Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witam wszystkich

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sławomir Kula
Gość





PostWysłany: Nie Paź 28, 2012 15:55     Temat postu: Witam wszystkich Odpowiedz z cytatem

Od paru dni jestem wreszczie posiadaczem duduka. Poczytałem w internecie co sie tylko dało i znalazłem Whistlowisko. Jestem zawodowym muzykiem . Mam skończone wyższe studia muzyczne na klarnecie. Usłyszałem duduk i zakochałem sie od razu. Instrument kupiłem na E-bayu z Armenii. Nie mam porównania , ale wydaje mi sie jak za 150 zł tobyło warto. Jest w stroju A i o dziwo stroi. Kiedys w czasach studenckich grałem na zurnie i wiedziałem mniej wiecej jak sie obchodzić z tym stroikiem. Stroik dostałem tak twardy , że muślałem że ducha wyzionę . Poczytałem sobie Wasze posty na ten temat i pooglądałem zamieszczone fotki. We wszystkich klasycznych instrumentach stroikowych możliwe jest zmiekczenie stroika przez odpowiednie go podskrobanie , lub też by był twardszy - podciecie. Zrobiłem to skalpelem chirurgicznym . Stroik musi być suchy. No i wszystko sie zgadza. Jak kogos interesuje poprawienie swojego stroika to moge podać szczegóły jak to sie robi. Pozdrawiam wszystkich
Powrót do góry
michal18c



Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 326
Skąd: Mąkolno

PostWysłany: Nie Paź 28, 2012 23:16     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodatkowe informacje zawszę się przydadzą. Jeśli możesz to wrzuć do sieci jakieś nagrania. Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
j4piotrek



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 40
Skąd: Sandcity

PostWysłany: Czw Lis 01, 2012 1:25     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też jestem ciekaw. Tyle że sam stroik wydaje z siebie odpowiedni ton. Jeżeli ten ton się zmieni przez rózne operacje to nie będzie stroił z dudkiem. czy te podcinania nie zmieniają dzwięku jaki daje sam stroik?
Pozdrawiam,
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group