Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Low whistle i nieprzyjemne dolegliwo?ci;)

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jan Niezb?dny

PostWysłany: Wto Mar 06, 2012 11:05     Temat postu: Low whistle i nieprzyjemne dolegliwo?ci;) Odpowiedz z cytatem

Siemano,

Niedawno przerzuci?em si? na low whistle'a w D. Wcze?niej ?wiczy?em na low G, tote? mniej rozci?gni?ty piper's grip mia?em opanowany. Podczas ?wicze? i gry na nowym whistle'u odczuwam dosy? mocno daj?cy si? we znaki ból kciuków, zw?aszcza lewego (a pilnie zwracam uwag?, ?eby nie dociska? mocno tych palców do przebierki) a tak?e ?rodkowych cz??ci d?oni. Najgorsze, ?e ma to miejsce po jakich? 10-15 minutach gry. Dla porównania - na low G, kciuki zaczyna?y mnie pobolewa? bo 2 godzinach ci?g?ej gry. Powiedzcie, zacni dmuchacze - czy jest to normalne i do wyrobienia? Ból nie jest co prawda silny, ale na tyle, by zniech?ca? do dalszych ?wicze? na pewno:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michal18c

PostWysłany: Wto Mar 06, 2012 11:49     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako, ?e posiadam low whistle powiem ?e to normalne. Mój whistle ma du?e otwory i do?? szerokie ich rozstawienie. Problem pojawia? si? przez jaki? czas. Je?li grasz regularnie to wyrobisz sobie d?onie. Nie obci??aj ich zbytnio, graj po kilka minut dziennie. Mo?esz z?o?y? d?onie tak jak do modlitwy z tym ?e ''palce mi?dzy palcami'' i tak? mini gimnastyk? rób przed graniem. Je?li pojawia si? ból tzn. ?eby przesta? gra?.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adidadi

PostWysłany: Wto Mar 06, 2012 18:17     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tak mia?em przez jaki? czas, jak ma?o ?wiczy?em w domu, a potem gra?em koncert z dosy? karko?omnymi ewolucjami. Potem przez jaki? czas mnie pobolewa?a ta r?ka podczas grania, wi?c od?o?y?em flet na jaki? czas, a potem powoli zacz??em znowu regularnie ?wiczy?. Mój mora? z tego taki- trzeba utrzymywa? d?onie ca?y czas w dobrej kondycji. Rozgrzewki tez pewnie nie zaszkodz?. Ja si? rozgrzewam na flecie.
Powrót do góry
Jan Niezb?dny

PostWysłany: Wto Mar 06, 2012 19:36     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi?ki Panowie za Wasze odpowiedzi. Troch? mnie to pocieszy?o bo zaczyna?em ju? snu? teorie spiskowe na temat wrodzonych, antywhistlowych wad genetycznych i w ogóle. Michale, ci??ko by?oby mi gra? par? minut dziennie, bo gram oko?o 4 godzin dziennie na altowych whistle'ach, my?la?em, ?e tenorowe wejd? na lajcie, a tu takie numery:) Chyba jednak si? przem?cz? z tym bólem o b?d? ?wiczy? dalej. Dzi?ki jeszcze raz.
Powrót do góry
Lulu

PostWysłany: Nie Mar 11, 2012 10:12     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak z ciekawo?ci: na jakich (czyjej produkcji) altowych whistalch grasz? Od kiedy grasz?

Edit: Do Jana (za?o?y? temat i jako ostatni odpisa? wi?c pomy?la?em... )

Ostatnio zmieniony przez Lulu dnia Nie Mar 11, 2012 21:53 , w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Adidadi

PostWysłany: Nie Mar 11, 2012 21:50     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A do kogo kierujesz to pytanie?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: