Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomo¶ciZaloguj się, by sprawdzić wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Jak stweakować Clarke'a? :)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomo¶ć
Kitt



Doł±czył: 18 Mar 2011
Posty: 7
Sk±d: KrakĂłw

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2011 13:07     Temat postu: Jak stweakować Clarke'a? :) Odpowiedz z cytatem

Cześć,
Nabyłem właśnie na ebayu Clarke Original (ten z drewienkiem w ustniku). Z wyglądu bardzo fajny - ale bierze za dużo powietrza... Smile
Podobno można go z powodzeniem tweakować (np. tu sprzedają już po przeróbce). Robił ktoś z Was coś takiego? Jakieś rady? Szukałem jakiegoś howto w necie, ale nie znalazłem.
Na zdjęciu widać, że wlot powietrza jest trochę spłaszczony - może trzeba podnieść trochę tę drewnianą kosteczkę i uszczelnić z dołu?
Powrót do góry
Ogl±da profil użytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć
Kitt



Doł±czył: 18 Mar 2011
Posty: 7
Sk±d: KrakĂłw

PostWysłany: Pon Kwi 18, 2011 12:55     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrobiłem tak:
1. Wsunąłem do kanału powietrznego docięty odpowiednio kawałek plastikowej karty bankomatowej.
2. ¦cisnąłem ustnik za "boki" odpowiednim ściskiem (żeby się nie "rozjechały").
3. Dogiąłem od góry blaszany kanał powietrzny od strony "języczka" (tzn. nie od tej gdzie się dmucha, tylko tej drugiej).
4. WyciÄ…gnÄ…Ĺ‚em plastikowÄ… kartÄ™.
5. Dogiąłem lekko "języczek" tak, aby był widoczny w szczelinie patrząc z tej strony, z której się dmucha.

Efekt - dużo mniejsze zużycie powietrza, łatwiejsze przedęcie, lepsze IMO brzmienie.
Powrót do góry
Ogl±da profil użytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group