Forum Whistlowisko Strona G³ówna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Koncertina

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona G³ówna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
plunkett



Do³±czy³: 11 Kwi 2012
Posty: 3
Sk±d: PoznaÅ„

PostWys³any: Sro Kwi 11, 2012 10:55     Temat postu: Koncertina Odpowiedz z cytatem

CześćWink
Mam ochotę pograć na czymś więcej, niż whistle, zwłaszcza, że w naszej szantowej kapeli przydałoby się wzbogacenie brzmienia...pomyślałam sobie, że mogłabym dołączyć koncertinę . Problem w tym, że nie bardzo wiem, jaką kupić, żeby nie pójśc z torbami, ale jednocześnie - żeby dobrze brzmiała. Dzisiaj na allegro znalazłam koncertinę Hohnera, kosztuje ok. 800 zł, nie wiem jednak, czy taki instrument będzie dobry...może ktoś z Was zna się na tym, mógłby mi doradzić? Embarassed
_________________
Plunkett
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Luki



Do³±czy³: 10 Gru 2007
Posty: 123
Sk±d: WrocÅ‚aw

PostWys³any: Sro Kwi 11, 2012 15:35     Temat postu: Re: Koncertina Odpowiedz z cytatem

Cześć,

Nie wiem co masz na myśli pisząc dobrze brzmiącej concertinie. Są ludzie, który twierdzą, że dźwięk concertiny z definicji jest paskudny Wink.
Na brzmienie spory wpływ mają stroiki. Te tańsze - akordeonowe sprawiają, że instrument barwą zbliża się do akordeonu. Jeśli chcesz, żeby twój instrument posiadał jednak ten charakterystyczny concertinowy dźwięk, to będzie trzeba wyłożyć trochę grosza.

Dwa lata temu zgłębiałem temat zakupu concertiny do grania muzyki irlandzkiej i znalazłem model który przedstawia najlepszy stosunek szeroko pojętej jakości do ceny: Rochelle (Anglo concerina w tonacji C-G).
Cocnertina connection sprzedaje także wersje English i Duet w niskich cenach. Oczywiście niska cena powoduje, że concertina ma stroiki akordeonowe, plastikowe przyciski i elementy drewniane średniej jakości.
Mimo tego jestem zadowolony z tego instrumentu i mogę go polecić na początek.
Polecam zapoznać się ze stroną.
http://www.concertinaconnection.com/

Tu możesz poczytać więcej o tym co jest ważne przy zakupie instrumentu.
http://www.concertina.net/guide.html

Ja dokonałem zakupu u dystrybutora z Belgii:
http://www.bandoneon-maker.com/harrygeuns.htm
Miał wtedy najlepszą cenę spośród sprzedawców w Europie, a ze stanów nie chciałem zamawiać.
Teraz kosztuje 325euro razem z przesyłką.

Pozdrawiam,
£ukasz
_________________
--------------------------------------------------------------------------------------------
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
plunkett



Do³±czy³: 11 Kwi 2012
Posty: 3
Sk±d: PoznaÅ„

PostWys³any: Sro Kwi 11, 2012 18:01     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki, postaram się skorzystać z Twoich rad:)
Co do brzmienia, to zalezy mi na szorstkim, "męskim " dźwięku, żeby akompaniament pasował do piosenek twardzieli;)
Pomysł na próbę zagrania na tym instrumencie zrodził się, im dłużej wsłuchiwałam się w klasyków polskiej szanty - Cztery Refy. Bardzo podobają mi się aranże z koncertiną
_________________
Plunkett
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona G³ówna -> Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group