Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jakie low D polecacie???
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marek

PostWysłany: Wto Lut 12, 2008 20:41     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cze??
W pe?ni zgadzam si? z Tony'm Hinnigan'em, ?eby cokolwiek móc powiedzie? o instrumencie trzeba samemu na nim zagra?.
Ca?y czas staram si? dopracowywa? instrumenty, szukam nowych rozwi?za? je?eli chodzi o profile ustników, dobór menzur i mam nadziej?, ?e dojd? kiedy? do perfekcji Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Yoshi
Site Admin

PostWysłany: Wto Lut 12, 2008 21:50     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No no... Fajnie wiedzie?, ?e Tony b?dzie si? do Polski wybiera?. Trzeba b?dzie jakie? spotkanie zorganizowa? w ramach Whistlowiska Wink

Acha... I pro?ba. Obrazki wrzucajcie przez imageschack'a albo temu podobne i wrzucajcie miniaturki, bo takie WIELKIE grafiki rozwalaj? forum na boki i ma?o przyjemnie si? to potem czyta :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
michal18c

PostWysłany: Czw Lut 14, 2008 22:55     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok. Nast?pnym razem wstawi? miniatur? zdj?cia.
Low whistlea ju? mam tera zostanie mi nauka gry metod? pipers grip bo granie opuszkami powoduje na d?u?sz? met? dr?twienie palców.

D?wi?k bardzo dobry i w E, i w D. A wygl?da rzeczywi??ie jak Chieftain V3. Polecam Marka whistle
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Fast128

PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 12:50     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To w zasadzie pierwszy post na forum wi?c cze?? Smile

Chcia?bym kupi? low whistle, na co zwró?i? uwag?? Gdzie kupi??
B?dzie to mój pierwszy low whistle, dot?d gra?em na flecie poprzecznym, ró?nych ró?nistych prostych i tin whistle, tote? mo?e i calkiem pocz?tkuj?cy nie jestem, ale jednak flet powinien by? ?askawy.
Znalaz?em stron? pana Marka fujarek.ovh.org ale nie ma tam niestety nawet przybli?onego cennika, czy ma kto? low whistle od niego?
Jasiek

PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 15:32     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie gram na low whistlu, ale opcji jest wiele - napisz najpierw ile chcesz na niego wyda? Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fast128

PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 15:38     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najtaniej jak da sie kupi? sensowny flet i nie ?a?owa?, ?e za 50z? dro?ej by?oby znacznie lepiej.
Marek

PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 16:51     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Je?eli chodzi o moje whistle to w tym momencie wykonuj? tylko aluminiowe, przyk?adowe zdj?cia i próbki d?wi?ku zamieszczone s? na mojej stronie http://fujarek.ovh.org/whistleMetal.html
W przypadku jakichkolwiek pyta?, prosz? pisa? na mój adres e-mail wilk.stepowy@interia.pl Niestety mam lekko uszkodzon? kart? d?wi?kow? w kompie i jako?? odbiega od studyjnych Smile
Pozdrawiam Marek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Adidadi

PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 17:21     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sobie niedawno kupi?em Kerry Chieftain V3 Low D i gor?co polecam ten instrument. Wcze?niej nie gra?em na low whistle, a dos?ownie w kilka dni opanowa?em(oczywi?cie nie do perfekcji!!!) piper's grip i zad?cie, wi?c mog? stwierdzi?, ?e to dobry wybór dla nowicjusza low whistli. Cena nie jest mo?e zbyt kusz?ca, ale dobrze stroi i ma bardzo przyjemne brzmienie wi?c wida? za co si? p?aci. W temacie Bazar jest post z polskim dystrybutorem tych whistli. Ceny s? nieaktualne, ale i tak jest taniej ni? kupowa? prosto od Phila.
Powrót do góry
Feaorn

PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 21:27     Temat postu: KerryWhistles Odpowiedz z cytatem

Popieram przedmówc?! KerryWhistles to dobra marka!

Zawsze mnie uczono, ?e na instrumencie nie nale?y oszcz?dza?. Co? w tym jest, musz? przyzna?. Lepiej chyba jeszcze troch? pooszcz?dza? i kupi? instrument z klas?, ni? m?czy? si? na niedoskona?ym sprz?cie.
Fast128

PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 22:55     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tote? dlatego nie napisa?em ceny, a "najtaniej jak da si? sensownie" Smile

Czym si? ró?ni? w praktyce whistle d?
Wiem, ?e s? tuneable i non-tuneable, czy dobrze rozumiem, ?e tuneable maj? oddzieln? g?ówk?, któr? mo?na przesuwa? w celu dostrojenia?
Feaorn

PostWysłany: Nie Mar 30, 2008 17:56     Temat postu: Ró?nice... Odpowiedz z cytatem

Czym si? ró?ni?? Brzmieniem, g?o?no?ci?, strojeniem, wymaganiami powietrza, wag?, rozmieszczeniem dziurek (przy low whistlu zwykle wa?na jest odleg?o?? ostatnich dwóch dziurek, ?eby pasowa?y na Twój rozstaw i wielko?? d?oni), estetyk?, trudno?ci?/?atwo?ci? wchodzenia na wy?sze d?wi?ki/oktawy, dynamik? d?wi?ku, mo?liwo?ci? strojenia, tendencj? do zatykania wilgoci?, trwa?o?ci?, CENĄ... Smile

Jest tego do?? sporo, jak widzisz. Wszystko to, to rzeczy w du?ej mierze subiektywne. Ja nie posiadam zbyt wiele do?wiadczenia - mog? poleci? jedynie Howarda Low D, który ma bogate brzmienie, szczególnie na dolnym D, ale za to miewa problemy z drugooktawowym A i B - wymaga niez?ego opanowania zad?cia (nie znam si? za dobrze na obecnych cenach - mo?e ze 400 z?otych takie cacko kosztuje?). Drugim Low na jakim gram, jest Kerry Pro (ok. 1000 z?) od Phila Hardy'ego (www.kerrywhistles.com). Z moich do?wiadcze? wynika, ?e wymaga nieco wi?cej powietrza ni? Howard, ale za to oferuje przecudne brzmienie i dynamik? gry. Z reszt?, fachowca od KerryWhistles znajdziesz na tym forum w odpowiednim temacie na "Bazarze".

Jak ju? zapewne wiesz, low whistle wymagaj? chwytu dudziarskiego tzw. "piper's grip". Wpisz to has?o w google'u, a na pewno dostaniesz odpowied?. Smile

Co do "tuneable" - te "tuneable" maj?, jak ju? zauwa?y?e?, ruchom? g?ówk?, któr? mo?esz sobie whistla dostroi?. Przydatna, czasem kluczowa to rzecz, je?eli masz zamiar gra? na powa?nie.

Ju? to chyba kiedy? mówi?em, ale s?ysza?em, ?e Syn i Alba to równie? niez?e marki.

Powodzenia w poszukiwaniach! Smile
Fast128

PostWysłany: Nie Mar 30, 2008 23:14     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi?kuj? Smile
Ja chyba za namow? kilku osób skorzystam z oferty pana Marka. My?l?, ?e dla pocz?tkuj?cego b?dzie to w?a?ciwy wybór, potem by? mo?e przerzuc? si? na flet pochodz?cy z innego ?ród?a. A mo?e zostan? przy tym. Si? zobaczy Smile
Dzi?kuj? bardzo wszystkim, którzy pomogli mi w wyborze.
przemek

PostWysłany: Pon Mar 31, 2008 23:40     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam nowych na forum!
sprzedam : Kerry Low D V3, u?ywany przez 20 minut
Kerry Low D plastic mouth ( czyli z plastikowym ustnikiem) -u?ywany,b.dobry dla startuj?cych w tej bran?y
instrumenty do obejrzenia i pos?uchania na stronie http://www.kerrywhistles.com/store.php
ceny do uzgodnienia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Yasha

PostWysłany: Sob Wrz 05, 2009 14:12     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzie? dobry - jako ?e nowa jestem Smile

do nauki proponuj? plastikowy low d ameryka?skiej firmy Brady z drewnianym ustnikiem
http://www.brady-instruments.com/whistles.html

brzmi troch? drewniano... lirycznie raczej. Jest tani - nie wytrze si? i nie zardzewieje Very Happy

Mnie gra si? ?atwo w zasadzie na wszystkim co mi wpadnie w r?ce, wi?c nie jestem najlepszym recenzentem dla totalnych amatorów, do tego mam z natury mocne (tr?bkowe) zad?cie, a uczy?am si? od dziecka gra? profesjonalnie na pancernych, niemieckich traversach.
Je?li chodzi o wydobycie high B - to reguluj? zad?ciem, ale mo?na sobie u?atwia? kryj?c tak: XOO OOX zw?aszcza je?li instrument s?abo stroi. Generalnie intonacj? te? "za?atwiam" zad?ciem, ewentualnie jakie? chwyty wide?kowe stosuj?. UWAGA - przy przed?ciach nie ?ciska? gard?a - robi si? to przepon?, nie mi??niami twarzy czy prze?yku. Wa?ne!

Odno?nie techniki gry - ka?dy gra jak mu wygodnie, ale ucz?c si? samodzielnie, najcz??ciej pocz?tkowa wygoda nie przek?ada si? na technik?. Odradzam gr? samymi opuszkami (ko?cówkami palców), gdy? mo?e to usztywnia? r?k?, nie?wiadomemu tego procesu grajkowi. Np. gdy si? uczy kogo? na barokowym prostym flecie - nale?y chwyci? soprano tak, jak ma?pka czepia si? ga??zi = czyli rozlu?ni? r?ce, wyobrazi? sobie, ?e wisimy na gal?zi i zawin?? palce lu?no wokó? rurki. Potem ustawi? rurk? na wysoko?ci klatki piersiowej, sko?nie w dó?, a r?ce pod k?tem 45% = sprowadza si? to do gry bli?ej pierwszego stawu, a opuszek jest lu?ny i rozp?aszczony, a na du?ych instrumentach r?ce naturalnie uk?adaj? si? w chwyt "piper's grip" - jest to metoda sprawdzona i zalecana (w przypadku prostego fletu barokowego dochodzi jeszcze operowanie kciukiem, typu pó?dziurki, itd = masakra, co ludzie potrafi? wyczynia?). Szczególn? uwag? nale?y zwróci? na palce podpieraj?ce - kciuki. Mo?na sobie u?atwi? trzymanie instrumentu ma?ymi palcami, które nie bior? udzia?u w grze - dla stabilizacji, je?li komu? tak wygodnie, byle z korzy?ci? dla komfortu reszty. Je?li nauczymy si? co? kombinowa?, usztywnia?, wygina? czy ko?lawi? paluchy to koniec z technika - nie do oduczenia i zablokuje bieg?o?? na amen. U profesjonalnych, klasycznych flecistów b??dy w trzymaniu instrumentu powoduj? z latami usztywnienia i parali?e poszczególnych palców - jak w przypadku jednego mojego kolegi, który ma problem z dwoma palcami prawej r?ki, bo nauczy? si? gra? zbytnio odginaj?c przegub. Ogólnie rzecz bior?c - wszystko, co odczuwamy jako usztywnienie jest z?ym kierunkiem i nie b?dzie pracowa?, nawet je?li b?dziemy ?wiczy? godzinami i latami.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

Skocz do: