Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mikrofon
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Offtopic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Feaorn



Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 211
Skąd: Bydgoszcz - Goldfinch Whistles

PostWysłany: Pon Mar 24, 2008 20:40     Temat postu: Mikrofon Odpowiedz z cytatem

Hej!

Zastanawiam się nad kupnem mikrofonu, który zbierałby moje whistlowe granie. Nie wiem jednak, na co się zdecydować, jak wyglądają ceny, co warto, a czego nie warto, jakie są plusy i minusy wybranych rozwiązań.

Kombinowałem zakup jakiegoś mikrofonu doczepianego (z klipsem) do low whistla. Na ebay'u znalazłem jakieś takie sprzęty po 80$. Problem jednak rodzi się taki, że zmieniając się podczas występu na tin whistla, przeczepianie mikrofonu wymaga czasu, który nie zawsze się posiada.

Inną koncepcją jest zakup mikrofonu zakładanego na ucho. W tym momencie jednak niespecjalnie można się "po cichu" komunikować werbalnie z innymi członkami zespołu.

Z mikrofonem statycznym z kolei jest ten problem, że trzeba się go trzymać i mobilność grajka jest mocno ograniczona, a i z jego możliwą wrażliwością podczas konkretnego występu bywa różnie, żeby nie "sprzęgało". W każdym razie, jest mi to mało wygodne, a z głośnością mojej gry bywa różnie.

Jakie są Wasze doświadczenia, mistrzowie muzycznego fachu? Polecacie przyzwyczajać się do mikrofonów "stojakowych" i w tę sferę inwestować, czy też próbować inne metody? A jeżeli już, to ile pieniędzy należałoby poświęcić, by nie zakupić sobie kiszki? Smile Jakieś ulubione marki, wiekopomne sentencje? Wink

Dziękuję za każdą poradę i opinię!
_________________
http://www.goldfinch.eu/ - Goldfinch Whistles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jasiek



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 113
Skąd: JędrzejĂłw/KrakĂłw

PostWysłany: Pon Mar 24, 2008 23:48     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z mikrofonów na statywie to chyba nieśmiertelny shure sm58.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adidadi



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 261
Skąd: Szczytno/Olsztyn

PostWysłany: Wto Mar 25, 2008 0:26     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam może mistrzem muzycznego fachu nie jestem, ale z tego co widziałem, zawodowcy używają normalnych mikrofonów stojakowych, więc chyba coś w tym jest. Moim zdaniem zaletą takiego mikrofonu jest to, że głośność whistla można regulować przybliżając się lub oddalając od mikrofonu.
_________________
W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Barfly



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 237
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Mar 25, 2008 11:30     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z całego serca i doświadczenia popieram starego, sprawdzonego Shure SM 58. Nie aż tak drogi, a przy tym solidny i naprawdę niczego mu nie brakuje. ¦wietnie nadaje się do takich "wokalnych" instrumentów jak flet irlandzki albo whistle. Spisuje się doskonale w większości warunków, nigdy nie miałem z nim problemów.

Podczas grania lubię sobie czasem cosik opowiedzieć, dopowiedzieć, krzyknąć coś koledze z zespołu, czy też najzwyczajniej w świecie wrzasnąć, jak Bozia przykazała, do tego czasem przedmuchać flet, sprawdzić strój no i regulować ostateczną głośność intrumentu w zależności od aranżacji. Mikrofon na stojaku sprawdza się wtedy idealnie i w żaden sposób nie ogranicza, przynajmniej nie mnie - dość "statycznego" grajka, który nie czuje potrzeby latania po scenie w trakcie koncertu Smile Bardziej "mobilnym" muzykom z pewnością będzie odpowiadać inne rozwiązanie, aczkolwiek maratońska zadyszka nie jest na tym instrumencie żadnym sprzymierzeńcem.
_________________
Strings in the earth and air
make music sweet


Ostatnio zmieniony przez Barfly dnia Wto Mar 25, 2008 19:15 , w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Feaorn



Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 211
Skąd: Bydgoszcz - Goldfinch Whistles

PostWysłany: Wto Mar 25, 2008 14:37     Temat postu: Dzięki, Wam! Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki za jasną i jednoznaczne odpowiedzi! Z pewnością wezmę je pod uwagę przy dokonywaniu zakupu. Smile
_________________
http://www.goldfinch.eu/ - Goldfinch Whistles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Yoshi
Site Admin


Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 129

PostWysłany: Wto Mar 25, 2008 20:23     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja ze swojej strony napiszę jeszcze, że też używam sm58 Wink Z doczepianym może być jeszcze jeden ból... Tzn. kiedy zapragniesz zagrać trochę w tle... To się nie można odsunąć Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
padre



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 258
Skąd: An Baile Breac

PostWysłany: Wto Mar 25, 2008 21:07     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mikrofony na statywach maja jedna wade
zaslaniaja muzykow na zdjeciach i fotografowie narzekaja
Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Luki



Dołączył: 10 Gru 2007
Posty: 123
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Mar 26, 2008 10:48     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja używam mikrofonu AKG D77. Sprawdza sie nie źle. Nie wypada źle na tle Shure SM58, ale do tego wzorca trochę mu brakuje. Nie ma systemu antywstrząsowego, więc w ręce lepiej go nie trzymać, bo może uraczyć nas trzaskami. To co najważniejsze, dźwięk rejestrowany przez AKG D77 jest zbliżony do tego zgranego SM58, ale wprawione ucho wychwyci różnicę z korzyścią dla Sure. Natomiast cena przemawia na korzyść modelu AKG (około 200zł) przy ponad 400zł za sm58.
Obecnie polecam kupno Sure Smile, to jest sprawdzony i doceniony przez wielu model mikrofonu. W przypadku mniej zasobnego portfela można się skusić na AKG D77 (to jest wersja do nagrywania chórków, tomów i fletów)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
poznanskapyrka



Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 190
Skąd: w drodze...

PostWysłany: Sob Kwi 05, 2008 11:26     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Majkrofonsy przypinane do fletów są o tyle nie praktyczne, o ile gra się na większej ilości fletów, niż na jednym.

Ja osobiście używam dynamika, Shure'a Beta Sm 57a, głownie przeznaczony do instrumentów dętych, może tez służyć ewent.do śpiewu. Sprawdza mi się dobrze, barwę daje ładną. Wydaje mi się, że to dobra rzecz jakościowo i cenowo.
_________________
Poznań miasto Doznań
www.ewelinagrygier.art.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
adam prószyński



Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 198
Skąd: Dzierzkowice

PostWysłany: Czw Maj 08, 2008 17:23     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja nagłownego beprzewodowego systemu shura VH-12 oraz pojemnosciówki shure 16L
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Feaorn



Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 211
Skąd: Bydgoszcz - Goldfinch Whistles

PostWysłany: Pon Cze 16, 2008 11:18     Temat postu: Odmiany Shure'a? Odpowiedz z cytatem

Nie jestem zbytnim specem w temacie, ale zdaje się, że Shure SM58 ma całą masę odmian... Czy ktoś z tu obecnych zechciałby dopomóc mi i wskazać, które warto, a które można sobie darować? Ceny na Ebay'u wahają się drastycznie przy SM58 właśnie z racji na konkretny model. Nie ukrywam, że cena ma dla mnie i mojego skromnego skarbca ogromne znaczenie. Smile

Z góry dziękuję za wszelkie ree-posty Wink
_________________
http://www.goldfinch.eu/ - Goldfinch Whistles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
padre



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 258
Skąd: An Baile Breac

PostWysłany: Pon Cze 16, 2008 11:53     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jedyne odmiany jakie spotkalem
to shure sm 58 i sm58 beta
a inne roznice, to
te stare byly robione w USA
a nowe sa robione w Chinach
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Feaorn



Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 211
Skąd: Bydgoszcz - Goldfinch Whistles

PostWysłany: Wto Cze 17, 2008 12:05     Temat postu: Whistlograjskie dylematy Odpowiedz z cytatem

Dzięki za wyjaśnienie, Padre!

Wyraziłem się chyba niezbyt jasno. Głównie mam na myśli te zagadkowe literki w stylu choćby "SE", "LC", czy "LCE". Niespecjalnie wiem, jak to ugryźć, żeby sobie zębisk nie połamać. Wink Domyślam się, że są to oznaczenia na zasadzie "z wyłącznikiem/bez wyłącznika", bądź coś podobnego. Co jest warte zachodu i pieniążków, a co zaś jest tylko zbędnym ubajerzeniem i podbijaczem ceny dla skromnego whistlograjcy?

EDIT:
Znalazłem trochę objaśnień na stronie Shure'a, co chyba powinno mi wystarczyć. Dzięki raz jeszcze!
_________________
http://www.goldfinch.eu/ - Goldfinch Whistles
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lavaa102



Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 10
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob Lis 01, 2008 19:35     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hejka,
Mam pytanko (wiem że to może nie temat programów ale nie chciałam tworzyć nowego tematu), czy znacie jakieś stronki lub programy przetwarzające nuty na dźwięk, do tego zamieniające te nutki na chwyty z whistla? Pytam ponieważ zastanawiam się nad napisaniem takiego programiku ale nie chce się powtarzać.
Druga sprawa...jeśli się okaże że takiego programu nie ma to czy możecie napisać co o tym sądzicie i może jakieś jeszcze pomysły podsunąć?
Z góry dzięki za komentarze w tej sprawie:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
padre



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 258
Skąd: An Baile Breac

PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 5:23     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jako, ze jestem leniwy
zawsze marzyl mi sie programik przetwarzajacy mp3
na midi i dalej na nuty albo abc.
_________________
gdyby zaba miala skrzydla, nie obijalaby sobie dupy skaczac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Offtopic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group