Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Flet prosty - wydobycie d?wi?ku ...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Blue

PostWysłany: Pią Gru 30, 2011 22:26     Temat postu: Flet prosty - wydobycie d?wi?ku ... Odpowiedz z cytatem

Witam!
Rozpocz??em przygod? z fletem prostym "Janko", drewnianym... Mam par? pyta? do Was: jak gra? na flecie tak, ?eby najmniejsze dmuchni?cie w ustnik dawa?o porz?dany d?wi?k a nie szumienie, trzeszczenie, trzaskanie i dopiero potem porz?dan? nut?? Zauwa?a?em ?e przy dmuchaniu w sam ustnik bez zatykania otworów, d?wi?k strasznie trzeszczy! Co zrobi? ?eby d?wi?k by? delikatny i mi?kki? Czy cz?sto go naoliwia?? Czy mo?e to kwestia tego ?e jest nowy? Bardzo bym chcia? w przysz?o?ci si? nauczy? gra? na bansuri, jego brzmienie mnie normalnie hipnotyzuje Smile . Dlatego poprzez flet prosty bym chcia? opanowa? podstawy...

Pozdrawiam, Miko?aj!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Syrinks

PostWysłany: Sob Gru 31, 2011 11:22     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Miko?aju!
Z autopsji wiem, ?e szumienie na pocz?tku to norma, z trzeszczeniem i trzaskaniem nigdy si? nie zetkn??am Shocked Mo?liwe, ?e to kwestia rozegrania, te? mia?am kiedy? drewniany prosty, ale by? kiepskiej jako?ci, wi?c kupi?am plastikowy, polecany przez nauczyciela i gra do dzi? bez zarzutu, a ma ju? z 10 lat Laughing ?eby pozby? si? szumu na pocz?tku musisz 'uderzy?' d?wi?k j?zykiem tak, jakby? wymawia? 'tu' i 'podeprze?' przepon?. To tak na pocz?tek, ci??ko wyt?umaczy? przez internet. Mo?esz te? spróbowa? 'chucha?', wtedy d?wi?k b?dzie delikatniejszy i bardziej mi?kki, ale to ju? troch? wy?sza szko?a jazdy Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Blue

PostWysłany: Sob Gru 31, 2011 12:26     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi?ki za rady.
Ja wybra?em flet drewniany bo wydawa?o mi si?, ?e d?wi?k b?dzie lepszy, subtelniejszy, p?ynniejszy ... By? mo?e pope?ni?em b??d, du?y b??d, bo mog?em wybra? plastikowy... Ale ju? zostan? przy drewnianym... Na pewno b?dzie przy nim wi?cej k?opotów zwi?zanych z konserwacj?,a le chyba dam rad? Wink . Chodzi?o mi w?a?nie o to, ?e d?wi?k na pocz?tku ?wiszczy, trzeszczy, a dopiero jak mocniej dmuchn?, to zaczyna brzmie? "tak jak nale?y". W?a?nie co zrobi?, ?eby od najmniejszego dmuchni?cia odezwa? si? po??dany d?wi?k?

Pozdrawiam, Miko?aj!
Powrót do góry
Syrinks

PostWysłany: Sob Gru 31, 2011 14:42     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To tak jak napisa?am wy?ej. Uderzenie j?zykiem + wi?cej powietrza powinno za?atwi? spraw?. Mam w domu ksi??k? do nauki gry na prostym, jak podasz maila to mog? Ci wys?a? par? lekcji Wink
Powrót do góry
michal18c

PostWysłany: Sob Lut 16, 2013 11:45     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam flety marki Aulos, maj? czyst?, pi?kn? barw? d?wi?ku. Nie zatykaj? si? cz?sto. Kana? powietrzny jest zakrzywiony. S?ysza?em, ?e seria Symphony jest ?wietna ja posiadam sopranowy 503B- E i sopranino 507 B-E. Do sopranowego daj? podpórk? pod kciuk.
Powrót do góry
Adidadi

PostWysłany: Czw Gru 12, 2013 10:01     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ma dwa flety proste drewniane (sopran- mollenhauer student i tenor-nie wiem), które ?adnie graj? i brzmi? i w ogóle, z tym, ?e wy?sza po?owa drugiej oktawy ju? na nich nie wchodzi. Dodam, ?e flety przez jaki? czas nie by?y ogrywane i konserwowane. Czy mo?na je jeszcze jako? naprawi? czy ju? po ptakach?
Powrót do góry
Syrinks

PostWysłany: Czw Gru 12, 2013 15:35     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mo?na próbowa? rozegra? stopniowo, ale te d?wi?ki daj? po uszach i ja w zasadzie nie korzystam z nich na prostym sopranowym. Niedawno dosta?am flet prosty, drewniany, który nie mia? dolnego c i d, ale po krótkim ogrywaniu wesz?o Smile
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: