Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Muza vs Clarke vs Feadog czyli zapalony nowicjusz

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ihacz
Gość





PostWysłany: Wto Paź 16, 2012 23:58     Temat postu: Muza vs Clarke vs Feadog czyli zapalony nowicjusz Odpowiedz z cytatem

Witam!

Od dłuższego czasu przeżywam pewne zafascynowanie muzyką celtycką, a że często sam mam ochotę coś zagrać, pomyślałem, czy nie warto by pobawić się whistlami.

KrĂłtko o sobie:
gram 3 rok na gitarze, od roku mam także styczność z harmonijką diatoniczną, na której gram zwykle bluesy, improwizacje, różne takie;)

Moje pytanie dotyczy wyboru instrumentu: zależy mi, by był stosunkowo tani, gdyż liczę się z ewentualnością, że po pewnym czasie może mi "przejść", więc szkoda by było marnować pieniądze na krótkotrwałe zauroczenie. Nie mniej jednak, myślę że warto spróbować. Poczytałem trochę opinii o tych whistlach na forum, jednak i tak poproszę o radęWink

http://allegro.pl/flazolet-muza-polski-flecik-flet-irlandzki-whistle-i2717226803.html - polski whiste Muza a la "flecik polski" tonacja D
vs
http://allegro.pl/flazolet-stroj-d-tin-whistle-meg-by-clarke-i2710099934.html Clarke Tin Whistle strĂłj D
vs
http://www.flazolet.net/ofertahandlowa.php Feadog D (mosiężny czy niklowany?)

Zdaję sobię sprawę, że to niższa półka, jednak z podanych - co byście polecili początkującemu?

Pozdrawiam

PS: Wiem, że polecane są obecnie Goldfinche, natomiast cena mnie trochę zniechęca, tym bardziej że to początki.
Powrót do góry
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Sro Paź 17, 2012 1:13     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FeadĂłg Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Syrinks



Dołączył: 10 Gru 2011
Posty: 37
Skąd: Pyrlandia

PostWysłany: Sro Paź 17, 2012 16:59     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego o wiem, nikiel może uczulać, więc Feadóg'a polecam mosiężnego, chociaż nie wiem, jaka jest różnica w brzmieniu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ihacz
Gość





PostWysłany: Sro Paź 24, 2012 19:49     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za podpowiedzi, idąc za waszymi radami zdecydowałem się na Feadoga. Czekam na przesyłkęWink

Zobaczymy ci z tego wyjdzie! Very Happy
Powrót do góry
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Sro Paź 24, 2012 22:53     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli dźwięk się nie spodoba do końca zawsze możesz spróbować go trochę ulepszyć przez tzw. tweaking. Ze swojej strony dodam, że sposób ten na Feadógi działa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
adam prószyński



Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 198
Skąd: Dzierzkowice

PostWysłany: Czw Lis 01, 2012 0:24     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja lata temu tweekowałem swoje Generation. Nawet wyszło Smile. Marcin Rumiński nabył ostatni low whistla D zrobionego przez Jacky Prouxa - miazga.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group