Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Muza vs Clarke vs Feadog czyli zapalony nowicjusz

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ihacz
Gość

PostWysłany: Wto Paź 16, 2012 23:58     Temat postu: Muza vs Clarke vs Feadog czyli zapalony nowicjusz Odpowiedz z cytatem

Witam!

Od d?u?szego czasu prze?ywam pewne zafascynowanie muzyk? celtyck?, a ?e cz?sto sam mam ochot? co? zagra?, pomy?la?em, czy nie warto by pobawi? si? whistlami.

Krótko o sobie:
gram 3 rok na gitarze, od roku mam tak?e styczno?? z harmonijk? diatoniczn?, na której gram zwykle bluesy, improwizacje, ró?ne takie;)

Moje pytanie dotyczy wyboru instrumentu: zale?y mi, by by? stosunkowo tani, gdy? licz? si? z ewentualno?ci?, ?e po pewnym czasie mo?e mi "przej??", wi?c szkoda by by?o marnowa? pieni?dze na krótkotrwa?e zauroczenie. Nie mniej jednak, my?l? ?e warto spróbowa?. Poczyta?em troch? opinii o tych whistlach na forum, jednak i tak poprosz? o rad?Wink

http://allegro.pl/flazolet-muza-polski-flecik-flet-irlandzki-whistle-i2717226803.html - polski whiste Muza a la "flecik polski" tonacja D
vs
http://allegro.pl/flazolet-stroj-d-tin-whistle-meg-by-clarke-i2710099934.html Clarke Tin Whistle strój D
vs
http://www.flazolet.net/ofertahandlowa.php Feadog D (mosi??ny czy niklowany?)

Zdaj? sobi? spraw?, ?e to ni?sza pó?ka, jednak z podanych - co by?cie polecili pocz?tkuj?cemu?

Pozdrawiam

PS: Wiem, ?e polecane s? obecnie Goldfinche, natomiast cena mnie troch? zniech?ca, tym bardziej ?e to pocz?tki.
Powrót do góry
michal18c

PostWysłany: Sro Paź 17, 2012 1:13     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Feadóg Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Syrinks

PostWysłany: Sro Paź 17, 2012 16:59     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego o wiem, nikiel mo?e uczula?, wi?c Feadóg'a polecam mosi??nego, chocia? nie wiem, jaka jest ró?nica w brzmieniu.
Powrót do góry
Ihacz
Gość

PostWysłany: Sro Paź 24, 2012 19:49     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi?ki za podpowiedzi, id?c za waszymi radami zdecydowa?em si? na Feadoga. Czekam na przesy?k?Wink

Zobaczymy ci z tego wyjdzie! Very Happy
Powrót do góry
michal18c

PostWysłany: Sro Paź 24, 2012 22:53     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je?eli d?wi?k si? nie spodoba do ko?ca zawsze mo?esz spróbowa? go troch? ulepszy? przez tzw. tweaking. Ze swojej strony dodam, ?e sposób ten na Feadógi dzia?a.
Powrót do góry
adam prószy?ski

PostWysłany: Czw Lis 01, 2012 0:24     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja lata temu tweekowa?em swoje Generation. Nawet wysz?o Smile. Marcin Rumi?ski naby? ostatni low whistla D zrobionego przez Jacky Prouxa - miazga.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: