Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Low whistle i nieprzyjemne dolegliwości;)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jan Niezbędny



Dołączył: 16 Mar 2011
Posty: 13
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Wto Mar 06, 2012 11:05     Temat postu: Low whistle i nieprzyjemne dolegliwości;) Odpowiedz z cytatem

Siemano,

Niedawno przerzuciłem się na low whistle'a w D. Wcześniej ćwiczyłem na low G, toteż mniej rozciągnięty piper's grip miałem opanowany. Podczas ćwiczeń i gry na nowym whistle'u odczuwam dosyć mocno dający się we znaki ból kciuków, zwłaszcza lewego (a pilnie zwracam uwagę, żeby nie dociskać mocno tych palców do przebierki) a także środkowych części dłoni. Najgorsze, że ma to miejsce po jakichś 10-15 minutach gry. Dla porównania - na low G, kciuki zaczynały mnie pobolewać bo 2 godzinach ciągłej gry. Powiedzcie, zacni dmuchacze - czy jest to normalne i do wyrobienia? Ból nie jest co prawda silny, ale na tyle, by zniechęcać do dalszych ćwiczeń na pewno:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Wto Mar 06, 2012 11:49     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako, że posiadam low whistle powiem że to normalne. Mój whistle ma duże otwory i dość szerokie ich rozstawienie. Problem pojawiał się przez jakiś czas. Jeśli grasz regularnie to wyrobisz sobie dłonie. Nie obciążaj ich zbytnio, graj po kilka minut dziennie. Możesz złożyć dłonie tak jak do modlitwy z tym że ''palce między palcami'' i taką mini gimnastykę rób przed graniem. Jeśli pojawia się ból tzn. żeby przestać grać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Adidadi



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 261
Skąd: Szczytno/Olsztyn

PostWysłany: Wto Mar 06, 2012 18:17     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tak miałem przez jakiś czas, jak mało ćwiczyłem w domu, a potem grałem koncert z dosyć karkołomnymi ewolucjami. Potem przez jakiś czas mnie pobolewała ta ręka podczas grania, więc odłożyłem flet na jakiś czas, a potem powoli zacząłem znowu regularnie ćwiczyć. Mój morał z tego taki- trzeba utrzymywać dłonie cały czas w dobrej kondycji. Rozgrzewki tez pewnie nie zaszkodzą. Ja się rozgrzewam na flecie.
_________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jan Niezbędny



Dołączył: 16 Mar 2011
Posty: 13
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Wto Mar 06, 2012 19:36     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Panowie za Wasze odpowiedzi. Trochę mnie to pocieszyło bo zaczynałem już snuć teorie spiskowe na temat wrodzonych, antywhistlowych wad genetycznych i w ogóle. Michale, ciężko byłoby mi grać parę minut dziennie, bo gram około 4 godzin dziennie na altowych whistle'ach, myślałem, że tenorowe wejdą na lajcie, a tu takie numery:) Chyba jednak się przemęczę z tym bólem o będę ćwiczył dalej. Dzięki jeszcze raz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulu



Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 51
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Nie Mar 11, 2012 10:12     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak z ciekawości: na jakich (czyjej produkcji) altowych whistalch grasz? Od kiedy grasz?

Edit: Do Jana (założył temat i jako ostatni odpisał więc pomyślałem... )


Ostatnio zmieniony przez Lulu dnia Nie Mar 11, 2012 21:53 , w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adidadi



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 261
Skąd: Szczytno/Olsztyn

PostWysłany: Nie Mar 11, 2012 21:50     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A do kogo kierujesz to pytanie?
_________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group