Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Flet poprzeczny HOHNER- czy ktoś miał z nim styczność?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Erin_Woods



Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 6
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sie 01, 2011 19:55     Temat postu: Flet poprzeczny HOHNER- czy ktoś miał z nim styczność? Odpowiedz z cytatem

Postanowiłam nauczyc sie gry na flecie poprzecznym i na początke, żeby było taniej zaopatrzyłam sie we flet poprzeczny (drewniany) firmy Hohner (sopranowy).
Dodam, że jestem samoukiem i dopiero zaczynam grać i nie wiem, czy to był dobry zakup na początek- w sensie czy to dobry flet dla amatora?
Jeżeli ktokolwiek miał styczność z tym fletem i ma jakiekolwiek porównanie, to jestem ciekawa opinii na temat tych fletów...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Syrinks



Dołączył: 10 Gru 2011
Posty: 37
Skąd: Pyrlandia

PostWysłany: Sob Gru 10, 2011 23:48     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy temat jeszcze aktualny Smile

Uważam, że to dobry zakup dla początkującej osoby. Nie warto pakować się od razu w drogi instrument, bo nie wiadomo czy coś z tego wyjdzie Wink
Dodam, że jestem jeszcze młoda i gram niewiele ponad 5 lat, no ale jakieś doświadczenie już mam Laughing
Z ciekawości spytam, gdzie i za ile można taki flecik dostać? - chętnie bym sobie na takim "popitoliła", w internecie znalazłam tylko plastikowe Yamahy, ale wolałabym drewniany flecik, z tego co mi wiadomo Hohner to dobra firma Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
fishman



Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 59
Skąd: Toruń

PostWysłany: Pon Gru 12, 2011 14:41     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Syrinks!

Whistle ma tą przewagę, że jest tańszy, prostszy i koniec końców i tak poprowadzi do poprzeka Very Happy

Jeżeli już grasz na blaszanym, może byś posłuchała flecistkę z Cherish The Ladies? Pomyka na whistlu oraz na metalowym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Syrinks



Dołączył: 10 Gru 2011
Posty: 37
Skąd: Pyrlandia

PostWysłany: Pon Gru 12, 2011 19:20     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej fishmanie!

Ale ten Hohner to taki malutki flecik, bez klapek, podejrzewam, że nie był wcale droższy od Whistla (czy prostszy? nie wiem, zaczynałam od prostego i whistla tylko raz w rękach trzymałam) Wink Wypatrzyłam taki nawet na allegro - niestety sprzątnęli mi go sprzed nosa Evil or Very Mad

A chętnie posłucham Smile Jak dotąd to słucham głównie Iana Andersona, Grega Patillo, sir Galway'a no i nawet na koncercie Emmanuela Pahuda byłam Laughing

Zawsze lubiłam dźwięk drewnianych poprzeków, niestety ich ceny zwalają z nóg Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Erin_Woods



Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 6
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Gru 30, 2011 23:52     Temat postu: Hohner Odpowiedz z cytatem

Ja wylicytowałam swój flet Hohnera za ok 50zł i raczej nie bywa droższy niż 80zł.
Prawdę mówiąc trochę straciłam zapał do nauki gry na tym flecie (praca, studia, zmęczenie, mało czasu itp), tym bardziej, że trochę trudno nauczyć się prawidłowo dmuchać w ustnik... Pewnie będę miała jeszcze "nawrót" i znowu popróbuję nauki, a jak nadal nie będę zachwycona postępami, to albo poszukam nauczyciela (przynajmniej na 2-3 lekcje), albo wystawię flet na allegro ;p
Korci mnie jeszcze zakup okaryny- też ma ładny dźwięk.

Cały czas się zastanawiam, czy z blaszanym fletem te początki nauki nie byłyby jednak ciut łatwiejsze (chociażby ze względu na wyprofilowany ustnik)...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Syrinks



Dołączył: 10 Gru 2011
Posty: 37
Skąd: Pyrlandia

PostWysłany: Sob Gru 31, 2011 11:19     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety mi sprzątnęli go z allegro, a w necie nie mogę go nigdzie odnaleźć, ale będę przeglądać oferty to może w końcu się uda...
Nauczyciel na początek to zawsze dobra 'rzecz' Laughing, ale jeżeli byś chciała sprzedać, to ja jestem chętna żeby odkupić Wink

To prawda, na blaszaku trochę inaczej ustawia się wargi, chociaż trudno mi powiedzieć czy łatwiej. No i w dobrego blaszaka trzeba zainwestować. Nie warto się pakować w te po 500zł, bo to ani dźwięku nie ma, ciężko się gra, a po roku najczęściej rozsypuje się tak, że już nic z tym nie można zrobić. Najlepiej jest na początek wypożyczyć albo kupić chociażby używaną Yamahę (wyprodukowaną w Japonii!) za co najmniej ok. 1200zł. Jeżeli jest w pobliżu szkoła muzyczna albo ognisko muzyczne to może warto skontaktować się z nauczycielem, który tam uczy. Może coś doradzi albo zna kogoś, kto chce się pozbyć blaszaka w dobrej cenie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Erin_Woods



Dołączył: 01 Sie 2011
Posty: 6
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Gru 31, 2011 18:45     Temat postu: Faaaajnie... ;p Odpowiedz z cytatem

To czuję się "pocieszona" Wink Ale dobra! Będe mieć n uwadze, żeby flet od razu sprzedać tobie Smile
Czyli jeszcze trochę pogram na tym flecie, popróbuję...
Jakis czas temu był na allegro flażolet Dixona (altowy) za ok 160-180zl. Do dziś żaluje, że nie kupilam...
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulu



Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 51
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sob Gru 31, 2011 22:52     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli poszukujesz altowych whistli to nie ma co żałować tego dixona Wink
Nie wiem dokładnie jakiej tonacji poszukujesz, ale Panowie Szczygieł tworzyli już instrumenty w F, G i G# (mówiąc o altowych). Możliwość zakupu takich whistli jest więc... goldfinch.eu Co ja mogę więcej powiedzieć - mam loła w D i nie czuję bym potrzebował czegoś więcej w tej tonacji! Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Syrinks



Dołączył: 10 Gru 2011
Posty: 37
Skąd: Pyrlandia

PostWysłany: Nie Mar 18, 2012 22:36     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie udało mi się wylicytować w.w. Hohnera na allegro. Teraz pozostało mi czekać na listonosza Laughing Jak się w nim połapię (a nie powinno być większych problemów, bo ostatnio sporo na prostym grałam) to napiszę coś więcej i może jakieś nagranie uda mi się wrzucić Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Syrinks



Dołączył: 10 Gru 2011
Posty: 37
Skąd: Pyrlandia

PostWysłany: Sob Mar 31, 2012 23:40     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=wuALQMwTckA&feature=youtu.be
moje nagranie "Inis Mona" na Hohnerze, moją opinię o tym świetnym instrumencie znajdziecie w opisie Wink
Czekam na Wasze opinie i sugestie Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Syrinks



Dołączył: 10 Gru 2011
Posty: 37
Skąd: Pyrlandia

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2012 21:12     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=neBj-Oj-7UM&feature=youtu.be

Tym razem dam posłuchać w pierwszej oktawie Very Happy
Skyforger - "Migla, migla, rasa, rasa"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group