Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problem z Clarkiem

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
taranis
Gość





PostWysłany: Sro Wrz 19, 2012 15:57     Temat postu: Problem z Clarkiem Odpowiedz z cytatem

Witam. Jestem nowy na forum. Na whistlach gram od niedawna. Dotychczas grałem na polskim Emuzie w tonacji D (totalnie nie polecam) a dziś zakupiłem Meg by Clarke w tonacji C. Postaram się wytłumaczyć w czym problem, bardzo amatorskim językiem. Problem z tym whistlem jest następujący. Flet ten nie jest w środku okrągły, lecz bardziej jajowaty, ponadto metal z którego został wykonany bardzo brzydko nachodzi na siebie (później postaram się przesłać fotki w celu lepszego zobrazowania). Jako, że jestem początkujący nie wiem czy powinienem reklamować instrument, czy jest z nim wszystko w porządku i tutaj własnie liczę na pomoc bardziej doświadczonych whistlowców Smile
Powrót do góry
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Sro Wrz 19, 2012 16:12     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te Clarki to kawałek blachy lekko zwinięty, ściśnięte dwa odcinki ze sobą. Kształt też jest w normie. Najważniejsze aby stroił, chyba że odprysła Ci farba czy coś. Jak to mawiają "ten typ tak ma".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
taranis
Gość





PostWysłany: Sro Wrz 19, 2012 17:30     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki stary. Bardzo mi pomogłeś Smile
Powrót do góry
antychrust



Dołączył: 23 Cze 2012
Posty: 9

PostWysłany: Nie Gru 02, 2012 23:40     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A podepnę się pod temat, bo mój problem też dotyczy Clarke'a:

jakiś czas temu kupiłem sobie whistla tejże firmy w C, ale strasznie ciężko jest mi na nim grać, ponieważ najniższe dźwięki pierwszej oktawy wymagają tak słabego zadęcia, że trudno jest przeskoczyć na nie z wyższych dźwięków nie powodując zagrania ich o oktawę wyżej, niż się zamierzało.
Poza tym dźwięki są bardzo ciche, z dużą dozą szumu i syczenia.

Da się to jakoś poprawić, czy lepiej od razu dać sobie spokój i kupić Feadoga?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Syrinks



Dołączył: 10 Gru 2011
Posty: 37
Skąd: Pyrlandia

PostWysłany: Pon Gru 03, 2012 0:13     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

We wszystkich whistlach I oktawa jest zdecydowanie bardziej cicha niż w standardowych fletach. W Megach praktycznie nie ma oporu stąd te "przeskoki" na wyższą oktawę i stąd dużo szumu w dźwięku. Każdy whistle wymaga wyczucia - akurat mój high C jest całkiem dobry, jak na te 20zł

Odpuść Feadoga, wątpię żeby był dużo lepszy - jeżeli chcesz dobrego, nieszumiącego whistla zainwestuj w Goldfincha.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Pon Gru 03, 2012 19:16     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lub Dixon Trad. są na ebayu i ponoć w drugiej oktawie dźwięk jest miękki. Feadog hmm czasami mnie wkurza to syczenie i taki blaszany dźwięk... wszystko zależy od wykonania plastikowego ustnika.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
antychrust



Dołączył: 23 Cze 2012
Posty: 9

PostWysłany: Pon Gru 03, 2012 23:31     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heh, mogłem się spodziewać, że pierwszą radą, jaką dostanę będzie "kup Goldfincha" Wink

W tej chwili grę na whistlu traktuję bardziej jako zabawę niż jakieś poważniejsze przedsięwzięcie, więc póki co nie chcę inwestować w to 120-150zł.

Co do Clarke'a, zapomniałem napisać, że te znaczne trudności w grze pojawiły się jakieś parę tygodni temu, a mam go od przeszło pół roku (choć nie grywam regularnie). Czy możliwe jest, żeby instrument się zużył? A może ktoś na niego nadepnął? Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Wto Gru 04, 2012 11:34     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie to sam sobie udzieliłeś odpowiedzi... Jeśliby ktoś nadepnął to kształt nie powinien przypominać już standardowego whistlea...
Skoro grasz dla zabawy i sporadycznie to feadĂłg Ci wystarczy.

P.S. Inne whistle, też są fajne...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group