Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Armenian Duduk
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Nie Gru 13, 2009 15:30     Temat postu: Armenian Duduk Odpowiedz z cytatem

Udało mi się zdobyć ten instrument na ebay'u za rozsądną cenę. Próbuję grać, ćwiczę. Pod tym linkiem można usłyszeć jak gram
Do szopy, hej pasterze
Wiem, że odbiega to od różnych nagrań płytowych ale myślę, że duduk nie jest aż tak straszny. Czekam na jakieś opinie i porady - duduk jest instrumentem podwójno stroikowym.

Kolejne moje nagranie na duduku ze słuchu w tle utworu "Inama Nushif"
Inama Nushif
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
akukuq



Dołączył: 04 Kwi 2008
Posty: 32
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Gru 18, 2009 17:03     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ej, to rzeczywiście jest Twoja wersja kolędy Smile

Nie wiem ile ludzi gra w Polsce na duduku, ale na pewno gra na nim Michał Żak. Był w Armenii razem ze współczłonkami zespołu Lautari. Efektem tej podróży był album Azaran.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Pią Gru 18, 2009 21:47     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak to moja wersja. Na YouTube nagrałem jeszcze
Narnian Lullaby mam nagrane jeszcze "Lulajże Jezuniu" i "Wśród nocnej ciszy" na dniach dodam na YT. Mam dwa stroiki na jednym gra się trudno dużo trzeba powietrza, na drugim lżej. Jeszcze szukam rozwiązania na efekt echa do duduka - żeby dźwięk rozchodził się ale nie odbijał. Wiem, że na różnych fletach gra Mariusz Kowalski, również na duduku. Na tym instrumencie rzeczywiście można grać ledwie słyszalnie ale także głośno i doniośle.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Duana



Dołączył: 24 Paź 2010
Posty: 5

PostWysłany: Pią Gru 10, 2010 22:26     Temat postu: Armenian duduk Odpowiedz z cytatem

Jestem posiadaczką duduka od dwóch tygodni. Jestem na etapie rozgrywania stroika. Mam pytanie: Jak długo zajmuje opanowanie zadęcia? Mój instrument po 15 minutach grania robi fochy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Pią Gru 17, 2010 0:37     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opanowanie zadęcia to sprawa indywidualna, ale nie powinno zajmować to dużo czasu. Na początku trzeba ćwiczyć codziennie po 15-30 minut.
Gdy stroik się otworzy, należy nabrać dużo powietrza i dmuchać. Barwę dźwięku reguluje się poprzez nacist ustami na stroik oraz przesuwaniem regulatora (który jest na stroiku) w górę lub w dół. Jeżeli przesuniemy regulator lekko ku przebierce dźwięk duduka będzie jakby głośniejszy, zaś przesuwając w górę - dźwięk może być syczący, głęboki i niższy. Dzieje się tak gdyż otwór w stroiku rozchyla się bądź zwęża. Stroik bardziej rozychylony wymaga więcej zasobów powietrza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Duana



Dołączył: 24 Paź 2010
Posty: 5

PostWysłany: Sob Sty 01, 2011 20:36     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwszy stroik to była dla mnie masakra. Nie chciał się otwierać, a jak już się otwierał, to za bardzo. Zmarnowałam dużo czasu i sił. Drugi gra elegancko, już przy pierwszym użyciu. Jest delikatniejszy i bardziej się poddaje naciskowi warg. Myślałam, że nie dam rady. Zaczyna mi wracać nadzieja...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Nie Sty 02, 2011 0:23     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stroiki do duduka dzielą się na:
Soft Reed - łatwy w grze
Medium Reed - trochę trudniej się gra
Hard Reed - najtrudniejszy
Jest jeszcze melody reed - coś pomiędzy hard i medium. Każdy kolejny 'reed' (od soft do medium) wymaga większej ilości powietrza i innego nacisku warg na stroik.
Duana mam pytanie: gdzie nabyłaś swój duduk, w jakiej tonaci, cena i ile stroików - jeśli można wiedzieć?

Posiadam wirtualy duduk na komputerze - niebawem dodam na yt kilka aranżacji folkowych, ormiańskich utworów, które zrobiłem w programie fl studio.

Jeszcze ważne uwagi: wlewając odrobinę wody do stroika i zakrywając palcem otwór na końcu potrząsamy lekko 2-3 minuty stroik się szybciej otworzy, do otwierania stroika nie używamy siły i nie otwieramy go mechanicznie; po zakończonej grze dobrze jest oczyścić stroik paskiem papieru z gazety lekko przesuwając go w lini poziomej. Po zamknięciu stroika przesuwamy też 'obręcz' na stroiku góra lub dół - do chwili aż będzie luźno na nim - pomoże to w otwarciu się (łatwo i szybko) stroika poprzez lekkie dmuchnięcie przy zsuniętej zatyczce w otwór od strony przebierki podczas następnej gry. Po grze stroik musi wyschnąć by pozostawiona wilgoć nie dała szansy dla rozwoju pleśni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Pią Sty 07, 2011 23:29     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak wcześniej pisałem podaję link Asa Yarjan / Leran Agcheeg do aranżacji utworów muzyki ormiańskiej. Utwory 'zrobiłem' w programie fl studio, użyłem sekcji smyczkowej, fortepianu, perkusji, akordeonu, duduka, banjo, gitara akustyczna. Utwory na podstawie zapisu nutowego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Boguś



Dołączył: 06 Lut 2011
Posty: 1

PostWysłany: Nie Lut 06, 2011 21:29     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie o zakup duduka, gdzie najlepiej?Po jakiej cenie?
Czy zakup na np. allegro po cenie rzędu 200-240 zł jest rozsądne?
Da się określić jakość przy takim zakupie?
Może jakiś sklep muzyczny posiada w asortymencie?
Proszę o pomoc Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Pon Lut 07, 2011 1:37     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sklepach to raczej rzadko, na allegro chyba są dość dobre instrumenty. Ja zakupiłem na ebay - stroiki są gorsze, ale za 155zł (jakieś 52 usd było) jedna przebierka i dwa stroiki na początek wystarczą by 'oswoić' się z instrumentem. Później trzeba zakupić profesjonalny stroik.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adidadi



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 261
Skąd: Szczytno/Olsztyn

PostWysłany: Sro Lut 09, 2011 14:27     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam prędzej e-bay albo zakup prosto z Armenii. Przynajmniej kupisz dobry instrument. W ogóle jeżeli chodzi o instrumenty ze wschodu i ew. z południa to chyba bardziej opłaca się zamawiać stamtąd albo się przejechać, bo ceny są naprawdę niskie, jak na naszą kieszeń. A w Polsce to zazwyczaj kupisz przywieziony skądś eksponat na ścianę kupiony na straganie, gdzie z tą samą cenę można kupić w miarę profesjonalny sprzęt. Warto zatem zorientować się dobrze i popytać przed zakupem.
_________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Pią Mar 18, 2011 11:41     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na ebay - sklep eduduk, stroiki w wariantach po: 10szt, 5sz, 2sz. Ostatni wariant 2sz cena: 20$ stroiki, wysyłka 9$ - około 100zł. Wyglądają solidnie, mają skórzane zabezpieczenie, opinia o sprzedawcy 100pro. pozytyw, wysyła z Armenii.
Jak zauważył Adam instrumenty te w tym kraju nie są drogie (oczywiście są pamiątkowe za 5 dolarów też można dostać). Moim zdaniem płaci się w Europie za 'egzotyczność' instrumentu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adidadi



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 261
Skąd: Szczytno/Olsztyn

PostWysłany: Pią Mar 18, 2011 12:13     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie się zastanawiam czy nie zamówić sobie instrumentu z tego sklepu, który podałeś. Ceny mają dobre. Ciekawe jak z jakością.
_________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Pią Mar 18, 2011 14:37     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym chciał od nich stroiki, wizualnie jest ok, opis duduka i info o dostępnych key'ach jest. Ludzie mu/im piszą, że dźwięk jest miły, ładny etc. Kto wie może to jest dobra tania firma - mają dużo zadowolonych klientów. Ja mam ponad 20 dni na zamówienie lub do póki nie wyprzedają - muszę tylko zasilić jakoś paypal (nie wiem czy jak wpłacę środki z konta mamy to dotrą na mojego pp - dane konta bankowego (imię i nazwisko) muszą być identyczne z danymi pp; choć czytałem, że ludzie zasilają paypal przelewem pocztowym i działa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Wto Mar 22, 2011 0:40     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalazłem jeszcze taką ofertę:
http://cgi.ebay.com/DUDUK-ARMENIAN-PROFESSIONAL-2-REED-Case-INSTRUCTIONS-/150502611488?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item230aa79a20
- ponoć ten duduk jest strojony i stroiki też oraz sygnowany. Cena z wysyłką jakieś 158zł
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group