Forum Whistlowisko Strona Główna Whistlowisko

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jakie "high D" polecacie?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yoshi
Site Admin

PostWysłany: Czw Sie 30, 2007 22:14     Temat postu: Jakie "high D" polecacie? Odpowiedz z cytatem

Od pewnego czasu mam zamiar kupic sobie jakiegos fajnego tin whistle'a w D i chcialbym uslyszec Wasze opinie o tych, na ktorych mieliscie przyjemnosc grac. Glownie chodzi mi o to czemu ten akurat whistle Wam sie spodobal.

Grr... Ktos mi sprzed nosa zwinal Susato na allegro Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ka-gi

PostWysłany: Czw Sie 30, 2007 22:36     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

original penny whistle firmy Clarke (D)
?ci?cie sto?kowe ma brzmienie bardziej wietrznie... no i faktycznie chyba tak jest... Smile
bardzo fajny, ale czy si? na nim lepiej gra... nie wiem... Very Happy
Barfly

PostWysłany: Sob Wrz 01, 2007 9:12     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poni?ej whistle, z którymi mia?em do czynienia osobi?cie i moje subiektywne odczucia na ich temat.

1.Plastikowe, strojone

Water Weasel (www.thinweasel.com)
Jeden z moich faworytów. Robiony przez ?.p. Glenna Schultza, który na co dzie? pracowa? jako tokarz w fabryce samochodów, a po godzinach robi? ?wietne, bardzo cenione "w ?rodowisku" whistle i flety (drewniane i plastikowe). Water Weasel to w zamy?le plastikowa, niedroga wersja (zrobiona z rurki PCV takiej jak u?ywa si? w hydraulice), jednak wykonana z taka sama staranno?ci? jak whistle drewniane, wed?ug w?asnego projektu autora. Có? mo?na powiedzie? - perfekcyjne strojenie, zdecydowana, raczej ostra barwa, g?o?no?? bardzo dobra, ?adnych problemów z zatykaniem si? (przemy?lnie wyprofilowany klocek w ustniku). Wymaga troch? wi?cej powietrza i bardziej zdecydowanego zad?cia w wy?szych partiach. Nie próbowa?em wersji drewnianej, ale je?eli jest równie udana konstrukcyjnie to na pewno jest to instrument godny polecenia. Glenn robi? równie? zestawy: jeden ustnik – 3 korpusy (D, C, B). Warto poszuka? - to jeden z najlepszych whistlów, jakie mia?em

Tony Dixon (www.tonydixonmusic.co.uk)
Ładne male?stwo, ?adnie wykonane, ale cichute?kie. Barw? ma ?adna, lekko sycz?ca i wymaga delikatnego zad?cia. Bardzo dobry strój. Mój mia? wymienne korpusy dla D i C przy jednym ustniku – praktyczna sprawa. Zdecydowanie za cichy na sesyjne granie – ginie ju? przy ?rednio g?o?nej gitarze i lubi si? zatyka?

Susato (www.susato.com)
G?o?ny (g?o?niejszy nawet ni? Weasel), na pewno nie zginie w sesyjnym gwarze. Troch? mniej spodoba?a mi si? barwa, ale to te? zale?y w jakim? stopniu od techniki zad?cia. Granie „przez z?by” wprowadza nieco „szumu”, który bardzo lubi?. Testowa?em jaki? czas Susato kolegi, bo waha?em si? czy go kupi? – ostatecznie nie zdecydowa?em si?. Ale jest popularny, niedrogi, solidny i bardzo dobrze stroi. Wielu irlandzkich flecistów wydobywa z niego cuda.

M&E (www.irishflutes.net)
Chyba najg?o?niejszy whistle na ?wiecie. Solidna, r?czna robota, bez wi?kszej dba?o?ci o wyko?czeniowe detale (z czego znane s? polimerowe instrumenty Michaeala Cronnolly’ego). Ostatnio znajomy skomentowa?, ?e wygl?da jakby by? wystrugany kozikiem, na kolanie - co? w tym jest hehe.
Whistle o pot??nej mocy i wygl?dzie pancerfausta. Jest tak du?y (w sensie ?rednicy), ze móg?by s?u?y? za futera? dla ka?dego innego. Ma pi?kna, mi?ciutk? barw?, im wy?ej tym wi?cej „powietrza” Wymaga wy?wiczonego oddechu, bo rzeczywi?cie potrafi zm?czy?. To taki idealny whistle na sesje z bardzo du?? liczba muzyków, nie da si? nikomu zag?uszy? i zawsze us?yszysz, co grasz. Dost?pne w wielu dziwnych kolorach, których paleta jest ograniczona jedynie fantazj? producentów tworzyw sztucznych 

2. Metalowy korpus, plastikowa g?ówka (strojone, z wi?kszym lub mniejszym wysi?kiem)

Generation – jak wielu innych, zaczyna?em od nich i nadal mam do nich ogromny sentyment. Mo?e mia?em szcz??cie, ale wi?kszo?? z nich wspominam naprawd? dobrze i na kilku gram do dzi?.
Powiedzia?bym, ?e idealny na pocz?tek, cho? (jak to w produkcji seryjnej) bywaj? fatalnie stroj?ce egzemplarze. Raczej cichy, ale niezwykle ?atwy w grze, niedrogi, ?atwo dost?pny. Barwa s?odka, w wersji „tweaked” (udoskonalony przez Jerry’ego Freemana) nieco bardziej sycz?ca.

Walton’s – mia?em takiego czarnego z „Guinnessem” (masowa produkcja - taki instrument-pami?tka) i ogólne spostrze?enia podobne jak w przypadku Generation, z t? jednak ró?nic?, ?e strasznie by?o delikatne male?stwo – blaszka gi??a si? pod palcami, bez wi?kszego wysi?ku. Znowu? cichutki, barwa s?odka, ale matowa z odrobin? powietrza.

Muza – pierwszy (i chyba ostatni, póki co) whistle polskiej produkcji. Eksploatowa?em go do?? d?ugo i musz? podkre?li? przede wszystkim jego ogromn? wytrzyma?o??. Trzyma? si? d?ugo, ale szczerze mówi?c jego barwa ostatecznie nie przypad?a mi do gustu.

Clarke’s Sweetone - barwa skrajnie ro?na od powy?szych metalowych, ale bardzo ciekawa, bardzo „tradycyjna”, mo?naby rzec – duu?o powietrza, syków, troch? gorsze strojenie w przypadku „C” Jak na swoj? g?o?no?? oceniam, ?e wymaga zbyt du?o powietrza.

3. inne:

Shaw (www.daveshaw.co.uk)
(Korpus i g?ówka z jednego kawa?ka blachy (niestrojony)_– pi?kny sycz?cy d?wi?k, rasowy wygl?d, jednak mia? tendencje do zatykania si? po krótkiej chwili. Mia?em (by? mo?e mylne) wra?enie, ?e drewniany klocek w ustniku mia? z tym cos wspólnego. Whistle nie a? taki cichy, ale po paru minutach grania jakby traci? moc i zatyka? - jak na mój gust - za cz?sto i za szybko.

Michael Burke (www.burkewhistles.com)
mój to mosi??ny, w wersji „Session” (DBSBT), oczywi?cie strojony. Nie da si? go pomyli? z ?adnym innym – wygl?d ma bardzo charakterystyczny (z charakterystycznym zgrubieniem na bary?ce). Ci??szy ni? wszystkie, które znam, solidny, z rewelacyjnie zbalansowanymi oktawami (góra jest pi?kna, "kremowa", ?agodna, nie piskliwa). Bardzo wszechstronny - wymaga dobrej kontroli oddechu i nieco wi?kszej ni? przeci?tna ilo?ci powietrza. Pi?kna, ?agodna barwa - idealny do nagra?, a i w sesyjnym gwarze nie zgubi si? tak ?atwo. Aktualnie gram tylko na nim i gorr?co polecam! Ostudzi? zapa? mo?e nieco jego cena.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Perry

PostWysłany: Pon Wrz 03, 2007 18:49     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja moge polecic whistle firmy

SYN - nie mam akurat takiego w domu ale probowalem. Pewnie kiedys zakupie.
Sa to aluminiowe whistle se slidem i z glowka polimerowa. Dzwiekowo bardzo zblizone do Water Weaseli Schultz'a. Dzwiek troszke slodszy, gora latwa. Instrumenty wykonane bardzo dobrze i cena rewelacyjna.
W USA set whistli (1 glowka i 4 korpusy) Eb/D/C/Bb kosztuje 86$ !
Wiem ze firma SYN sprzedaje jeszcze wieksze sety (nawet do 8 przebierek) taki set kosztuje w Australi 180 AUD czyli jakies 420 zl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adam prószy?ski

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2007 15:37     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam kolegów

Skoro mowa o Glenie Shultzu to polecam jego jedynego ucznia: http://www.busmanwhistles.com

a susato zarezerwowa? sobie Rorian
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Perry

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2007 16:29     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten susato z allego jest dziwnie podobny do tego mojego ktorego ja sprzedalem Very Happy Mial troche przygryzien na ustniku wiec go zmatowilem Smile
Powrót do góry
Yoshi
Site Admin

PostWysłany: Wto Wrz 11, 2007 8:09     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No no... Witek sie rozpisal Smile Ja wlasnie ostatnio dowiadywalem sie o SYN'y, bo fakt faktem s? kusz?ce.

Ehh... Musze w koncu na flet kase odlozyc Wink
Powrót do góry
Barfly

PostWysłany: Wto Wrz 11, 2007 8:15     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W?a?nie zamówi?em sobie zestaw do wypróbowaia. Kusz?ce w ca?ym secie jest to, ?e ma si? whistla w praktycznie ka?dym stroju, nawet w tych dziwnych, rzadko spotykanych. Z takim zestawem ?adna tonacja nie straszna.

Jak tylko przyjd? - potestuj? na wszystkie strony i dam zna? co my?l?.

Ostatnio zmieniony przez Barfly dnia Wto Wrz 11, 2007 10:15 , w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Yoshi
Site Admin

PostWysłany: Wto Wrz 11, 2007 8:21     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uuu... Szkoda, ze nie wiedzialem, to bym sie moze dolozyl do zamowienia. Jaka droga sciagales i ile Cie ta przyjemnosc kosztowala?
Powrót do góry
Barfly

PostWysłany: Wto Wrz 11, 2007 8:40     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na razie nie mam jeszcze informacji o kosztach. Erle (maker SYNów) wysy?a mi zestaw na prób?, podejrzewam, ?e na podobnych zasadach, na jakich mia?em przyjemno?? robi? "interesy" z Glennem Schultzem, czy Michaelem Cronnolly'm. D?entelme?ska umowa: on wysy?a instrument na prób?, ja testuj?. Jak mi si? spodobaj? - wysy?am przelew, jak nie - odsy?am z powrotem do makera.

Swoj? drog?, zawsze fascynowa?o mnie to zaufanie, jakim makerzy obdarzaj? zupe?nie nieznane osoby z drugiego ko?ca ?wiata. W czasach zaliczek, depozytów, zabezpiecze?, PayPalów - fajnie, ?e s? miejsca w których wierzy si? nadal w dane s?owo - zwyk?? ludzk? rzetelno?? i uczciwo??. Oby tak pozosta?o jak najd?u?ej!
Perry

PostWysłany: Wto Wrz 11, 2007 10:51     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja tez jestem ciekaw Smile Secik D/C jest baaaaardzo fajny Smile
Powrót do góry
poznanskapyrka

PostWysłany: Czw Wrz 13, 2007 7:45     Temat postu: whistle cd. Odpowiedz z cytatem

Feadog (http://www.feadog.ie)- whistle masowej produkcji ale tani (w Irlandii kosztuje 3 euro) i sprawny.Stroi w granicach b??du- zale?y na jaki egzemplarz trafimy.d?wi?k-przeci?tny.Kiedy? feadogi by?y fajniejesze, mam taki egzemplarz, którego nie produkuj? ju? od +- 15 lat (ró?ni si? ustnikiem od tych obecnych) ,ma tak? mi?kk? barw?. feadog to na pewno dobry whistle na pocz?tek.

dorzuc? jeszcze swoje trzy grosze do tego co zosta?o ju? napisane:

Generation - w kwestii strojenia raczej s?abo wypada Sad, a wi?kszo?? (mo?e wszystkie?) nastrojone s? za wysoko.

Water Weasel - zdecydowanie najlepiej gadaj?cy whistle na jakim gra?am. Pi?kny d?wi?k i ?atwo?? w grze i bardzo wyrównany rejestr.
To jedyny whistle jakiego znam, na którym pokuszenie si? o granie w dziwnych dla muzyki irlandzkiej tonacjach ma sens. Witku czy Ty wygrywasz na nim 3 oktaw?? (bo mi si? nie uda?o...)

Susato jak dla mnie s? za ostre. druga oktawa wymaga wiele powietrza, zbyt wiele.delikatne granie jest prawie niemo?liwe.

Walton’sy i Clarki mnie ?miesz?. zw?aszcza Clarki. "brzmienie bardziej wietrzne" (ka-gi). jak dla mnie to poza tym szumem nie ma tam d?wi?ków.

jeszcze ma?a ciekawostka a propos whistle made by muza.
Otó? poza egzemplarzem, który by? (i jest?) w produkcji, by?y plany wypuszczenia na rynek whistla poprzecznego ( z g?ówk? jak we fletach) z mo?liwo?ci? wymiany na "normalny" ustnik. mam taki jeden egzemplarz w domu:)no ale stety-niestety, pozosta?o to w sferze planów.
Barfly

PostWysłany: Czw Wrz 13, 2007 8:58     Temat postu: Re: whistle cd. Odpowiedz z cytatem

poznanskapyrka napisał:
Water Weasel (...) Witku czy Ty wygrywasz na nim 3 oktaw?? (bo mi si? nie uda?o...)

Szczerze mówi?c, na whistlach w ogóle nie przejmuj? si? czym? takim jak trzecia oktawa. Raz, ?e w ITM w ogóle mi si? ona nie przydaje, do tego bardzo lubi? skakanie po tych dwóch, które mam. Dwa, ?e ju? najwy?sze d?wi?ki drugiej oktawy stanowi? dla moich uszu granic? bólu. Nawet nie próbuj? wy?ej Very Happy
adam prószy?ski

PostWysłany: Sob Wrz 15, 2007 15:38     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To znów ja Zajrzyjcie tu:
http://pipersgrip.50webs.com/index.html
Powrót do góry
adam prószy?ski

PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 12:44     Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam jak nie wiem co: http://www.tinwhistletunes.com/clipssnip/index.htm
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Whistlowisko Strona Główna -> Whistle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

Skocz do: