Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Gdzie najtaniej?
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marcin

PostWysłany: Pon Mar 10, 2008 14:43     Temat postu: Gdzie najtaniej? Odpowiedz z cytatem

Gdzie mo?na w miar? tanio kupi? tin whistla, bo ceny np na allegro 45z? za whistla o warto?ci 3 funtów to dosy? du?o?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Feaorn

PostWysłany: Pon Mar 10, 2008 19:35     Temat postu: Tanie Feadogi... Odpowiedz z cytatem

Ja swojego pierwszego Feadoga zakupi?em prosto od polskiej feadogowej dystrybutorki. Je?eli bardzo zale?y Ci na niskiej cenie, to u tej?e pani dostaniesz takiego za cen? w granicy 24 z?otych (plus przesy?ka). Nie wiem tylko, czy jest sens po?wi?ca? pieni?dze na taniego whistla, miast uzbiera? troch? z?otych i skombinowa? sobie co? lepszego.

Proponuj? zerkn?? cho?by tutaj: http://www.flazolet.net/ofertahandlowa.php

Przy pierwszych moich whistlarskich krokach Feadog pos?u?y? mi znakomicie. Mo?e inni, którzy przecie? bardziej s? biegli w tej materii, b?d? w stanie Ci? lepiej wesprze?. Smile
Marcin

PostWysłany: Pon Mar 10, 2008 20:22     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

by?em na tej stronie ale sformu?owanie "oferta handlowa" mnie troch? zniech?ci?o, który z tych whistlów najlepiej kupi?, no chyba ?e one ró?ni? si? jedynie kolorem?
Powrót do góry
Feaorn

PostWysłany: Pon Mar 10, 2008 20:46     Temat postu: Feadogowanie... Odpowiedz z cytatem

Ró?nica mi?dzy mosi??nym, a poniklowanym jest pono? taka, i? mosi??ny brzmi mi?kko, ?agodnie, w przeciwie?stwie do niklowanych, które maj? mie? ostrzejsze brzmienie. Ja nie jestem na tyle bieg?y, by si? wypowiada?. Wiem, ?e ró?nice s? bardzo delikatne, je?eli w ogóle jakie? s?. Ja zdecydowa?em si? na zakup czarnego ze wzgl?dów stricte estetycznych i gra?o si? na nim ca?kiem schludnie (jak na tak taniego whistla).

Ta strona, któr? Ci poda?em, mo?e troch? przera?a?, ale "stoi za ni?" bardzo sympatyczna, mi?a pani. Proponuj? zaczeka? na opini? tutejszych mistrzów, mo?e oni co? Ci podpowiedz?. Smile

Proponuj? zerkn?? na stron? Wandering Whistler, gdzie znajduj? si? recenzje whistlów w j?zyku angielskim: http://www.tinwhistler.com/index.aspx

(Feadoga znajdziesz w dzia?ce "Inexpensive")
Adidadi

PostWysłany: Pon Mar 10, 2008 22:26     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je?eli dopiero zaczynasz si? uczy? gry na tin whistle, to moim zdaniem zakup w cenie do 50 z? jest jak najbardziej na miejscu. Oczywiste jest, ?e za tak? cen? nie mo?na spodziewa? si? rewelacji, ale do nauki w zupe?no?ci wystarczy. Ja si? uczy?em na whistlach, za które p?aci?em 3 funty za sztuk?, a wykonane by?y z jakiej? blachy. Dzi? ju? zachodz? rdz?, ale jeszcze graj?. My?l?, ?e nie ma co si? wykosztowywa? na jaki? drogi sprz?t je?li to ma by? pierwszy instrument. . A nó? si? odwidzi nauka (która bywa przykra). Takie jest moje (niekoniecznie s?uszne) zdanie.
Powrót do góry
michal18c

PostWysłany: Wto Mar 11, 2008 1:20     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te? mam Feadog'a. Naby?em niedawno Clarke'a Meg C ma jak dla mnie fajne brzmienie cho? C gra si? oxxxxo to nie przeszkadza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
herbic

PostWysłany: Wto Mar 11, 2008 3:38     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcia?bym sie najpierw przywita?. Przyznam si?, ?e tego wieczoru, a w?a?ciwie to ju? nocy, pierwszy raz us?ysza?em o whistlach, szybko wklika?em do google i jestem tutaj. Wiele razy s?uchaj?c folku, irish, zastanawia?em si?, có? to za instrument tak brzmi. Kilka razy widzia?em go na koncertach, ale nigdy nie pyta?em. Dobre par? lat muzykuj? sobie na gitarze, a od jakiego? czasu my?l? o poszerzeniu umiej?tno?ci i urozmaiceniu naszego grania w grupie przyjació?. Po przeczytaniu ca?ego forum i informacji na stronie, wybór feadóg wydaje sie najlepszy na pocz?tek i do nauki. Tylko który wybra?? Kolega pisa?, ?e te mosi??ne maj? mi?kszy d?wi?k. Jakie s? inne plusy i minusy mosi??nego i niklowanego, a ten czarny to jeszcze inne w?asno?ci ma, czy tylko kolor go wyró?nia? Który z nich najlepiej b?dzie s?u?y? w akompaniamencie gitary? Z niecierpliwosci? czekam na pomoc bardziej do?wiadczonych i z góry dziekuj?.
Powrót do góry
Luki

PostWysłany: Wto Mar 11, 2008 11:53     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cze??,
Moim pierwszym whistlem by? w?a?nie niklowy Feadog zakupiony u polskiego dystrybutora. M?czy?em si? z nim przez prawie rok. Wprawdzie pozwoli? mi na postawienie pierwszych kroków w ITM, to teraz wiem, ?e koszt-wysi?ek i frustracje mog?y by? mniejsze przy u?yciu innego instrumentu. Mój egzemplarz Feadoga skrzypi przy drobnych zmianach ci?nienia powietrza, totalnie nie stroi Cnat, inne d?wi?ki nie s? nawet zbli?one do czystych. Zalet? jest ma?e zapotrzebowanie na powietrze, ale te? potrzeba dobrej kontroli oddechu ?eby na nim gra?. Zatyka si? wod? jak diabli.
Z szczerym sercem mog? na start poleci? Waltons Mellow D. Nie zatyka si? tak ?atwo, gra wiele bardziej czysto, ma przyjemny d?wi?k, gra si? na nim swobodnie. Slidey wychodz? bez skrzypienia i w ogóle jest super jak na tak nisk? cen? (allegro - oko?o 50z?) Cnat - 0XX000 nie sprawia problemu.
Siostrze (11lat) kupi?em Feadoga z mosi?dzu i da?em jej tak?e dla porównania tego Waltonsa (te? z mosi?dzu). Na Feadogu granie w ogóle jej nie wychodzi?o, a po chwyceniu Waltonsa zacz??a wydobywa? poprawnie d?wi?ki. Oczywi?cie wybra?a model na którym ?atwiej da?o si? zagra?.
My?l?, ?e obecnie produkowane Feadogi nie s? dobre na pocz?tek przygody z whistlami.
Udanego zakupu!
Powrót do góry
Feaorn

PostWysłany: Wto Mar 11, 2008 14:03     Temat postu: Feadogowe idee... Odpowiedz z cytatem

herbic napisał:
Jakie s? inne plusy i minusy mosi??nego i niklowanego, a ten czarny to jeszcze inne w?asno?ci ma, czy tylko kolor go wyró?nia? Który z nich najlepiej b?dzie s?u?y? w akompaniamencie gitary?

Jak ju? mówi?em, ró?nice s? bardzo drobne. Czarny wydaje si? mie? t? estetyczn? przewag?, i? zbytnio nie daje po sobie znaków eksploatacji (je?eli, rzecz jasna, cho? odrobin? dba si? o niego). Smile Trudno mi powiedzie?, jak czarny brzmieniowo ma si? do reszty, bo nigdy nie bawi?em si? w ich porównywanie. Nie s?dz?, by specjalnie jako? odbiega? - chyba wszystkie Feadogi s? do?? ostre. Proponuj? mie? na uwadze to, jakie brzmienie bardziej Ci dla ucha pasuje - bardziej mi?kki, bardziej ostry... Twoja wola. Oba brzmienia mog? si? spisa? wy?mienicie wespó? z gitar?, cho? to oczywi?cie zale?y w najwi?kszej mierze od muzyków.

Jednak?e idea Luki'ego wydaje si? by? ca?kiem sensowna, proponuj? j? powa?nie przemy?le?. Smile
Pees

PostWysłany: Wto Mar 11, 2008 14:52     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin i Herbic - witajcie!
Na pocz?tek proponowa?bym Clarke'owego MEG-a albo Sweetone'a (od ok. 3 do 7 funtów) lub dro?szy ($26+$8 koszty wysy?ki; North Art Heritage Music z Kanady, chyba najtaniej), ale te? lepiej brzmi?cy i stroj?cy, a ponadto bardzo ?atwy w obs?udze Dixon Trad. Ten ostatni jest, moim zdaniem, "najmniej frustruj?cym" whistlem dla nowicjuszy (taka nowa kategoria Smile). Wszystkie, oczywi?cie, na pocz?tek w tonacji D. Wybór mi?dzy mosi?dzem a niklem, hmmm... na razie mo?na pomin?? i kierowa? si? np. cen? - mosi?dz jest przewa?nie ta?szy.
Pozdrawiam i ?ycz? wytrwa?o?ci - tin whistle to bardzo wdzi?czny instrument i bardzo szlachetny w swej prostocie.
Powrót do góry
padre

PostWysłany: Wto Mar 11, 2008 21:12     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

5 euro whistle Waltons w wiekszosc sklepow w Dublinie
Very Happy
Powrót do góry
herbic

PostWysłany: Sro Mar 12, 2008 0:40     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za wszystkie informacje tylko, ?e z ka?dym postem mam jeszcze wi?kszy m?tlik Smile Wiem ju?, ?e feadog nie za bardzo na poczatek, bo moge sie zniech?ci?. Chcia?bym na poczatek co?, co brzmi poprawnie. Wsz?dzie piszecie, ?e nie jest to wymagaj?cy instrument, a z drugiej strony to nigdy nie wiadomo jaki si? kupi (z tych ta?szych zapewne). Jedna osoba uwa?a Clarke "za shit" a feadog nie, inni uwa?aj? inaczej Smile ka?dy ma swoje do?wiadczenia.

Tak si? sk?ada, ?e przez kolejnych pare miesiecy jestem w Hiszpanii. Mo?e tutaj znajd? co? z producentów, których podajecie? Powiedzmy, ?e chcia?bym przeznaczy? 10 e (to moja dzienna dawka ?ywieniowa na stypendium zagranicznym - co tam, przez dzien nie umr? z g?odu Smile Spodziewam si? równie? wizyty znajomych z Irlandii, z Galway, wiec z kupieniem czego? tam niemialbym problemów. Ju? wiem, ?e Waltson kosztuje 5 e. Czy naprawd? bije feadoga? A mo?e jest jeszcze co? lepszego do tych 10 e? Piszcie dalej, prosz? Smile
Powrót do góry
przemek

PostWysłany: Sro Mar 12, 2008 1:00     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mo?e ci jeszcze bardziej zamydl?, ale s?ysza?em dobre opinie na temat Generation, cho? "pyrka" z Poznania ma inne zdanie.
Ale na Generation gra np. : Mary Bergin czy Paddy Moloney, no i to nie jest drogi whistle.
S?ysza?em Feadoga Lukiego i w pe?ni zgadzam si? z z jego opini?. Jak nie chcesz wyda? du?o, to Generation.
... whistle to nie jest mo?e wymagaj?cy instrument ....je?li chodzi o wydobycie d?wi?ku to podobnie jak fortepian ka?dy to zrobi, ale pos?uchajcie np. p?ytki wspomnianej powy?ej Mary Bergin "Feadoga Stain"...

Ostatnio zmieniony przez przemek dnia Sro Mar 12, 2008 1:12 , w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Yoshi
Site Admin

PostWysłany: Sro Mar 12, 2008 1:09     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generalnie ?eby znale?? dobrego generation musisz wzi?? ca?e ich pud?o i ka?dego ogra?... Wtedy mo?e uda Ci si? trafi? na co? fajnego. Na pocz?tek, do tego co? niedrogiego i fajnego, polecam "The Dixon Brass Trad.". Jest dost?pny chocia?by na http://www.bigwhistle.co.uk

Co prawda nie jest to w Polsce, ale naprawd? warto.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Luki

PostWysłany: Sro Mar 12, 2008 12:30     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

herbic napisał:
...Ju? wiem, ?e Waltson kosztuje 5 e. Czy naprawd? bije feadoga? A mo?e jest jeszcze co? lepszego do tych 10 e? Piszcie dalej, prosz? Smile

Ogólnie w?rod Waltonsów te? trafiaj? si? modele bardziej i mniej udane.
Wi?kszo?? nale?y do tych drugich.
Model Waltons Mellow D w?ród nich to taka pere?ka. To mój typ na pocz?tek. Z tego co kiedy? czyta?em na forach na dobry start polecany jest tak?e Clarke Sweetone (metalowy z zw??aj?c? si? przebierk? - nie ten drewniany).
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: