Forum Whistlowisko Strona G³ówna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Gdzie najtaniej?
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona G³ówna -> Whistle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Marcin



Do³±czy³: 09 Mar 2008
Posty: 2

PostWys³any: Pon Mar 10, 2008 14:43     Temat postu: Gdzie najtaniej? Odpowiedz z cytatem

Gdzie można w miarę tanio kupić tin whistla, bo ceny np na allegro 45zł za whistla o wartości 3 funtów to dosyć dużo?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Feaorn



Do³±czy³: 09 Wrz 2007
Posty: 211
Sk±d: Bydgoszcz - Goldfinch Whistles

PostWys³any: Pon Mar 10, 2008 19:35     Temat postu: Tanie Feadogi... Odpowiedz z cytatem

Ja swojego pierwszego Feadoga zakupiłem prosto od polskiej feadogowej dystrybutorki. Jeżeli bardzo zależy Ci na niskiej cenie, to u tejże pani dostaniesz takiego za cenę w granicy 24 złotych (plus przesyłka). Nie wiem tylko, czy jest sens poświęcać pieniądze na taniego whistla, miast uzbierać trochę złotych i skombinować sobie coś lepszego.

Proponuję zerknąć choćby tutaj: http://www.flazolet.net/ofertahandlowa.php

Przy pierwszych moich whistlarskich krokach Feadog posłużył mi znakomicie. Może inni, którzy przecież bardziej są biegli w tej materii, będą w stanie Cię lepiej wesprzeć. Smile
_________________
http://www.goldfinch.eu/ - Goldfinch Whistles
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Marcin



Do³±czy³: 09 Mar 2008
Posty: 2

PostWys³any: Pon Mar 10, 2008 20:22     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

byłem na tej stronie ale sformułowanie "oferta handlowa" mnie trochę zniechęciło, który z tych whistlów najlepiej kupić, no chyba że one różnią się jedynie kolorem?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Feaorn



Do³±czy³: 09 Wrz 2007
Posty: 211
Sk±d: Bydgoszcz - Goldfinch Whistles

PostWys³any: Pon Mar 10, 2008 20:46     Temat postu: Feadogowanie... Odpowiedz z cytatem

Różnica między mosiężnym, a poniklowanym jest ponoć taka, iż mosiężny brzmi miękko, łagodnie, w przeciwieństwie do niklowanych, które mają mieć ostrzejsze brzmienie. Ja nie jestem na tyle biegły, by się wypowiadać. Wiem, że różnice są bardzo delikatne, jeżeli w ogóle jakieś są. Ja zdecydowałem się na zakup czarnego ze względów stricte estetycznych i grało się na nim całkiem schludnie (jak na tak taniego whistla).

Ta strona, którą Ci podałem, może trochę przerażać, ale "stoi za nią" bardzo sympatyczna, miła pani. Proponuję zaczekać na opinię tutejszych mistrzów, może oni coś Ci podpowiedzą. Smile

Proponuję zerknąć na stronę Wandering Whistler, gdzie znajdują się recenzje whistlów w języku angielskim: http://www.tinwhistler.com/index.aspx

(Feadoga znajdziesz w działce "Inexpensive")
_________________
http://www.goldfinch.eu/ - Goldfinch Whistles
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Adidadi



Do³±czy³: 29 Sie 2007
Posty: 261
Sk±d: Szczytno/Olsztyn

PostWys³any: Pon Mar 10, 2008 22:26     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli dopiero zaczynasz się uczyć gry na tin whistle, to moim zdaniem zakup w cenie do 50 zł jest jak najbardziej na miejscu. Oczywiste jest, że za taką cenę nie można spodziewać się rewelacji, ale do nauki w zupełności wystarczy. Ja się uczyłem na whistlach, za które płaciłem 3 funty za sztukę, a wykonane były z jakiejś blachy. Dziś już zachodzą rdzą, ale jeszcze grają. Myślę, że nie ma co się wykosztowywać na jakiś drogi sprzęt jeśli to ma być pierwszy instrument. . A nóż się odwidzi nauka (która bywa przykra). Takie jest moje (niekoniecznie słuszne) zdanie.
_________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
michal18c



Do³±czy³: 18 Sty 2008
Posty: 326
Sk±d: MÄ…kolno

PostWys³any: Wto Mar 11, 2008 1:20     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też mam Feadog'a. Nabyłem niedawno Clarke'a Meg C ma jak dla mnie fajne brzmienie choć C gra się oxxxxo to nie przeszkadza.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
herbic



Do³±czy³: 11 Mar 2008
Posty: 2

PostWys³any: Wto Mar 11, 2008 3:38     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałbym sie najpierw przywitać. Przyznam się, że tego wieczoru, a właściwie to już nocy, pierwszy raz usłyszałem o whistlach, szybko wklikałem do google i jestem tutaj. Wiele razy słuchając folku, irish, zastanawiałem się, cóż to za instrument tak brzmi. Kilka razy widziałem go na koncertach, ale nigdy nie pytałem. Dobre parę lat muzykuję sobie na gitarze, a od jakiegoś czasu myślę o poszerzeniu umiejętności i urozmaiceniu naszego grania w grupie przyjaciół. Po przeczytaniu całego forum i informacji na stronie, wybór feadóg wydaje sie najlepszy na początek i do nauki. Tylko który wybrać? Kolega pisał, że te mosiężne mają miększy dźwięk. Jakie są inne plusy i minusy mosiężnego i niklowanego, a ten czarny to jeszcze inne własności ma, czy tylko kolor go wyróżnia? Który z nich najlepiej będzie służył w akompaniamencie gitary? Z niecierpliwoscią czekam na pomoc bardziej doświadczonych i z góry dziekuję.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Luki



Do³±czy³: 10 Gru 2007
Posty: 123
Sk±d: WrocÅ‚aw

PostWys³any: Wto Mar 11, 2008 11:53     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć,
Moim pierwszym whistlem był właśnie niklowy Feadog zakupiony u polskiego dystrybutora. Męczyłem się z nim przez prawie rok. Wprawdzie pozwolił mi na postawienie pierwszych kroków w ITM, to teraz wiem, że koszt-wysiłek i frustracje mogły być mniejsze przy użyciu innego instrumentu. Mój egzemplarz Feadoga skrzypi przy drobnych zmianach ciśnienia powietrza, totalnie nie stroi Cnat, inne dźwięki nie są nawet zbliżone do czystych. Zaletą jest małe zapotrzebowanie na powietrze, ale też potrzeba dobrej kontroli oddechu żeby na nim grać. Zatyka się wodą jak diabli.
Z szczerym sercem mogę na start polecić Waltons Mellow D. Nie zatyka się tak łatwo, gra wiele bardziej czysto, ma przyjemny dźwięk, gra się na nim swobodnie. Slidey wychodzą bez skrzypienia i w ogóle jest super jak na tak niską cenę (allegro - około 50zł) Cnat - 0XX000 nie sprawia problemu.
Siostrze (11lat) kupiłem Feadoga z mosiądzu i dałem jej także dla porównania tego Waltonsa (też z mosiądzu). Na Feadogu granie w ogóle jej nie wychodziło, a po chwyceniu Waltonsa zaczęła wydobywać poprawnie dźwięki. Oczywiście wybrała model na którym łatwiej dało się zagrać.
Myślę, że obecnie produkowane Feadogi nie są dobre na początek przygody z whistlami.
Udanego zakupu!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Feaorn



Do³±czy³: 09 Wrz 2007
Posty: 211
Sk±d: Bydgoszcz - Goldfinch Whistles

PostWys³any: Wto Mar 11, 2008 14:03     Temat postu: Feadogowe idee... Odpowiedz z cytatem

herbic napisa³:
Jakie są inne plusy i minusy mosiężnego i niklowanego, a ten czarny to jeszcze inne własności ma, czy tylko kolor go wyróżnia? Który z nich najlepiej będzie służył w akompaniamencie gitary?


Jak już mówiłem, różnice są bardzo drobne. Czarny wydaje się mieć tę estetyczną przewagę, iż zbytnio nie daje po sobie znaków eksploatacji (jeżeli, rzecz jasna, choć odrobinę dba się o niego). Smile Trudno mi powiedzieć, jak czarny brzmieniowo ma się do reszty, bo nigdy nie bawiłem się w ich porównywanie. Nie sądzę, by specjalnie jakoś odbiegał - chyba wszystkie Feadogi są dość ostre. Proponuję mieć na uwadze to, jakie brzmienie bardziej Ci dla ucha pasuje - bardziej miękki, bardziej ostry... Twoja wola. Oba brzmienia mogą się spisać wyśmienicie wespół z gitarą, choć to oczywiście zależy w największej mierze od muzyków.

Jednakże idea Luki'ego wydaje się być całkiem sensowna, proponuję ją poważnie przemyśleć. Smile
_________________
http://www.goldfinch.eu/ - Goldfinch Whistles
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Pees



Do³±czy³: 29 Gru 2007
Posty: 54
Sk±d: Chorzów

PostWys³any: Wto Mar 11, 2008 14:52     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin i Herbic - witajcie!
Na początek proponowałbym Clarke'owego MEG-a albo Sweetone'a (od ok. 3 do 7 funtów) lub droższy ($26+$8 koszty wysyłki; North Art Heritage Music z Kanady, chyba najtaniej), ale też lepiej brzmiący i strojący, a ponadto bardzo łatwy w obsłudze Dixon Trad. Ten ostatni jest, moim zdaniem, "najmniej frustrującym" whistlem dla nowicjuszy (taka nowa kategoria Smile). Wszystkie, oczywiście, na początek w tonacji D. Wybór między mosiądzem a niklem, hmmm... na razie można pominąć i kierować się np. ceną - mosiądz jest przeważnie tańszy.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości - tin whistle to bardzo wdzięczny instrument i bardzo szlachetny w swej prostocie.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
padre



Do³±czy³: 16 Gru 2007
Posty: 258
Sk±d: An Baile Breac

PostWys³any: Wto Mar 11, 2008 21:12     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

5 euro whistle Waltons w wiekszosc sklepow w Dublinie
Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
herbic



Do³±czy³: 11 Mar 2008
Posty: 2

PostWys³any: Sro Mar 12, 2008 0:40     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za wszystkie informacje tylko, że z każdym postem mam jeszcze większy mętlik Smile Wiem już, że feadog nie za bardzo na poczatek, bo moge sie zniechęcić. Chciałbym na poczatek coś, co brzmi poprawnie. Wszędzie piszecie, że nie jest to wymagający instrument, a z drugiej strony to nigdy nie wiadomo jaki się kupi (z tych tańszych zapewne). Jedna osoba uważa Clarke "za shit" a feadog nie, inni uważają inaczej Smile każdy ma swoje doświadczenia.

Tak się składa, że przez kolejnych pare miesiecy jestem w Hiszpanii. Może tutaj znajdę coś z producentów, których podajecie? Powiedzmy, że chciałbym przeznaczyć 10 e (to moja dzienna dawka żywieniowa na stypendium zagranicznym - co tam, przez dzien nie umrę z głodu Smile Spodziewam się również wizyty znajomych z Irlandii, z Galway, wiec z kupieniem czegoś tam niemialbym problemów. Już wiem, że Waltson kosztuje 5 e. Czy naprawdę bije feadoga? A może jest jeszcze coś lepszego do tych 10 e? Piszcie dalej, proszę Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
przemek



Do³±czy³: 24 Lis 2007
Posty: 111
Sk±d: WrocÅ‚aw

PostWys³any: Sro Mar 12, 2008 1:00     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może ci jeszcze bardziej zamydlę, ale słyszałem dobre opinie na temat Generation, choć "pyrka" z Poznania ma inne zdanie.
Ale na Generation gra np. : Mary Bergin czy Paddy Moloney, no i to nie jest drogi whistle.
Słyszałem Feadoga Lukiego i w pełni zgadzam się z z jego opinią. Jak nie chcesz wydać dużo, to Generation.
... whistle to nie jest może wymagający instrument ....jeśli chodzi o wydobycie dźwięku to podobnie jak fortepian każdy to zrobi, ale posłuchajcie np. płytki wspomnianej powyżej Mary Bergin "Feadoga Stain"...


Ostatnio zmieniony przez przemek dnia Sro Mar 12, 2008 1:12 , w ca³o¶ci zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Yoshi
Site Admin


Do³±czy³: 22 Sie 2007
Posty: 129

PostWys³any: Sro Mar 12, 2008 1:09     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generalnie żeby znaleźć dobrego generation musisz wziąć całe ich pudło i każdego ograć... Wtedy może uda Ci się trafić na coś fajnego. Na początek, do tego coś niedrogiego i fajnego, polecam "The Dixon Brass Trad.". Jest dostępny chociażby na http://www.bigwhistle.co.uk

Co prawda nie jest to w Polsce, ale naprawdÄ™ warto.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Luki



Do³±czy³: 10 Gru 2007
Posty: 123
Sk±d: WrocÅ‚aw

PostWys³any: Sro Mar 12, 2008 12:30     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

herbic napisa³:
...Już wiem, że Waltson kosztuje 5 e. Czy naprawdę bije feadoga? A może jest jeszcze coś lepszego do tych 10 e? Piszcie dalej, proszę Smile


Ogólnie wśrod Waltonsów też trafiają się modele bardziej i mniej udane.
Większość należy do tych drugich.
Model Waltons Mellow D wśród nich to taka perełka. To mój typ na początek. Z tego co kiedyś czytałem na forach na dobry start polecany jest także Clarke Sweetone (metalowy z zwężającą się przebierką - nie ten drewniany).
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona G³ówna -> Whistle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group