Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jakie low D polecacie???
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
poznanskapyrka

PostWysłany: Pon Sty 28, 2008 21:50     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przemek napisał:
Cytat:
airy s? fajne ale dobre zagranie air'a jest du?o trudniejsze ni? zagranie technicznie trudnego jiga.

?WI?TE S?OWA!!!

pewnego dnia cz?owiek si? budzi i dochodzi do wniosku, i? zbyt mocno skupia? si? przez lata na odgrywaniu technicznych majstersztyków. wy?wiczy? sztuczki i my?la?, ?e potrafi wszystko w muzyce.
Ale chyba to tak jest na pocz?tku, ?e wydaje si?, ?e super szybko i super trudno technicznie to jest w?a?nie TO.
a tymczasem jeden dobrze zagrany d?wi?k mo?e by? ca?? esencj?.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Barfly

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 10:16     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poznanskapyrka napisał:
pewnego dnia cz?owiek si? budzi i dochodzi do wniosku, i? zbyt mocno skupia? si? przez lata na odgrywaniu technicznych majstersztyków. wy?wiczy? sztuczki i my?la?, ?e potrafi wszystko w muzyce.
Ale chyba to tak jest na pocz?tku, ?e wydaje si?, ?e super szybko i super trudno technicznie to jest w?a?nie TO.
a tymczasem jeden dobrze zagrany d?wi?k mo?e by? ca?? esencj?.

Kolejne Świ?te S?owa!
Aaa-Meent! Very Happy
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
michal18c

PostWysłany: Pią Lut 01, 2008 11:17     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak wygl?ga sprawa z zakrywaniem otworów na low whistle, bo w porównaniu z tin otwory s? znacznie oddalone
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
poznanskapyrka

PostWysłany: Pią Lut 01, 2008 16:07     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

michal18c napisał:
a jak wygl?ga sprawa z zakrywaniem otworów na low whistle, bo w porównaniu z tin otwory s? znacznie oddalone

kwestia przyzywczajenia. niektórzy graj? na low tzw.technik? dudziarsk?, zakrywaj?c dziurki nie opuszkami a dalsz? cz??ci? palca (tj.drugim paliczkiem....nie wiem jak to inaczej napisa?. ...Smile wtedy jest ?atwiej zakry?, zw?aszcza je?li si? ma stosunkowo krótkie place. ja jednak polecam zakrywanie otworów opuszkami, bo opuszki s? bardziej czu?e i dzi?ki temu ?atwiej nimi robi? glissanda i inne bajery.poza tym jak si? nauczysz gra? opuszkami to nie b?dziesz mia? potem problemu przy przej?ciu na ?aden oklapowany instrument.
Feaorn

PostWysłany: Pią Lut 01, 2008 19:46     Temat postu: Conanowe ?apska... Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, co bym zrobi?, gdyby nie piper's grip. Smile Mi osobi?cie korzystanie z opuszków w przypadku low whistle wydaje si? bardzo niewygodne. O ile mi wiadomo, niektórzy korzystaj? z ?ama?ców, jedn? r?k? tak, drug? siak. Np. w prawej r?ce wykorzystuj? ma?y paluszek do ostatniej dziurki. Szcz??liwie si? z?o?y?o, ?e mam ?apy "jak bochenki chleba" (jak to swego czasu im? Howard opisa? swego ulubionego bohatera - Conana ca?kiem barbarzy?skiego. Smile ). No, mo?e nie bochenki, ale z pewno?ci? spore bu?eczki. Wink

Aha! Przydatny link dla tych, którzy ucz? si? swojego dudziarskiego chwytu:
"http://www.thewhistleshop.com/beginners/lowd/lowd.htm"
Powrót do góry
Luki

PostWysłany: Sob Lut 02, 2008 15:56     Temat postu: Re: Conanowe ?apska... Odpowiedz z cytatem

Ja stosuj? wspomniany sposób kombinowany. W lewa r?ka zaprywa otwory opiszkami, a prawa takim piper grip Smile. Dla mnie taki uk?ad jest najbardziej wygodny i mog? go bezpo?rednio przenie?? na flet, gdzie pasuje znakomicie. Próbowa?em gra? samymi opuszkami, ale taki sposób gry wymaga? szerokiego roz?o?enia ramion, co by? nie wygodne, a poza tym kciuk w prawej r?ce nie si?ga? wygodnie rurki. My?l?, ?e na wybór rodzaju trzymania ma nie tylko wielko?? r?ki, ale i d?ugo?? i grubo?? poszczególnych palców.
Chcia?bym mie? ?rodkowy palec prawej r?ki nieco grubszy Wink.
Czy wspó?czesna medycyna przeprowadza operacje pogrubienia palca?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adidadi

PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 11:30     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanko. Gdzie mo?na kupi? tego Burke DBSBT High D, za ile i czy bardziej si? to op?aca ni? Kerry Chieftain mezzo D ?
Powrót do góry
Luki

PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 16:51     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adidadi napisał:
Mam pytanko. Gdzie mo?na kupi? tego Burke DBSBT High D, za ile i czy bardziej si? to op?aca ni? Kerry Chieftain mezzo D ?

Sprz?t Buke'a mo?na kupi? na stronie jego sklepu: http://www.burkewhistles.com
Ja tak zrobi?em i oby?o si? bez problemów. Instrumenty s? wysy?ana praktycznie od r?ki i raczej udaje si? omin?? c?o, gdy? pan Burke zani?a warto?? przesy?ki poni?ej progu c?a. Niestety p?atno?? musi odby? si? przy u?yciu karty kredytowej. Tu przyszed? z pomoc? mi kolega, który ma karte "kredytow? - prepaidow?" - niedroga i bezpieczna rzecz, gdy? nie mo?na wyda? wi?cej ni? si? wp?aci?o na konto karty.
Na DBSBT gra si? ?wietnie, whistle gra bardzo dok?adnie i czysto. Reaguje na najdrobniejsze zmiany ci?nienia powietrza, nie skrzypi i po prostu gra tak jak chcemy. Potrzebuje niewiele powietrza, o wiele mniej ni? Kerry Songbird Hi D, ale sprawia wra?enie cichszego, d?wi?k DBSBT sprawia wra?enie pozbawionego wielu sk?adowych, które posiadaj? instrumenty Phila Hardyego, jest bardziej skupiony, wydaje si? cichy ale przebija si? przez t?o muzyczne. Nie porównywa?em go do Chieftaina, gdy? go nie posiadam, ale jako takie odniesienie mo?e przedstawi? Przemek, gdy? posiada i Kerry Songbirda i Chieftaina Hi D. Z tego co Przemek opowiada?, to Chieftain Hi D gra g?o?niej od Songbirda Hi D i wymaga pot??niejszego oddechu.

Porówna?em ceny Burka(170$) i Chieftaina Mezzo(80Ł) i przy obecnym kursie dolara i funta ceny s? podobne na korzy?? Chieftaina, przy czym DBSBT mo?na stroi?, a ta?szej wersji Chieftaina z któr? porównuj? cen? nie mo?na stroi?.
Powrót do góry
Adidadi

PostWysłany: Pią Lut 08, 2008 20:47     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy jest znacz?ca ró?nica w brzmieniu mi?dzy brass i aluminium?
Powrót do góry
michal18c

PostWysłany: Pią Lut 08, 2008 21:36     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem jaka? nieznaczna jest. Wszystko zale?y od tworzywa z jakiego instrument jest wykonany, ale bardziej rozbudowan? odpowied? udziel? Ci whistletowi?ci ze sta?em, którzy maj? do?wiadczenie i zapewne na niejednym whistlu ju? grali.
Powrót do góry
Adidadi

PostWysłany: Sob Lut 09, 2008 11:06     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To, ?e ró?nica jest to wiem. Tylko czy du?a. Zastanawia mnie to, bo aluminium jest ?atwiejsze w utrzymaniu i nie wiem czy dla wygody nie lepiej kupi? w?a?nie aluminiowego. Kto? mi pomo?e?
Powrót do góry
Barfly

PostWysłany: Sob Lut 09, 2008 23:42     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet je?eli jest jakas ró?nica, to ci??ko obiektywnie stwierdzi? czy na plus, czy na minus któregokolwiek materia?u. Ci??ko te? powiedzie? czy du?a, czy ma?a. To kwestia zbyt indywidualna.

Ale... zak?adaj?c nawet, ?e jaka? ró?nica jest, to my?l?, ?e tak naprawd? du?o wi?ksze ró?nice wynikaj? z samej konstrukcji ustnika i ze sposobu grania poszczególnych osób. Bo ró?nice s?yszy si? te? pomi?dzy muzykami, cho?by i grali na tym samym instrumencie. Na whistlu te? mo?na brzmie? ro?nie w zale?no?ci od w?asnych upodoba?, technik, sztuczek, przyzwyczaje? - inaczej graj?c "przez z?by", inaczej graj?c bardziej bezpo?rednio itp itd.

Innymi s?owy, chcia?em powiedzie?, ?e, moim skromnym zdaniem, nie warto si? nad tym zbyt d?ugo zastanawia?, tylko bra? co wygodniejsze i skupi? si? na samym graniu. Je?eli instrument jest z wysokiej pó?ki, to bardzo ma?o prawdopodobne, ?e b?dzie mia? jakie? znaczne wady konstrukcyjne, które uniemo?liwi? nam dobre granie. Z dobrym narz?dziem b?dziemy mogli si? skupi? tylko na graniu, bez zb?dnego zastanawiania si? jak brzmimy, bo b?dziemy brzmie? po prostu jak my Czyli dobrze Smile
michal18c

PostWysłany: Nie Lut 10, 2008 12:10     Temat postu: Mój low whistle Odpowiedz z cytatem

O to mój low whistle d tunable
http://www.wrzuta.pl/audio/v7aqifqK5C/
http://www.wrzuta.pl/audio/naopiTEO2d/
http://www.wrzuta.pl/obraz/aF7NezjSPR/
Powrót do góry
Marek

PostWysłany: Nie Lut 10, 2008 16:36     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cze??
Chcia?em doda?, ?e te nagrania zrobi?em na uszkodzonym przedwzmacniaczu mikrofonowym i bez wi?kszych stara?.
Micha? Smile gdybym wiedzia?, ?e tutaj umie?cisz te nagrania to bym si? bardziej postara? Embarassed
Low D by? robiony tak, aby gra?o si? ?atwo 2 oktawy, d?wi?k C w pierwszej oktawie to oxx ooo w drugiej oktawie oxx xxo. Odleg?o?? mi?dzy 1 a 3 otworem od do?u to 7,6cm. Średnica wewn?trzna 22mm. Mog?em zrobi? oczywi?cie odleg?o?? mniejsz? od 7,6cm zmniejszaj?c ?rednic? otworu pierwszego z tym ?e instrument by?by cichszy i aby d?wi?k E w drugiej oktawie gra? czy?ciej trzeba by by?o mocniej dmuchn??.
Pozdrawiam
Powrót do góry
michal18c

PostWysłany: Nie Lut 10, 2008 17:06     Temat postu: nagranie Odpowiedz z cytatem

Marek napisał:

Micha? Smile gdybym wiedzia?, ?e tutaj umie?cisz te nagrania to bym si? bardziej postara?

Nagranie nie jest wcale takie z?e. Ja tu gdzie? na forum umie?ci?em swoje nagranie "The Inner Light" zrobione player'em mp3. Jak na domowe warunki my?l?, ?e nie jest ?le Smile

A tu opinia o whistlach Marka od Tony'ego Hinnigan'a:

Tak wi? my?l?, ?e instrument jest jak najbardziej ok. i kto wie mo?e Tony zabierze ze sob? jaki? z Polski. Napisa?em by skontaktowa? si? z Markiem osobi?cie je?eli b?dzie chcia?.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

Skocz do: