).
Chimalmita

PostWysłany: Sob Lis 20, 2010 14:27     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jurbassteck napisał:
Ten flet jest do?? specyficzny w zad?ciu. Sam si? na takim uczy?em.
Jedyne, co pozostaje to cierpliwo??, powodzenia i nie za?amuj si? Smile
Przy?ó? g?ówk? fletu do tego do?ka pod doln? warg? i spróbuj dmuchn?? w otwór tak, jakby? gwizda?a z lekkim u?miechem (tak na pocz?tek).

Jeeeeest! Very Happy Very Happy
uda?o si?! jest d?wi???k! O ?esz, ale to trudne !! Laughing

"Przy?ó? g?ówk? fletu do tego do?ka pod doln? warg? i spróbuj dmuchn?? w otwór tak, jakby? gwizda?a z lekkim u?miechem" - to chyba najbardziej obrazowa i przydatna wskazówka jak? mog?am dosta? na pocz?tek.

?eby wydoby? z fletu d?wi?k, trzeba si? u?miechn?? - czy to nie pi?kne?
Very Happy

Czy po jakim? czasie ?wicze? uda?o ci si? do ko?ca wyeliminowa? szumy i uzyska? czy?ciutki d?wi?k bez szumu ?

Wieeeelkie dzi?ki za pomoc! Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jurbassteck

PostWysłany: Sob Lis 20, 2010 18:13     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chimalmita napisał:

Czy po jakim? czasie ?wicze? uda?o ci si? do ko?ca wyeliminowa? szumy i uzyska? czy?ciutki d?wi?k bez szumu ?

Niestety.. ale to jest flet drewniany i taki jego urok. Oczywi?cie uda?o si? wyklarowa? d?wi?k, ale delikatny szum pozosta?.
Powodzenia Smile
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Flet irlandzki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: