Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dorabianie korpusów

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Ró?ne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lulu

PostWysłany: Wto Lip 05, 2011 21:55     Temat postu: Dorabianie korpusów Odpowiedz z cytatem

Ciekawi mnie kwestia dorabiania korpusów do istniej?cych ju? ustników. Chcia?bym tak?e rozpocz?? dyskusje na temat tego co mo?na "wycisn??" z jednego ustnika - korpusy w jakich tonacjach mo?na dorobi?, na ile jest to skomplikowane itp.

A teraz moje og?oszenie: (zastanawiam si? czy ten temat nie powinien, od tego momentu znajdowa? si? w dziale "bazar")
Poszukuj? osoby, która jest w stanie dorobi? (oczywi?cie za odpowiedni? op?at?) korpus do g?ówki od Goldfincha low D. Marz? o korpusach w ni?szych tonacjach, lecz je?eli kto? z Was jest w stanie dorobi? jak?? krótsz? "rur?" to b?d? wielce zadowolony. Dodam jeszcze, ?e nie oczekuje czego? wielce profesjonalnego. Nie sta? mnie na jakiego? Burka, Goldiego czy Reviola low C, wi?c poszukuj? ta?szej alternatywy, by do?wiadczy? low whistli w innych tonacjach.

Do stworzenia tego tematu zainspirowa? mnie fragment postu Adama Prószy?skiego
Cytat:
Kiedys na bazie ustnika od Howarda zrobilem sobie set od F w dó? do Bb

Mam nadziej?, ?e to o czym mówi? nie jest niewykonalne Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adidadi

PostWysłany: Sro Lip 06, 2011 16:31     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziwi mnie, ?e posiadaj?c ustnik od Goldfincha nie zg?osi?a? si? z tym zapytaniem do producentów tego zacnego fleciszcza, którzy to chyba najlepiej wiedz? jak dorobi? przebierk? do ustnika w?asnej produkcji.
Powrót do góry
Lulu

PostWysłany: Czw Lip 07, 2011 8:34     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przypuszcza?em, ?e jaki? sprytny u?ytkownik mo?e zada? mi takie pytanie Very Happy

Z tego co mi wiadomo ka?dy Goldfinch jest zbudowany na zasadzie korpus w tonacji x + ustnik dla tej (i tylko dla tej) tonacji, czyli Panowie Szczygie? nie tworz? setów. Pó? roku temu rozmawia?em z Jakubem i powiedzia?, ?e obecnie nie planuj? produkcji whistli w tonacjach poni?ej low D.
Z tych informacji wnioskuje, (uwzgl?dniaj?c profesjonalizm makerów i ich ch?? tworzenia mo?liwie najlepszych whistli) ?e "to nie jest robota dla nich" Wink

Nie w?tpi? w umiej?tno?ci Pana Waldka i Jakuba, jednak rozumiem, ?e s? skupieni na swych obecnych instrumentach. Spójrzmy prawdzie w oczy - nie rozpoczn? pracy nad now? tonacj? tylko dla tego, ?e jeden cz?owiek "wystosuje" uprzejm? pro?b? Smile

Dlatego licz? na którego? z tutejszych forumowiczów.
Powrót do góry
Feaorn

PostWysłany: Pią Lip 08, 2011 14:48     Temat postu: Sety Odpowiedz z cytatem

Mówi?c najogólniej - ?eby uzyska? optymalne w?a?ciwo?ci instrumentu, staramy si?, by ka?dy gwizdek by? jak najlepiej dopasowany do tonacji, a zatem przebierki. W zwi?zku z tym obecnie nie mamy w planach tworzenia podobnych setów, bo nie w ka?dej konfiguracji sprawdza?y by si? równie zadowalaj?co, co oddzielne, niezale?ne whistle z w?asnymi gwizdkami.

Niemniej, cz?sto zdarza nam si? realizowa? indywidualne zamówienia, które zawsze s? nam ciekawym wyzwaniem. I mimo, ?e powstaj? w ten sposób zwykle instrumenty jednostkowe, "prototypowe" i nie zawsze kontynuowane w wi?kszej serii, taka mo?liwo?? zawsze istnieje. Tak powsta?y np. mid G, mid Gis, low F, high Es i high C. Niektóre z nich nied?ugo wejd? do sta?ej oferty (aktualnie s? tylko na specjalne zamówienie).

Troszk? wi?c eksperymentowali?my z ró?nymi tonacjami i ró?nymi gwizdkami, wi?c gdyby interesowa?y Ci? jakie? przebierkowe eksperymenty, to zapraszamy, aczkolwiek uwa?amy, ?e tzw. sety obarczone s? sporymi kompromisami Smile
przemek

PostWysłany: Sob Lip 09, 2011 22:19     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i te? high F dla mnie!
Feaorn

PostWysłany: Wto Lip 12, 2011 16:02     Temat postu: Goldfinch F Odpowiedz z cytatem

Prawda, Przemku!

Swoj? drog?, musisz wiedzie?, ?e Twój F to jedyny egzemplarz takiego Goldfincha F, jaki obecnie istnieje. Smile
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Ró?ne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: