Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Flet poprzeczny HOHNER- czy kto? mia? z nim styczno???

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Erin_Woods

PostWysłany: Pon Sie 01, 2011 19:55     Temat postu: Flet poprzeczny HOHNER- czy kto? mia? z nim styczno??? Odpowiedz z cytatem

Postanowi?am nauczyc sie gry na flecie poprzecznym i na pocz?tke, ?eby by?o taniej zaopatrzy?am sie we flet poprzeczny (drewniany) firmy Hohner (sopranowy).
Dodam, ?e jestem samoukiem i dopiero zaczynam gra? i nie wiem, czy to by? dobry zakup na pocz?tek- w sensie czy to dobry flet dla amatora?
Je?eli ktokolwiek mia? styczno?? z tym fletem i ma jakiekolwiek porównanie, to jestem ciekawa opinii na temat tych fletów...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Syrinks

PostWysłany: Sob Gru 10, 2011 23:48     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy temat jeszcze aktualny Smile

Uwa?am, ?e to dobry zakup dla pocz?tkuj?cej osoby. Nie warto pakowa? si? od razu w drogi instrument, bo nie wiadomo czy co? z tego wyjdzie Wink
Dodam, ?e jestem jeszcze m?oda i gram niewiele ponad 5 lat, no ale jakie? do?wiadczenie ju? mam Laughing
Z ciekawo?ci spytam, gdzie i za ile mo?na taki flecik dosta?? - ch?tnie bym sobie na takim "popitoli?a", w internecie znalaz?am tylko plastikowe Yamahy, ale wola?abym drewniany flecik, z tego co mi wiadomo Hohner to dobra firma Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
fishman

PostWysłany: Pon Gru 12, 2011 14:41     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cze?? Syrinks!

Whistle ma t? przewag?, ?e jest ta?szy, prostszy i koniec ko?ców i tak poprowadzi do poprzeka Very Happy

Je?eli ju? grasz na blaszanym, mo?e by? pos?ucha?a flecistk? z Cherish The Ladies? Pomyka na whistlu oraz na metalowym.
Powrót do góry
Syrinks

PostWysłany: Pon Gru 12, 2011 19:20     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej fishmanie!

Ale ten Hohner to taki malutki flecik, bez klapek, podejrzewam, ?e nie by? wcale dro?szy od Whistla (czy prostszy? nie wiem, zaczyna?am od prostego i whistla tylko raz w r?kach trzyma?am) Wink Wypatrzy?am taki nawet na allegro - niestety sprz?tn?li mi go sprzed nosa Evil or Very Mad

A ch?tnie pos?ucham Smile Jak dot?d to s?ucham g?ównie Iana Andersona, Grega Patillo, sir Galway'a no i nawet na koncercie Emmanuela Pahuda by?am Laughing

Zawsze lubi?am d?wi?k drewnianych poprzeków, niestety ich ceny zwalaj? z nóg Rolling Eyes
Powrót do góry
Erin_Woods

PostWysłany: Pią Gru 30, 2011 23:52     Temat postu: Hohner Odpowiedz z cytatem

Ja wylicytowa?am swój flet Hohnera za ok 50z? i raczej nie bywa dro?szy ni? 80z?.
Prawd? mówi?c troch? straci?am zapa? do nauki gry na tym flecie (praca, studia, zm?czenie, ma?o czasu itp), tym bardziej, ?e troch? trudno nauczy? si? prawid?owo dmucha? w ustnik... Pewnie b?d? mia?a jeszcze "nawrót" i znowu popróbuj? nauki, a jak nadal nie b?d? zachwycona post?pami, to albo poszukam nauczyciela (przynajmniej na 2-3 lekcje), albo wystawi? flet na allegro ;p
Korci mnie jeszcze zakup okaryny- te? ma ?adny d?wi?k.

Ca?y czas si? zastanawiam, czy z blaszanym fletem te pocz?tki nauki nie by?yby jednak ciut ?atwiejsze (chocia?by ze wzgl?du na wyprofilowany ustnik)...
Powrót do góry
Syrinks

PostWysłany: Sob Gru 31, 2011 11:19     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety mi sprz?tn?li go z allegro, a w necie nie mog? go nigdzie odnale??, ale b?d? przegl?da? oferty to mo?e w ko?cu si? uda...
Nauczyciel na pocz?tek to zawsze dobra 'rzecz' Laughing, ale je?eli by? chcia?a sprzeda?, to ja jestem ch?tna ?eby odkupi? Wink

To prawda, na blaszaku troch? inaczej ustawia si? wargi, chocia? trudno mi powiedzie? czy ?atwiej. No i w dobrego blaszaka trzeba zainwestowa?. Nie warto si? pakowa? w te po 500z?, bo to ani d?wi?ku nie ma, ci??ko si? gra, a po roku najcz??ciej rozsypuje si? tak, ?e ju? nic z tym nie mo?na zrobi?. Najlepiej jest na pocz?tek wypo?yczy? albo kupi? chocia?by u?ywan? Yamah? (wyprodukowan? w Japonii!) za co najmniej ok. 1200z?. Je?eli jest w pobli?u szko?a muzyczna albo ognisko muzyczne to mo?e warto skontaktowa? si? z nauczycielem, który tam uczy. Mo?e co? doradzi albo zna kogo?, kto chce si? pozby? blaszaka w dobrej cenie Smile
Powrót do góry
Erin_Woods

PostWysłany: Sob Gru 31, 2011 18:45     Temat postu: Faaaajnie... ;p Odpowiedz z cytatem

To czuj? si? "pocieszona" Wink Ale dobra! B?de mie? n uwadze, ?eby flet od razu sprzeda? tobie Smile
Czyli jeszcze troch? pogram na tym flecie, popróbuj?...
Jakis czas temu by? na allegro fla?olet Dixona (altowy) za ok 160-180zl. Do dzi? ?aluje, ?e nie kupilam...
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Lulu

PostWysłany: Sob Gru 31, 2011 22:52     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je?eli poszukujesz altowych whistli to nie ma co ?a?owa? tego dixona Wink
Nie wiem dok?adnie jakiej tonacji poszukujesz, ale Panowie Szczygie? tworzyli ju? instrumenty w F, G i G# (mówi?c o altowych). Mo?liwo?? zakupu takich whistli jest wi?c... goldfinch.eu Co ja mog? wi?cej powiedzie? - mam lo?a w D i nie czuj? bym potrzebowa? czego? wi?cej w tej tonacji! Very Happy
Powrót do góry
Syrinks

PostWysłany: Nie Mar 18, 2012 22:36     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W?a?nie uda?o mi si? wylicytowa? w.w. Hohnera na allegro. Teraz pozosta?o mi czeka? na listonosza Laughing Jak si? w nim po?api? (a nie powinno by? wi?kszych problemów, bo ostatnio sporo na prostym gra?am) to napisz? co? wi?cej i mo?e jakie? nagranie uda mi si? wrzuci? Rolling Eyes
Powrót do góry
Syrinks

PostWysłany: Sob Mar 31, 2012 23:40     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=wuALQMwTckA&feature=youtu.be
moje nagranie "Inis Mona" na Hohnerze, moj? opini? o tym ?wietnym instrumencie znajdziecie w opisie Wink
Czekam na Wasze opinie i sugestie Rolling Eyes
Powrót do góry
Syrinks

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2012 21:12     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=neBj-Oj-7UM&feature=youtu.be

Tym razem dam pos?ucha? w pierwszej oktawie Very Happy
Skyforger - "Migla, migla, rasa, rasa"
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: